Slottica

Age Limit
Slottica
Slottica is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Slottica е дел од група казина во сопственост на Atlantic Management BV. Ги отвори своите врати во 2019 година и моментално работи под регулатива од Curaçao eGaming. Веб-страницата се удвојува како казино, како и како спортска обложувалница. Нејзината веб-страница не е толку фенси, но доаѓа во едноставен, лесен дизајн.

Slottica

Games

Кога станува збор за игрите, Slottica има вкус за слотови. Овде играчите можат да најдат возбудливи наслови како Book of Tribes, Book of Demi Gods 2, Gonzo's Quests Megaways, Wolf Gold, Aviator, Book of Dead, Starburst, Thunder of Olympus, Penny Fruits Extreme, Mystery Joker и Always Fruits. Додека уживаат во слотови, играчите можат да добиваат џекпот во титули како што се Mega Moolah, Absolootly Mad: Mega Moolah, Cash Splash 5 Reel и African Legends. Библиотеката за покер се состои од Aces and Faces, Turbo, Magic Poker, Stud, Poker Purist и Fruit Poker. Повеќе понудени игри вклучуваат рулет, блек џек, бакара, кено, гребење и бинго.

Withdrawals

Плаќањата од Slottica Casino се олеснуваат преку Yandex Money, Neteller, Skrill, ecoPayz, Visa, MasterCard, Tele2, MTC, Jeton, Perfect Money, Payeer, Megafon, Mir и Beeline. Минималната готовина во повеќето методи е 50 евра, додека максималната трансакција дневно е 2000 евра. Времето за обработка на исплатите варира од инстант до 48 часа.

Валути

Плаќањата и депозитите во Slottica се вршат со користење на следните валути, чешка корона (CZK), норвешка круна, бразилски Реал (BRL), швајцарски франк (CHF), турска лира (TRY), руска рубља (БРИШЕЊЕ), полска злота (PLN), канадски долар (CAD), евро (EUR) и американски долар (американски долари). Достапноста на одредена валута зависи од начинот на плаќање што играчот го избира.

Bonuses

За разлика од некои конкурентски казина, Slottica ги наградува новите играчи со a бонус без депозит. Овој бонус доаѓа во форма на 50 бесплатни вртења на слотот Starburst. По нивниот прв депозит, играчите добиваат бонус од 200% под услов износот да надмине 300 рубли. Други активни промоции вклучуваат бесплатни вртења, неделни турнири, битка на сезоната, понуди и лотарии.

Languages

Како меѓународно казино, Slottica поддржува различни јазици. Некои од овие јазици вклучуваат шведски, руски, турски, чешки, полски, англиски, шпански, германски, португалски, фински, норвешки и јапонски. Целосната листа може да се најде на почетната страница на страницата близу до делот за подножјето. Сите казино услуги, вклучително и навигацијата на веб-локацијата и поддршката за корисници, се обезбедени на горенаведените јазици.

Mobile

Мобилното искуство во Slottica е одлично. Сите понудени игри одговараат на уредите со Windows, Android и iOS. Играчите можат да пристапат до ова казино или преку нивните мобилни прелистувачи или да ја преземат апликацијата Slottica. Апликацијата е достапна на официјалната страница на казиното и работи и на паметни телефони со Android и на iPhone.

Support

Играчите можат да добијат помош и општи информации за Slottica со контактирање преку онлајн разговор, телефон (442038073623) или е-пошта (support@slottica.email). Поддршката за онлајн разговор се нуди само помеѓу 05:00 и 19:00 GMT. Дополнителни информации како што се условите и условите, политиката за рефундирање, приватноста и правилата за обложување може да се најдат на веб-страницата на Slottica.

Deposits

Slottica ги поддржува следните начини за плаќање MasterCard, Visa, Webmoney, ecoPayz, Zimpler, Nordea, Perfect Money, Yandex Money, Tele2, Payeer, Mir, Beeline, MTC, Jeton и Megafon. Депозитите во Slottica се моментални и не носат дополнителен надомест. Лимитот за надополнување е поставен на 2000 евра, додека минималниот депозит варира во зависност од избраниот процесор за плаќање.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Турски
Украински
Фински
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеБонус за пријавување
ВалутиВалути (16)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Руски рубли
Турски лири
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (23)
Јужна Африка
Австрија
Аргентина
Белорусија
Бугарија
Германија
Естонија
Индија
Казакстан
Литванија
Мексико
Норвешка
Перу
Полска
Русија
Србија
Турција
Унгарија
Уругвај
Финска
Чешка
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
AstroPay
Beeline
Bitcoin
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Debit CardEcoPayz
Jeton
MasterCard
Megafon
Neteller
Nordea
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
СофтверСофтвер (38)
1x2GamingAmatic Industries
Apollo Games
Authentic Gaming
BGAMING
Belatra
BetsoftBooongo Gaming
Casino Technology
Charismatic Games
DLV Games
Edict (Merkur Gaming)EndorphinaEvolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Felix Gaming
Fugaso
Gamomat
Hacksaw Gaming
Leander Games
Leap Gaming
LuckyStreak
Mr. Slotty
NetEnt
NetGame
Nolimit City
Paltipus
PariPlay
Play'n GOPragmatic Play
SA Gaming
Spinomenal
Tom Horn Gaming
True Lab
VIVO Gaming
Wazdan
World Match