Најпопуларни 10 Payz мобилни казина 2024

Payz е англиски е-паричник кој им овозможува на клиентите да депонираат и подигаат пари онлајн. Ова го прави идеален метод за мобилни онлајн казина. Играчите исто така можат да користат Payz за да испраќаат пари и да прават други онлајн купувања од мобилен телефон.

Payz се наоѓа во Хоршам, Англија. Тоа е глобален бренд, кој е достапен во над 100 земји и поддржува 48 валути. Компанијата се обидува да ги задржи надоместоците за трансакциите што е можно пониски.

Компанијата е управувана од PSI-Pay Limited и е регулирана од FCA во Обединетото Кралство.

Најпопуларни 10 Payz мобилни казина 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker

Како да направите депозит со Payz

Не е потребна банкарска сметка за депонирање од сметка на Payz, а има многу начини за депонирање пари. Кликнете на иконата Payz, до која може да се пристапи од банкарската страница на онлајн мобилно казино.

Играчот мора да обезбеди име, број и износ на сметката Payz за да направи депозит. Плаќањата може да се вршат од Payz користејќи кредитни или дебитни картички како Visa и Mastercard.

Една од предностите на користењето на Payz како метод за депозит додека играте во казино за мобилни телефони е тоа што сте сигурни дека вашите пари се безбедни и ја служат намената. Откако ќе се регистрирате за сметка, треба само да се најавите користејќи ги вашите ингеренции за последователни депозити.

Други депозити од платформата може да вклучуваат банкарски трансфери, е-паричници и други алтернативни методи. Се применува минимален лимит за депозит. Трансакциите треба да бидат одобрени од казиното и депозитите да се префрлат во рок од неколку минути.

Многу такси важат за Payz и покрај тоа што регистрацијата е бесплатна. Има многу трошоци за користење, како што се трансфери од банкарска сметка на Payz.

Депозитите со кредитни картички привлекуваат такси, како и Trustly, Entercash, Giropay и банкарски трансфери. Испраќањето пари на семејството и пријателите исто така привлекува такса. Надоместоците зависат од статусот на членството на играчот.

Како да направите повлекување со Payz

Процесот на повлекување на Payz има многу заеднички работи со процесот на депозит. Секој играч мора да оди на банкарската страница и да ја избере иконата Payz за повлекување.

Внесете ги бараните информации како име на сметка, број на сметка и износ за повлекување. Потврдете ја трансакцијата и притиснете поднесе.

Мобилни казина нема да прифати повлекување без претходно да го обработи и потврди. Казиното може да побара одредена документација.

Постои време на обработка што може да трае со денови, во зависност од начинот на плаќање. Такси се применуваат и за повлекување од онлајн казиното. Проверете во казиното за повеќе информации за повлекување.

Безбедност со Payz

Payz користи 256-битна технологија за шифрирање и друг софтвер за заштита на клиентите. Компанијата има воспоставено спречување на измами и автентикација со два фактори. Компанијата, исто така, има сертификат од органот за сертификација Thawte.

Payz има 24-часовна поддршка, која е достапна секој ден. Веб-страницата ќе ви помогне со какви било прашања и ќе реши што е можно побрзо многу прашања.

Payz има висок рејтинг на некои од страниците за преглед поради неговата услуга и посветеност на безбедноста. И покрај ригорозниот распоред на такси, Payz е одличен избор за оние кои бараат сеопфатен начин да платат за игри во казино. Тоа е глобален бренд со многу мобилни казина преку Интернет кои го нудат овој начин на плаќање.

За Payz

Payz е исклучиво услуга за плаќање преку Интернет и за приватни и за комерцијални корисници низ целиот свет. За да уживате во услугите на Payz, потребно е да имате сметка онлајн што е бесплатна и лесна за отворање. Имањето банкарска сметка не е услов за отворање сметка, тие исто така не прават кредитни проверки.

Payz им овозможува на клиентите да го изберат најзгодниот начин за надополнување на нивните сметки, а средствата се достапни за користење веднаш штом ќе се направи депозит. Со ecoAccount, можете да испраќате и примате пари во различни валути од целиот свет. Испраќањето и примањето е исто така моментално и ефтино.

Други услуги и производи

Покрај депонирањето и повлекувањето пари, Payz нуди и други производи и услуги.

Има припејд MasterCard, виртуелна картичка и други видови ваучери направени за безбедни онлајн трансакции. Многу различни типови на сметки постојат на страницата, што се заснова на нивото на услугата.

Регистрацијата не трае повеќе од неколку минути, а секој клиент може да внесе корисничко име, адреса за е-пошта и лозинка.

Ќе бидат побарани други лични податоци како име, адреса, датум на раѓање и број на мобилен телефон. Сметката треба да се потврди со пасош, сметка и селфи за да се осигура дека лицето што ја поднесува апликацијата не врши измама.

Откако ќе се регистрира сметката, време е да изберете банкарски метод на Payz, како што се припејд сметки, ecoCard и ecoVirtualCard.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кој е начинот на плаќање на казино со мобилни телефони Payz?

Опцијата за плаќање на мобилното казино Payz е систем за плаќање преку Интернет кој им овозможува на играчите безбедно да депонираат средства и трансакции на нивната сметка во казино. Овој начин на плаќање може да се користи за брзо и практично депонирање средства во мобилните казина. Payz овозможува едноставно банкарско искуство, овозможувајќи им на корисниците лесно да преместуваат средства помеѓу различни казино сметки. Играчите можат да избираат од различни опции за плаќање, вклучувајќи кредитни и дебитни картички, банкарски трансфери и сметки за е-паричник.

Дали е безбедна опцијата за плаќање на мобилното казино Payz?

Да, Payz е безбеден и безбеден. Сите ваши финансиски информации се шифрирани, што ги прави безбедни од потенцијални напади. Дополнително, платниот систем е регулиран и усогласен со сите важечки закони и прописи.

Кои се предностите од користењето на Payz?

Payz им нуди на играчите неколку предности. На пример, играчите можат брзо и безбедно да депонираат средства на нивната мобилна сметка на казино. Дополнително, услугата е удобна и лесна за користење. Нема скриени такси поврзани со користење на опцијата за плаќање, што ја прави атрактивна опција за играчите.

Дали има такса поврзана со Payz во мобилните казина?

Не, нема такса поврзана со користењето на Payz во мобилните казина. Клиентите можат да депонираат средства на нивните казино сметки без никакви дополнителни трошоци.

Дали има некакви ограничувања при користење на опцијата за плаќање на мобилното казино Payz?

Да, има одредени ограничувања наметнати при користење на опцијата за плаќање на мобилното казино Payz. Ограничувањата зависат од конкретното казино, така што клиентите треба да го контактираат казиното во врска со специфичните ограничувања.

Како можам да повлечам средства користејќи го Payz во мобилните казина?

За да повлечат средства со помош на Payz, клиентите мора прво да ја изберат опцијата за повлекување во касата на казиното. Потоа, клиентите мора да ги пополнат релевантните информации и износот што треба да се повлече. Откако ќе се обработи повлекувањето, бараните средства ќе бидат префрлени директно на банкарската сметка на клиентот.

Колку време е потребно за да се процесира повлекување со помош на Payz?

Времето што е потребно за да се процесира повлекувањето користејќи ја опцијата за плаќање на мобилното казино Payz зависи од казиното. Повеќето трансакции се обработуваат во рок од неколку часа, но времето може да варира во зависност од политиките на казиното.

Дали е можно да се врати плаќањето направено со Payz во мобилното казино?

Да, можно е да се врати плаќањето направено со Payz во мобилното казино. Клиентите треба да контактираат со тимот за поддршка на клиентите на казиното и да побараат враќање. Ако плаќањето е прифатливо за отповикување, барањето ќе се обработи во рок од неколку часа.