Најдобра Видео Покер Мобилно Казино во 2024

Научете како да играте видео покер на вашиот мобилен уред како професионалец на оваа веб-страница. Содржи сè што треба да знаете за да започнете да играте, вклучувајќи ги и најдобрите рецензии за мобилни казино за видео покер. Дури и ако веќе сте ја играле играта претходно, ќе ги цените дадените совети и трикови.

Луѓето играат покер со векови и, во седумдесеттите, првата машина за видео покер беше претставена од Дејл Електроникс, наречена „Покер-Матиќ“. Набргу потоа, во средината на седумдесеттите, Си Ред, дистрибутер на Bally's Gaming, ја дизајнираше вистинската игра за видео покер што може да се игра на платформа и ја започна Si Redd's Coin Machines (SIRCOMA).

Најдобра Видео Покер Мобилно Казино во 2024
Lucia Fernandez
ExpertLucia FernandezExpert
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker
Како да играте видео покер на мобилен уред

Како да играте видео покер на мобилен уред

Започнувате со избирање именител. Секоја платформа нуди свои опции од кои можете да изберете. Тоа може да вклучува 0,1 цент (денар), 0,2 центи, 0,5 центи, 0,25 центи, 0,50 центи, 1 долар (долар) и повеќе.

Откако ќе го изберете вашиот именител, тогаш ќе имате можност да изберете колку сакате да се обложите. Повеќето игри имаат ограничување на она што може да се обложи. Тоа е обично од 1 до 5 монети, додека други ви дозволуваат да се обложите до 10 монети, 100 монети или повеќе.

Сега сте подготвени да започнете да играте. Поголемиот дел од игрите имаат два начини да го поставите вашиот прв облог. Можете или да обложувате една или повеќе монети истовремено со кликнување на „Облог“ (или „Облог 1“) или можете да го притиснете копчето „Бет Макс“ за да се обложите на максималната дозволена сума. После тоа, можете да продолжите да обложувате иста сума со притискање на копчето „Дел“.

Максимумот на обложување, со притискање на копчето „Bet Max“ или со обложување по една монета додека не го достигнете лимитот, обично ќе резултира со автоматско делење на вашата рака. Во спротивно, ако обложите нешто под лимитот, кликнете на „Дел“ за да започнете и 5 картички ќе се прикажат на екранот.

Како да играте видео покер на мобилен уред
Важни правила што треба да се следат

Важни правила што треба да се следат

Постојат многу видео покер игри достапни на интернет и мобилни казина денес. Даватели на игри често нудат неколку од нив за избор.

 • Стрејт видео покер: Дигалки или подобро
 • Бонус покер: Четири двојки, тројки или четворки плаќаат повеќе, но четири Аса плаќаат уште повеќе
 • Бонус покер Делукс: исто како бонус покер, но добијте два, три, четири или кец со кој било бонус 4 и освојте повеќе
 • Deuces Wild: три од еден вид или повисоки за победа и два може да се користат како секоја карта потребна за победа
 • Joker's Wild: Во основа исто како и двојките, се плаќа само малку повеќе бидејќи обично има само 1 џокер.

Додека многу платформи за игри автоматски ќе ја држат најдобрата опција за вас, други нема. Затоа, за да продолжите, мора да ги држите картичките што сакате да ги зачувате, а потоа кликнете на „Исцртај“, додека само избраните ќе останат, а другите ќе бидат отфрлени и заменети со нови картички.

Сепак, некои игри се различни. Наместо да избирате кои картички да ги чувате, наместо тоа ќе треба да ги изберете картичките што сакате да ги отфрлите и потоа кликнете „Нацртај“ за да ги замените. Можете да изберете да ги задржите сите ваши картички или да ги отфрлите сите.

Ако победите, вашата награда веднаш ќе се додаде на вашето салдо.

Важни правила што треба да се следат
Корисни совети и стратегии за игри

Корисни совети и стратегии за игри

Основни табели за плаќање на видео покер

Облог со 1 монета

 • Дигалки или подобро = 1
 • Два пара = 2
 • Три од еден вид = 3
 • Директно = 4 или 5
 • Флеш = 6
 • Фул Хаус = 9
 • Четири од еден вид = 20 или 25
 • Стрејт флеш = 40 или 50
 • Royal Straight Flush = 250

Обложување со 5 монети

 • Дигалки или подобро = 5
 • Два пара = 5 или 10
 • Три од еден вид = 15
 • Директно = 20 или 25
 • Флеш = 30 или 35
 • Фул Хаус = 45
 • Четири од еден вид = 100 или 125
 • Стрејт флеш = 200 или 250
 • Royal Straight Flush = 4000

Забележете ја разликата помеѓу исплатите за постигнување на Royal со облог од 1 или 5 монети. Секоја монета ги удвојува вашите добивки за сите хитови, освен за Ројал. За да ја освоите наградата за џекпот за Ројал, мора да обложите максимум монети.

Секогаш треба да одите по она што се плаќа повеќе и еве зошто: Ви требаат само уште 2 лопати за флеш што плаќа 30 до 35 монети како што имате 3 лопати, но имате и 2 четворки, така што ви треба само уште 1 за 15 монети и Уште 2 ќе ви дадат четворка која плаќа од 100 до 125 монети.

Корисни совети и стратегии за игри
Играње видео покер бесплатно

Играње видео покер бесплатно

Најдоброто нешто за играње видео покер на мобилен уред е што повеќето казина ви дозволуваат да играте бесплатно, што е исто така забавно и возбудливо.

Главната причина зошто им ја нудат оваа опција на своите членови е обично за да можат да ги испробаат игрите пред да се обложат вистински пари на нив.

Играњето бесплатно ви дава шанса да научите како да играте и да се навикнете на корисничкиот интерфејс за да знаете каде е сè и за што се користат работите. Не би сакале да започнете да играте со вистински пари и случајно да го погодите максимумот на облогот каде што лимитот е скоро сите ваши парички и да изгубите.

Играње видео покер бесплатно
Играње видео покер со вистински пари

Играње видео покер со вистински пари

Забавно е да се коцкаш бидејќи имаш шанса да победиш, но шансите да загубиш се поголеми. За некои, коцкањето е проблем бидејќи може да предизвика зависност. Победата изгледа толку лесно откако ќе победите, па некои ги враќаат своите добивки плус повеќе обиди да победат повторно.

Другите не можат да издржат да губат, па откако ќе загубат неколку долари, ќе продолжат да се коцкаат обидувајќи се да ги вратат парите.

Ова ја одзема целата забава од коцкањето. Меѓутоа, ако вие коцкајте одговорно со поставување на граници на она што можете да си дозволите да го изгубите, тогаш коцкањето може да биде многу забавно, особено кога добивате.

Играње видео покер со вистински пари
Историја на играње видео покер

Историја на играње видео покер

Откако беше измислен видео покерот, луѓето уживаа да го играат. Со текот на годините, многу поединци го играа како начин да избегаат од бурните животи и едноставно да се релаксираат. Така, многу луѓе исто така освоиле значителна сума на пари додека играле видео покер.

Исто така, има некои луѓе кои се толку добри во играње, што всушност заработуваат од играњето на играта.

Низ годините, видео покерот стана многу популарен и доби многу фанови. Тоа е одлична забава што можете да ја играте за пари или бесплатно во најдобрите мобилни казина преку Интернет.

Историја на играње видео покер

Најнови вести

Топ 5 причини за инсталирање мобилни апликации за онлајн покер
2020-11-06

Топ 5 причини за инсталирање мобилни апликации за онлајн покер

Ако барате причини да започнете да играте мобилен покер, дефинитивно сте на вистинското место. Тоа, рече, на гејмерите особено им се допаѓа видео покер апликации затоа што нудат две многу важни игри - видео покер и слотови . Сепак, има повеќе за ова отколку само играње слотови и видео покер. Значи, заокружив неколку главни причини зошто треба да играте мобилен онлајн покер денес!

Најжешките совети за покер кои ќе ви помогнат да победите
2020-11-04

Најжешките совети за покер кои ќе ви помогнат да победите

Ако сакате да играте покер на вашиот омилен мобилни казино и не знаете од каде да започнете, оваа страница е прилагодена за вас. Значи, како можете да играте и да победите на мобилни покер казина? Дури и на победниците на сериски мобилни казино им е предизвик да победат на апликации за онлајн покер без некои сериозни совети за покер. Значи, ајде да ја прекинеме потерата и да разговараме за некои покер стратегии кои ќе им помогнат и на почетниците и на професионалците да добијат пари за покер.

Најдобри мобилни игри за Android, ноември 2020 година
2020-11-03

Најдобри мобилни игри за Android, ноември 2020 година

Сигурно нема недостиг од висок квалитет мобилни казина да се регистрирате денес. Иако ова значи дека вашата изборна главоболка е завршена, тоа исто така значи дека сега ќе уживате повеќе бонус промоции и бесплатни игри. Со бесплатните игри, можете да уживате во неограничени сесии без да одвоите пара од вашите вистински пари. Значи, ајде да се зафатиме и да ги идентификуваме најдобрите мобилни игри за Android што треба да се играат бесплатно во 2020 година.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е видео покер?

Видео покер е популарна, дигитална верзија на покер што обично се наоѓа во казина. Оваа игра обично се игра на компјутеризирана конзола која е слична по големина на автомат. Како онлајн или мобилна казино игра, Видео покер комбинира елементи на покер стратегија со брза игра во стилот на слотови. Во зависност од верзијата на играта, на играчите ќе им се дели рака со пет карти и ќе имаат можност да ги отфрлат и заменат картите за да формираат добитна комбинација.

Може ли да играм видео покер во мобилни казина?

Да, видео покер може да се игра во повеќето мобилни казина. Овој тип на игра може да се ужива во низа паметни телефони, таблети и други уреди. Откако ќе се регистрирате во мобилно казино по ваш избор, можете едноставно да пребарувате за „Видео покер“ во лобито.

Кои се најпопуларните варијации на видео покер?

Некои од најпознатите варијанти на видео покер достапни во мобилните казина вклучуваат: Jacks or Better, Deuces Wild, All American Poker, Double Bonus Poker и Joker Poker. Секоја од овие игри е малку поинаква и бара различна стратегија, па затоа е важно да ги разберете правилата пред да играте за вистински пари.

Како да знам дека играм во безбедно казино за мобилни телефони?

Безбедноста е врвен приоритет при изборот на мобилно казино. Сите реномирани казина се лиценцирани од доверлива организација како што е Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство или Органот за игри на среќа на Малта. Побарајте ги овие акредитиви пред да се регистрирате и секогаш внимавајте да ги прочитате нивните правила и услови.

Дали видео покерот има предност во куќата?

Да, како и другите казино игри, Видео покерот има предност. Овој раб варира во зависност од варијантата на играта, но обично се движи од 0,46% до над 5%. Најдобар начин да се намали работ на куќата е да се знае оптималната стратегија за видео покер и да се користи со секоја рака.

Која е најдобрата стратегија за играње видео покер во мобилните казина?

Најдобрата стратегија за видео покер е да се запознаете со правилата на играта. Исто така, важно е да научите кои раце победуваат за да можете да ги донесувате најдобрите одлуки кога ги фрлате и заменувате картите. Конечно, добра идеја е да вежбате со видео покер бесплатно за играње на мобилен пред да играте за вистински пари.