Слотови

Слотовите се меѓу најстарите казино игри што им биле достапни на коцкарите. Фактот дека се чисти игри на среќа ги прави лесни за играње. Тоа значи дека се атрактивни за сите категории играчи; сите почетници и искусни играчи имаат еднакви шанси за победа.

Слотовите беа исто така најраните казино игри што се појавија на интернет. Бидејќи тие не бараат дилер да се игра, беше лесно да се прилагодат на софтверски модели. Нивната минималистичка природа го олесни и приспособувањето на мобилните уреди. Денес, онлајн казината имаат слот игри кои го сочинуваат најголемиот дел од нивните каталози.

Слотови
Бонус во слотови

Бонус во слотови

Бонусите се наменети да ги привлечат играчите да се вклучат во игрите и исто така да ги одржуваат постоечките играчи. Постојат бројни бонуси во кои треба да уживаат старите и новите играчи. Пријавувањето се доделува со бонус за добредојде, кој може или не бара од клиентот да направи првичен депозит.

Бонус за депозит бара играчот да додаде пари на нивната сметка за обложување. Тогаш куќата ги зголемува таквите пари за одреден процент. За пријавување без депозит или бонус за бесплатни пари, од друга страна, потребно е само да се придружите на онлајн казиното за да се квалификувате. Важно е секогаш да ги гледате T&C на бонусите.

Бонус во слотови
Бесплатни вртења на слотови

Бесплатни вртења на слотови

Бонусот за бесплатни вртења е најприродната награда што може да се поврзе со слот игрите. Тоа им овозможува на играчите да испробуваат вртења во различни слот игри без да мора да ги трошат своите пари. Тоа е одличен начин новите играчи да се запознаат со различните казино слот игри.

Играчите сè уште можат да освојат вистински пари додека играат бесплатни вртења. Сепак, некои казина ги ограничуваат специфичните игри што може да се вртат без трошоци. Повеќето бесплатни вртења имаат приложено барање за обложување исто како и популарните бонуси. Ова е износот на вашите вистински пари со кои треба да играте пред да се ослободат вашите добивки.

Бесплатни вртења на слотови
Видео слотови

Видео слотови

Искуството што го добивате кога играте слотови зависи и од развивачот и од куќата во која играте. Видео слотовите се една од куќите што добија широк авторитет на пазарот на слот игри. Компанијата постои од 2011 година. На располагање има над 2000 слот игри.

Компанијата има лиценци за коцкање од Малта (каде што е нејзиното седиште), Шведска и Обединетото Кралство. Таквата смела сертификација ја прави сигурна куќа за обложување. Таа работи надвор од границите на овие земји, така што практично нема ограничување за тоа кој може да игра таму. Мобилната верзија на страницата е исто така импресивна.

Видео слотови
Прогресивни слотови

Прогресивни слотови

Прогресивните слотови се игри кои имаат џекпот кој се зголемува секогаш кога не се добива. Поради популарноста на слот игрите, овие џекпот обично се зголемуваат многу брзо. Ако пропуштите еден, постои можност џекпотот повторно да се зголеми на истиот износ за неколку недели.

Сепак, овие слотови имаат улов. За да ги освоите, треба да се стави максимален облог. Овој услов е наменет да ги поттикне луѓето да си играат со најголем број монети. Меѓутоа, за среќа, бројот на монети што се потребни за да се постигне максимум е обично мал, понекогаш дури и три монети.

Прогресивни слотови
Класични слотови

Класични слотови

Classic Slots е различен вид на платформа за игри. Нуди прекрасни слот игри, но инсистира дека тие се само за забава. Не е можно да се постават парични удели во оваа куќа. Покрај тоа, куќата бара луѓето кои сакаат да играат во неа да имаат најмалку 21 година.

Овој вид на гејмерски модел би одговарал на различни категории луѓе. Гејмерите кои само учат како да играат слотови може да имаат одлично време овде. Иако тоа не ги зголемува нивните шанси за победа кога одат да играат за вистински пари, тоа им дава вистинско чувство за тоа како се играат слот игрите.

Класични слотови
Бесплатно

Бесплатно

Покрај Classic Casino, постојат и други казина кои им овозможуваат на луѓето да се вклучат во бесплатна игра. Ова се игра за чиста забава. Некои комерцијални казина го нудат ова како мешавина со игрите со вистински пари. Сепак, ова е главно за ограничено време. Понудата обично им се нуди на новите играчи додека се аклиматизираат.

Бесплатниот модел може да биде одличен и за луѓе кои се обидуваат да се опорават од зависноста од коцкање. Тие ја добиваат истата забава без да се обложуваат. Љубителите на игри кои не се во добра финансиска состојба можат да уживаат и во овие понуди. Тоа е одличен начин казината да ги ценат своите играчи.

Бесплатно
Играње слотови со вистински пари

Играње слотови со вистински пари

Сепак, вистинското коцкање на слотови е вистинска работа. Тоа е она што го сакаат играчите и тоа е она што го сакаат казината. Играчите треба да отворат сметки со играчката куќа по свој избор и да депонираат пари кои потоа ги користат за да обложуваат на нивните претпочитани слотови.

Сепак, важно е да се внимава кога играте слотови за вистински пари. Вреди да се напомене дека круговите на слотот одат многу брзо и лесно е залогот на играчот да се исцрпи прилично брзо. Токму поради оваа причина на играчите им се советува да ги следат одговорните совети за коцкање кога играат онлајн слотови.

Играње слотови со вистински пари
Историја на слот машини

Историја на слот машини

Слот машините постојат од крајот на 19 век. Во 1891 година, двајца мажи од Бостон дошле до она што се смета за најрана автомат. Тоа беше како покер да се игра со машина која има лост. Моделот стана популарен за кратко време.

Баровите во регионот почнаа да ги поставуваат овие мали машини во нивните простории. Исплатите беа неконвенционални; победата може да ви донесе пиво, на пример. Беа направени мали иновации додека машината продолжи да се развива, сè до 1976 година кога беше создаден првиот слот за видео. Денес, машините се заменуваат со софтвер за слот игри.

Историја на слот машини

Најнови вести

Слотови за NetEnt и Red Tiger за да одат во живо на Supabets казиното
2022-08-24

Слотови за NetEnt и Red Tiger за да одат во живо на Supabets казиното

Секој сериозен играч ќе се чувствува добро кога нивното омилено мобилно казино ќе објави освежувачки додатоци од врвни развивачи на игри. Па, тоа е она што ќе го искусат јужноафриканските мобилни казино играчи во Supabets. Во јули 2022 година, NetEnt и Red Tiger објавија дека играчите на Supabets сега ќе имаат слотови уживајте во возбудливи наслови од овие двајца програмери. Подолу е она што треба да знаете за договорот.

BTG Wild MegaWays слот Преглед
2022-04-10

BTG Wild MegaWays слот Преглед

Со оглед на многуте онлајн казина кои доаѓаат, тешко е да се игнорираат заблудите што доаѓаат со оваа индустрија. 

Мобилни казино апликации што комбинираат слотови и игри со карти
2022-03-29

Мобилни казино апликации што комбинираат слотови и игри со карти

Г-дин Грин е одлично казино за оние кои уживаат во класичните игри на маса како што се блек џек, рулет и бакара. Обидете се со една од неверојатните над 60 игри со дилери во живо, кои вклучуваат нешто од Монопол во живо до ВИП блек џек. Во казиното има и возбудливи покер соби, кено, бинго и добро позната спортска книшка. Севкупно, страницата вклучува над 700 игри, вклучително и слотови, а мобилните гејмери може да уживаат во поголемиот дел од нив и преку верзијата на апликацијата.

Подготвени за криминалната драма во Knight Rider од NetEnt?
2022-03-23

Подготвени за криминалната драма во Knight Rider од NetEnt?

NetEnt сè уште не се вратил во акција во 2022 година. Но, тоа ќе се промени на 24 февруари, по лансирањето на преполната акција Knight Rider. Овој мобилен слот ќе ве врати во старите добри времиња на легендарната ТВ серија од 1982 година каде ранетиот Мајкл Најт ја води борбата со опасните криминалци. Секако, се појавува и неговиот неуништлив автомобил со вештачка интелигенција, КИТТ. Па тока за акција!