CasinoChan Мобилно Казино Преглед

CasinoChanResponsible Gambling
CASINORANK
/10
БонусБонус за добредојде до 400 € + 120 бесплатни вртења
ВИП бонуси
Поддршка за повеќејазичен разговор
Разновидност на бонуси
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП бонуси
Поддршка за повеќејазичен разговор
Разновидност на бонуси
CasinoChan is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

CasinoChan ве поздравува со веб-локација погодна за корисниците, профитабилен бонус систем и големи ВИП придобивки за најактивните играчи. По пријавувањето, играчите ги исполнуваат условите за бонус за добредојде и бесплатни вртења за да го зголемат својот фонд. Бонусот за добредојде може да награди до 400 евра и 120 бесплатни вртења. Тоа е поделено помеѓу првите 4 депозити. Учеството во неделните трки со слотови на CasinoChan е највозбудливиот метод за брзо заработка. Можете да заработите атрактивни награди како што се парични награди и зголемени лимити за повлекување за вашата лојалност. Казиното исто така нуди повторно вчитување бонуси. Може да добиете бонус од 50% до 100 евра плус 30 бесплатни вртења на Domnitors Deluxe ако ги надополните вашите сметки за игри во понеделник.

+4
+2
Затвори
Games

Games

Во однос на онлајн слотови, CasinoChan е без конкуренција. Слотовите опфаќаат скоро 2.500 игри, обезбедувајќи широк опсег на опции за ротирачките макари. Во него се сместени и други игри како што се игри на маса, видео покер, гребење карти и игри со дилери во живо. Можете лесно да пребарувате игра користејќи го пребарувачот.

слотови

Едновооружени бандити, поки и машини за овошје се сите термини што се користат за да се карактеризира една од најпопуларните казино игри на сите времиња, слотови. На мобилната платформа CasinoChan, играчите имаат пристап до илјадници онлајн слотови. Тие вклучуваат:

 • Под петтото сонце
 • Џокер Heist
 • Eagle Power: Држете и вртете
 • Алоха кралот Елвис
 • Мртво дрво

Блек Џек

Блек Џек е најраспространетата банкарска игра во казино во светот. Правилата на овие игри се едноставни за разбирање, секогаш има простор за висока стратегија, а играта е возбудлива. Блек Џек има повеќе варијации како што се:

 • Блек Џек за еден дек
 • Шпански Блек Џек
 • 21 Брн Блек Џек
 • Европски Блек Џек
 • Американски Блек Џек

Рулет

Рулетот е игра на среќа каде што тркалото се врти околу основата на садот и има поделби околу нејзиниот раб. Има многу онлајн игри со рулет за избор, без разлика дали сакате да играте за вистински пари или само за задоволство. Различните распореди на маси за рулет се:

 • Американски рулет
 • Европски рулет
 • Француски рулет
 • Златен чип рулет
 • Брзински рулет

Казино игри во живо

Програмерите на CasinoChan mobile работат понапорно за да ја направат категоријата на дилерите во живо повозбудлива и пореална со постојано додавање нови игри. Тие се фаќаат со технолошките бранови што ја трансформираат арената за коцкање. Некои од најдобрите казино игри во живо вклучуваат:

 • Во живо змеј тигар
 • Автоматски рулет
 • Во живо извонреден рулет
 • Договор или без договор во живо
 • Блек Џек партија

Software

Мобилното казино CasinoChan блеска по бројот на развивачи на софтвер кои го поддржуваат нивното мобилно казино лоби. Кога ќе ги погледнете нивните илјадници игри, ќе забележите дека имаат широк спектар на теми, стилови, идеи и графики. Овие уникатни карактеристики се постигнати со партнерство со различни реномирани провајдери на софтвер. Тие вклучуваат:

 • NetEnt
 • BetSoft
 • Хабанеро
 • Аматик индустрии
 • Еволуција игри
Payments

Payments

Веб-апликацијата има посветена страница за плаќања која на потенцијалните играчи им обезбедува детални информации за сите банкарски опции на CasinoChan. Нивните опции за плаќање се брзи и многу сигурни. Постојат бројни алтернативи за депозит кои вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • Скрил
 • EcoPayz
 • Интерак
 • PaySafeCard

Deposits

Депонирањето средства на CasinoChan е јасен процес. Прво, изберете го претпочитаниот начин на депозит во благајната на веб-локацијата, а потоа внесете ја сумата што сакате да ја депонирате. После тоа, следете ги деталните инструкции за да го завршите вашиот прв депозит. Депозитите често се брзи, без оглед на начинот на плаќање што ќе го изберете.

Withdrawals

Повлекувањето на добивките кај CasinoChan е исто така брзо и лесно. Изберете го претпочитаниот начин на повлекување во касата, а потоа внесете го износот за повлекување. Во зависност од избраната услуга за плаќање и износ, времето за повлекување може да биде неколку часа или до неколку дена. Затоа, секогаш читајте ги условите за плаќање за секој банкарски начин на оваа веб-страница за да ја изберете идеалната опција.

Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

Languages

CasinoChan е глобално мобилно казино; затоа, поддржува повеќе јазици. На масите за казино во живо, англискиот е најраспространетиот јазик што го зборуваат дилерите. Некои табели имаат дури и повеќејазични дилери во живо. Ќе откриете бројни дилери кои зборуваат други јазици благодарение на големото количество и разновидност на табели. Други јазици вклучуваат:

 • француски
 • германски
 • јапонски
 • арапски
 • италијански
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Во однос на лиценците, CasinoChan е регулирано од реномирани власти. Нивните акредитации покажуваат дека операторот е посветен на играчите да им даде безбедно и транспарентно искуство со мобилни игри.

Лиценци

Security

Во CasinoChan , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Казиното користи модерни технологии за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од љубопитните очи. Покрај SSL шифрирањето, оваа страница за игри користи нераскинливи заштитни ѕидови за да ги заштити своите оддалечени сервери.

Responsible Gaming

Покрај тоа, CasinoChan сериозно го сфаќа одговорното играње и е посветено на промовирање безбедни практики. Апликацијата за игри нуди неколку алатки и ресурси за да им помогне на играчите да управуваат со нивните активности за игри и да играат одговорно. Некои алатки за одговорно играње на CasinoChan вклучуваат лимити за депозит, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Покрај тоа, операторот работи со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за да обезбеди брза и професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

CasinoChan е во сопственост и управуван од Dama NV, реномирана компанија за игри. Ова крипто-казино е основано во 2019 година. На својот корисник му нуди огромен избор на казино игри преку платформа базирана на мобилна мрежа. Работи според законите на Владата на Курасао. За праведност во игрите, сите казино игри редовно се ревидираат од iTech Labs. CasinoChan е младо мобилно казино кое ги поздравува играчите ширум светот и обезбедува ексклузивни бонуси. Основана е во 2019 година под сопственост на Dama NV и се здоби со важност со текот на годините. Онлајн казиното работи под лиценцирање од Antillephone и владата на Курасао. Веб-страницата има едноставен изглед што овозможува големите копчиња да се истакнат. Иконите на играта се привлечни, што и помага на целната страница да ги импресионира очите на гледачите на прв поглед. Можете да најдете преку 2.000 онлајн слотови во ова мобилно казино, како и варијанти на блек џек и рулет. Игрите доаѓаат со неверојатни бонуси за постоечките играчи кои играат на CasinoChan.

Зошто да играте CasinoChan Mobile Casino?

CasinoChan се издвојува во сите полиња на онлајн игри во споредба со сите други сајтови за игри. На страницата моментално се достапни повеќе од 3.000 мобилни казино игри за инстант играње. Списокот продолжува да расте благодарение на партнерствата на повеќе од 40 развивачи на софтвер. Казиното се истакнува кога станува збор за онлајн слотови. Тие имаат широк спектар на уникатни игри и онлајн слотови што ќе ви се допаднат. Бонусите се исто така интригантни и можете да добиете шанса да освоите вистински пари користејќи ги бонус купоните на страницата за промоции.

CasinoChan казино апликации

Мобилното казино CasinoChan нема апликација за мобилни уреди; наместо тоа, нуди софтвер во прелистувачот компатибилен со паметни телефони со iOS и Android. Казиното има непречено работи интерфејс каде што мобилните корисници можат да ги користат своите телефони за целосна функционалност, вклучувајќи банкарство, поддршка и забавна игра. На нивната веб-страница се достапни и игри со дилери во живо и возбудливи слотови. Може дури и да се најавите со истите акредитиви на сметката. Веб-страницата е добро организирана и лесна за навигација, особено за почетници.

Каде можам да играм CasinoChan Mobile Casino

Иако CasinoChan нема посветена мобилна апликација, можете лесно да пристапите на страницата преку паметен телефон или таблет. Може да се пристапи до мобилната верзија на лобито за игри преку прелистувачот на вашиот паметен телефон iPod, iPhone или Android.

Повеќето игри понудени во десктоп верзијата се достапни 24 часа на ден, седум дена во неделата преку веб-апликацијата. HTML5 беше искористен за конструирање на поголемиот дел од библиотеката. Како резултат на тоа, тој е компатибилен со повеќето телефони, таблети и десктоп компјутери

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Како што се очекуваше, создавањето сметка на CasinoChan е брзо и лесно. Посетете го mobilecasinorank-mk.com користејќи кој било ажуриран прелистувач на вашиот телефон и кликнете „Регистрирај се“ пред да дадете општи информации како име, адреса на е-пошта и датум на раѓање.

Support

Според веб-страницата, тимот за грижа за корисници на CasinoChan е достапен за играчите 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Некои од општите прашања се одговорени во делот ЧПП. Ако сè уште имате неодговорено прашање, можете да контактирате со тимот за поддршка преку разговор во живо. Алтернативно, можете да им испратите по пошта (support@casinochan.com) или повикајте ги.

Зошто го оценуваме CasinoChan Mobile и нивната апликација за казино

CasinoChan има сè што би барал ентузијастот за мобилни казино. Апликацијата во прелистувачот на казиното има чисто, лесно за навигација и возбудливо искуство со игри. Играчите можат да пристапат до платформата од уредите со Android и iOS. Казино игрите доаѓаат со висококвалитетна графика, благодарение на реномирани развивачи на софтвер.

Како надополнување, мобилното казино нуди некои пристојни бонуси и промоции. Овие се клучни алатки за маркетинг кои им помагаат на играчите да ги зголемат своите салда во казиното експоненцијално. Депонирањето и повлекувањето може да се направат со користење на повеќе опции. Времето на обработка зависи од претпочитаниот начин на плаќање. Не заборавајте да ги истражите одговорните алатки за коцкање достапни на оваа мобилна платформа.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го подобриме вашето искуство со мобилни казино игри на CasinoChan , подготвивме неколку вредни совети за вас: * Одредете буџет пред да започнете да играте на CasinoChan и држете се до него. * Побарајте ги сите бонуси или промоции понудени од CasinoChan . * Играјте само игри со кои сте запознаени или уживате во играњето. * Секогаш играјте одговорно и не ги бркајте вашите загуби.

Promotions & Offers

Можно е да ги искористите различните интересни бонуси и промоции на CasinoChan . Специјалните понуди во ова мобилно казино ќе ги забавуваат играчите. Но, треба да знаете дека зделките на CasinoChan подлежат на одредби и услови. Кога одлучувате дали да прифатите некоја понуда, важно е внимателно да ги прочитате условите за бонусот, бидејќи може да има специфични барања што треба да ги исполните пред да можете да го повлечете бонусот.

Валути

Валути

CasinoChan со задоволство прифаќа различни валути како USD, CAD и EUR во однос на валутата. Таквата услуга ни покажува дека CasinoChan искрено ги зема предвид потребите на обложувачите. Освен Биткоин, CasinoChan има голем асортиман на дигитални валути, како што се;

 • Етереум
 • Биткоин Кеш
 • Dogecoin
 • Лајткоин
 • Тетер