Вести

April 23, 2021

Список на најдобрите мобилни казино игри во 2021 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Благодарение на мобилното коцкање, возбудата и забавата од играњето на омилената казино игра се наоѓаат веднаш во вашиот џеб. Со овие казина, гејмерите уживаат во бесот на коцкање насекаде, во секое време. Но, дали сите казино игри што играчите ги сакаат се достапни за играње на таблети и паметни телефони? Подолу е листа на најдобрите мобилни казино игри за играње дома во оваа здодевна ера на социјално дистанцирање.

Список на најдобрите мобилни казино игри во 2021 година

Видео слотови

Кога зборуваме за најпопуларните онлајн казино игри, видео слотови дојде на ум. Тоа е затоа што видео слотови најмногу се рекламираат од мобилните казина, и со право. Додека играте онлајн слот машини, искуството е неверојатно слично на она што ќе го добиете во копнено казино, само што ќе го користите вашиот екран на допир за да ги вртите ролните. Уште подобро, повеќето казина ги приспособуваат своите награди за играчите на видео слотови. Популарните титули на слотови вклучуваат Starburst, Mega Moolah, Mega Joker, Divine Fortune и многу повеќе.

Блек Џек

Блек Џек е уште една потпора во сцената со мобилни коцкање. Оваа брза игра на маса обично е натпревар помеѓу дилерот и играчот. Во некои случаи, играчите може да се соочат еден против друг во дилерите во живо. Тоа, рече, блек џек може да се пофали со еден од најниските рабови на куќата наоколу. Многупати, играчите уживаат во стапки до 0,4% со вистинската стратегија. Ова значи дека можете да освоите повеќе од 90 пати ако ја пробате вашата среќа. Може да играте европски блек џек, американски блек џек, шпански 21, итн.

Рулет

Со текот на годините, развивачите на игри на маса во живо работеа дополнително напорно за да создадат пријатна рулет искуство на мали екрани. Исто како блек џекот, рулетот е брз и исполнет со висок адреналин додека играчите чекаат топката да слета на совршениот број. Најпопуларната варијанта на рулет е европскиот рулет со единечно „0“ и 2,7% куќен раб. Друга верзија е американскиот рулет со '00' и 5,26% предност на куќата. Францускиот рулет можете да го играте и на мобилен, кој е сличен на европската верзија. Сепак, има дополнителни правила како En Prison и La Partage, со помал раб на куќата од 1,35%.

Видео покер

Видео покер е една од најпопуларните мобилни казино игри денес. Како рулет и блек џек, играчите можат да се пресметаат со дилерот или другите играчи во верзијата во живо. Играчите на мобилни телефони можат да играат популарни варијанти на видео покер како Омаха и Тексас Холдем. Сепак, играњето на оваа игра на маса на мал екран може да бара одредено прилагодување. Уште полошо, мобилните плеери може брзо да се оддалечат и случајно да се преклопат. Сепак, тоа е одлична мобилна казино игра.

Игра на зарове

Со многу совети и совети, играње глупости онлајн за почетник треба да биде cakewalk. Стрелецот (оној што шутира коцки) ќе стави облог на линијата не подавај. После тоа, сите на масата имаат право на сличен облог. Накратко, секоја кукла може да ја игра оваа игра на маса. Исто така, можете да започнете со бесплатната верзија, која ви овозможува да уживате во играта додека кравите не се вратат дома. И најдобро од сè, глупостите имаат низок раб кој може да достигне 1,36%.

Зошто да ги играте овие игри на мобилен?

Како што беше кажано првично, мобилните казина им овозможуваат на играчите да го носат своето омилено казино каде и да одат. Доволно е да го подготвите вашиот таблет или паметен телефон, поврзете го на интернет и почнете да играте.

Исто така, мобилните казина (вклучувајќи ги и десктоп компјутерите) им нудат на играчите повеќе промоции за да им помогнат да ги изострат своите вештини и да добијат нешто за возврат. Само замислете да добиете 100% бонус за само создавање сметка за мобилно казино?

И на крај, но најважно, онлајн казината им нудат на играчите широк спектар на игри отколку копнените казина. Вообичаено, можете да најдете стотици наслови на видео слотови и сите сорти на игри на маса кога играте онлајн. Сепак, не заборавајте да го изберете вашето онлајн казино внимателно.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести