Loyal Casino Мобилно Казино Преглед

Loyal CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.23/10
БонусБонус за добредојде до 300 € + 200 бесплатни вртења
Одлични бонуси и FS
Угледно казино
Тековни промоции
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Одлични бонуси и FS
Угледно казино
Тековни промоции
Loyal Casino is not available in your country. Please try:
Matteo Rossi
ReviewerMatteo RossiReviewer
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker
Bonuses

Bonuses

Иако е старо казино, Лојал Казино одговара на профитабилните бонуси и промоции што ги нудат новите казино сајтови. Играчите на вести можат да бараат понуда за добредојде во казиното која се состои од a бонус за совпаѓање плус бесплатни вртења на првиот депозит. Има и тековни промоции, како што се бонуси за повторно вчитување, капки и победи, бесплатни награди и ВИП програма.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Лојалното казино може да се пофали со широк спектар на онлајн казино игри и игри со дилери во живо. Фановите на покер имаат многу покер игри, вклучително и All Aces Poker, Casino Stud Poker, Poker Dog, Caribbean Poker и Покер со три карти, меѓу другите. Други игри во Лојал Казино вклучуваат слотови, бакара, блек џек, рулет, итн.

+9
+7
Затвори

Software

За да се осигура дека сите играчи имаат игри што го задоволуваат нивниот вкус, Loyal Casino има разновиден избор на продавачи на софтвер. Играчите можат да најдат игри од NetEnt, Nyx, Evolution Gaming, Play 'n GO, ELK Studios, iSoftBet, Црвен тигар, Quickspin, NextGen, Big Time Gaming, Thunderkick, Microgaming, и Yggdrasil, само да споменам неколку.

Payments

Payments

Loyal Casino им овозможува на играчите бројни опции за плаќање за депозити и повлекувања. Веб-страницата во моментов нуди плаќања преку 6 начини на депозит, вклучувајќи MasterCard, Neteller, PaysafeCard, Credit Cards, Visa . Сите трансакции се обработуваат брзо и безбедно.

Deposits

За да влезат во коцкање со вистински пари во Лојал Казино, играчите треба да ги вчитаат своите сметки со вистински пари. Казиното е партнер со популарните е-паричници и други брендови за плаќање преку Интернет, како што се Visa, Paysafecard, Trustly, Skrill, MuchBetter, Скрил, Маестро, Нетлер итн. Има минимален лимит за депозит. Превртувањето на трансакцијата се движи од инстант до неколку часа.

VisaVisa
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Кога станува збор за повлекувања, Loyal Casino е доверливо онлајн казино. На играчите им ги исплаќа сите добивки навреме, доколку ги исполниле условите за обложување и нивните сметки се верификувани. Списокот на достапни методи за повлекување вклучува Нетлер, Skrill, Paysafecard, MuchBetter, Maestro и Paysafecard, меѓу другите.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+94
+92
Затвори

Валути

ЕвраEUR

Languages

Доброто онлајн казино треба да поддржува различни јазици. За разлика од многу меѓународни онлајн казина кои имаат повеќејазични веб-страници, Loyal Casino поддржува само еден јазик, англискиот. Тоа покажува дека казиното има за цел да им служи само на играчите што зборуваат англиски. Можеби компанијата ќе додаде повеќе јазици во иднина додека ги проширува операциите во други региони.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Во однос на лиценците, Loyal Casino е регулирано од реномирани власти. Нивните акредитации покажуваат дека операторот е посветен на играчите да им даде безбедно и транспарентно искуство со мобилни игри.

Security

Во Loyal Casino , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Казиното користи модерни технологии за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од љубопитните очи. Покрај SSL шифрирањето, оваа страница за игри користи нераскинливи заштитни ѕидови за да ги заштити своите оддалечени сервери.

Responsible Gaming

Покрај тоа, Loyal Casino сериозно го сфаќа одговорното играње и е посветено на промовирање безбедни практики. Апликацијата за игри нуди неколку алатки и ресурси за да им помогне на играчите да управуваат со нивните активности за игри и да играат одговорно. Некои алатки за одговорно играње на Loyal Casino вклучуваат лимити за депозит, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Покрај тоа, операторот работи со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за да обезбеди брза и професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

Лојалното казино е едно од најдобрите мобилни казина денес. Основано во 2004 година, ова е едно од најстарите онлајн казина. Овој потфат е во сопственост и управуван од Corona Ltd., реномиран казино оператор со седиште во Малта. Лојалното казино работи под лиценца издадена од Органот за игри на Малта (MGA/CRP/108/2004).

Loyal Casino

Кратки факти

Година на основање: 2004

Account

Како што се очекуваше, создавањето сметка на Loyal Casino е брзо и лесно. Посетете го mobilecasinorank-mk.com користејќи кој било ажуриран прелистувач на вашиот телефон и кликнете „Регистрирај се“ пред да дадете општи информации како име, адреса на е-пошта и датум на раѓање.

Support

Лојалното казино може да се пофали со корисничка и интуитивна веб-страница со прилично јасна навигација. Покрај тоа, постои детален дел ЧПП кој има решенија за повеќето проблеми со кои се соочуваат клиентите. Играчите можат да контактираат со посветените агенти за поддршка на корисници на Loyal Casino достапни на разговор во живо, 24/7. Компанијата, исто така, обезбеди е-пошта и услуга за повратен повик.

Tips & Tricks

За да го подобриме вашето искуство со мобилни казино игри на Loyal Casino , подготвивме неколку вредни совети за вас: * Одредете буџет пред да започнете да играте на Loyal Casino и држете се до него. * Побарајте ги сите бонуси или промоции понудени од Loyal Casino . * Играјте само игри со кои сте запознаени или уживате во играњето. * Секогаш играјте одговорно и не ги бркајте вашите загуби.

Promotions & Offers

Можно е да ги искористите различните интересни бонуси и промоции на Loyal Casino . Специјалните понуди во ова мобилно казино ќе ги забавуваат играчите. Но, треба да знаете дека зделките на Loyal Casino подлежат на одредби и услови. Кога одлучувате дали да прифатите некоја понуда, важно е внимателно да ги прочитате условите за бонусот, бидејќи може да има специфични барања што треба да ги исполните пред да можете да го повлечете бонусот.

Mobile

Mobile

Лојалното казино е реномирана онлајн казино со долгогодишно искуство. Достапно како инстант игра, казиното им овозможува на играчите да влезат во играта без да мора да преземаат или инсталираат никакви додатоци. Иако нема локални апликации на Loyal Casino за уредите со iOS и Android, казиното е оптимизирано за да понуди фантастично искуство со мобилни казино.

About the author
Matteo Rossi
Matteo Rossi
About

Од срцето на Рим, Матео Роси издлаби ниша како суштински рецензент на MobileCasinoRank. Спојувајќи го италијанскиот шмек со прецизна прецизност, рецензиите на Матео го осветлуваат светот на онлајн казиното, обезбедувајќи играчите да се движат со сигурност во мобилниот простор.

Send email
More posts by Matteo Rossi