Најпопуларни 10 PaysafeCard мобилни казина 2024

Paysafecard е доверлив припејд начин на плаќање и е воспоставен од раните 2000-ти. Овој начин на плаќање користи ваучери и е-паричник погоден за онлајн продавници и казина.

Банкарството со Paysafecard има и низа други производи достапни во форма на картички и други технологии.

Компанијата постои многу години и претрпе неколку промени и на нејзините производи и на деловните модели во ова време. Има изградено бренд врз основа на неговата безбедност и практичност.

Дознајте повеќе за правење депозити и повлекувања подолу. Paysafecard започна во 2015 година и е дел од поголемиот бренд Paysafe. Компанијата се враќа до нејзиното создавање во 2000-тите. Седиштето на компанијата може да се најде во Виена, а други канцеларии се во различни делови на светот.

Најпопуларни 10 PaysafeCard мобилни казина 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker

Безбедни и сигурни плаќања

Paysafecard првенствено користи припејд ваучери за онлајн купувања. Ова може да се заврши онлајн од е-паричник или физичка локација. Е-паричник бара од играчот да се регистрира и да креира корисничко име и лозинка за онлајн депозити.

Сепак, припејд ваучер земен од физичка локација бара малку информации или банкарски детали за депозит.

Ова е одлична опција за оние играчи кои сакаат поголема приватност. Компанијата е глобална и лесно е да се пристапи до страницата од неколку земји користејќи различни валути.

Како да направите депозит со Paysafecard

Депонирање во онлајн казино трае само неколку минути. Бонусите за добредојде обично се дополнителен поттик за трансфер на пари од компанијата.

Понатаму, има многу безбедност како шифрирање. Компанијата е лиценцирана и внимава да го применува законот на својата платформа.

Играчите мора да се регистрираат во онлајн казино со креирање на корисничко име и лозинка. Казиното ќе побара други информации за да ја потврди сметката. Повеќе информации може да најдете на опцијата за казино и разговор во живо.

Откако ќе се регистрирате, тогаш можете да депонирате пари со избирање на Paysafecard од банкарската картичка на казино. Сајтот ќе го води корисникот до Paysafecard и може да се избере ваучер. Играчите можат да користат и е-паричник и оттаму да испратат ваучер.

Бонус обично се појавува по првиот депозит. Играта потоа може да започне онлајн со користење на демо или вистинска игра. Има минимален депозит од $10 и максимален депозит од $2000.

Како да направите повлекување со Paysafecard?

Процесот на повлекување е сличен на депозит. Играчите одат на банкарскиот дел на веб-локацијата и избираат Paysafecard. Корисниците внесуваат сума, а се внесува и е-пошта.

Тоа е истата е-пошта што се користи за да се регистрирате за Paysafecard. Ова може да потрае 24 часа или повеќе за да стигнат парите на сметка на Paysafecard. Минималниот износ за повлекување е помеѓу 10 и 20 долари, а максималниот за една трансакција е 2000 долари.

Модерна технологија за заштита на играчите

Играчите не треба да се грижат за безбедноста при повлекување пари. Системот на ваучери на секоја трансакција и дава пин што секој клиент го внесува за завршување на трансакцијата. Трансакцијата на клиентот е анонимна доколку тој пин се чува во тајност.

Играчите имаат избор за тоа колку информации ќе бидат дадени на други страни. Paysafecard има систем за верификација од 2 фактори за да се спречат лажни трансакции. Електронскиот паричник бара корисничко име и пин за безбедност, а пиновите за ваучери сè уште се користат од е-паричникот.

Одличен избор

Paysafecard ја зголеми својата репутација со традиционални ваучери и онлајн систем. Овој систем работи добро за оние кои бараат брза и ефикасна анонимност. Многу валути и јазици се достапни на страницата, а ваучерите се лесни за купување и користење.

Уживајте во забава во онлајн казино со овој начин на плаќање и бидете уверени дека на методот му се верува. Помош е при рака за користење на Paysafecard во многу онлајн казина.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Регистрирајте се и побарајте ги овие 3 бонуси за добредојде на Paysafecard во јуни 2023 година
2023-06-07

Регистрирајте се и побарајте ги овие 3 бонуси за добредојде на Paysafecard во јуни 2023 година

Paysafecard е популарен припејд метод за онлајн банкарство базиран на ваучери. Со овој метод, ќе ја финансирате вашата мобилна казино сметка со внесување на 16-цифрен код на страницата за наплата. И во повеќето случаи, регулираните мобилни казино апликации ќе ве наградат со бонус за депозит. Значи, ако сте барале Paysafecard бонус за добредојде за мобилни казино, изберете една од трите опции наведени во овој пост.

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е paysafecard?

paysafecard е припејд систем за плаќање со картички со седиште во ОК, кој вообичаено се користи за депозити и повлекувања до и од онлајн и мобилни казина. Слично е на дебитна картичка: купувате картичка од овластен продавач на мало, која потоа може да се користи за додавање средства на вашата сметка на онлајн казино.

Дали paysafecard е безбедна за користење за онлајн и мобилни казина?

Да, paysafecard е сосема безбедна за користење за онлајн и мобилни казина. Сите трансакции се шифрирани и безбедни користејќи ја најновата безбедносна технологија. Понатаму, бидејќи не треба да давате банкарска сметка или број на кредитна картичка кога плаќате со paysafecard, можете да бидете сигурни дека сите ваши финансиски податоци се чуваат безбедни и безбедни.

Како да користам paysafecard за да вложувам депозити во мобилно казино?

За да направите депозит со paysafecard во мобилно казино, едноставно одете на страната на касиерот на казиното и изберете ја опцијата paysafecard. Потоа ќе биде побарано да го наведете износот на пари што сакате да го депонирате. Откако ќе ја потврдите трансакцијата, парите треба веднаш да се кредитираат на вашата сметка во казино.

Која е минималната сума што можам да ја депонирам во мобилно казино со paysafecard?

Минималниот износ што можете да го депонирате во мобилно казино со paysafecard варира помеѓу казина. Генерално, сепак, минималниот износ е обично помеѓу 5 и 10 долари.

Може ли да користам paysafecard за повлекувања од мобилни казина?

Да, можете да ја користите paysafecard за повлекување добивки од мобилно казино, иако не сите казина ја нудат оваа опција. Ако сакате да се повлечете со користење на paysafecard, задолжително консултирајте се со условите и условите на казиното однапред.

Дали има некакви такси поврзани со користење на paysafecard во мобилните казина?

Не, нема дополнителни такси поврзани со користење на paysafecard во мобилните казина. Сепак, некои казина може да имаат специфични такси поврзани со депозити и повлекувања, затоа проверете ги условите и условите на казиното пред да извршите какви било плаќања.

Колку време е потребно за да се обработи повлекувањето со помош на paysafecard?

Времето кое е потребно за да се обработи повлекувањето со помош на paysafecard ќе се разликува во зависност од казиното за кое станува збор. Генерално, сепак, повеќето казина ќе го обработат вашето повлекување во рок од 48 часа од вашето барање.

Дали користењето на paysafecard во мобилно казино ме ограничува на одредена валута?

Не мора. Додека некои казина може да нудат депозити и повлекувања само во одредени валути, многу мобилни казина ќе ви овозможат да депонирате и повлекувате во различни валути, вклучувајќи евра, американски долари и британски фунти.