Искуство со мобилни казино: DLX Casino Преглед 2024

DLX CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.86/10
БонусБонус $100 + 100 бесплатни вртења
Дарежливи бонуси
Брз и сигурен депозит и повлекување
Широк избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежливи бонуси
Брз и сигурен депозит и повлекување
Широк избор на игри
DLX Casino is not available in your country. Please try:
Matteo Rossi
ReviewerMatteo RossiReviewer
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното DLX вклучува фантастични понуди за нови играчи и искусни корисници. За почеток, страницата има многу дарежлив бонус за добредојде каде играчите се наградени со 100% до 100$ и 100 бонус вртења за првиот депозит од повеќе од 50$. Условот за обложување за оваа понуда е 30x. Мобилното казино има и други возбудливи понуди и промоции како што се бонуси за натпревари и повторно вчитани бонуси.

Бонус за бесплатни вртењаБонус за бесплатни вртења
Games

Games

Казиното DLX нуди огромен избор на ажурирани игри. Секоја игра има уникатна секвенца за играње и затоа на играчите им дава феноменално искуство. Играчите имаат пристап до повеќе од 1500 онлајн слотови и игри на маса што можат да ги играат виртуелно бидејќи казиното реагира на мобилни уреди. Некои од овие возбудливи игри се Бакара, Бинго, Блек Џек, Кено, Покер и Рулет.

+3
+1
Затвори

Software

Вклучувањето на доверливи и врвни продавачи на софтвер е одговорно за ажурираните изданија на казиното и за мобилната реакција. Оваа соработка им овозможи да изградат експанзивно лоби за игри што им служи на сите типови играчи. Овие студија ги вклучуваат Pragmatic Play, BGaming, Big Time Gaming, Blueprint Gaming, ELK Studios и Endorphina.

Payments

Payments

DLX Casino им овозможува на играчите бројни опции за плаќање за депозити и повлекувања. Веб-страницата во моментов нуди плаќања преку 6 начини на депозит, вклучувајќи Neteller, Visa, SticPay, Bank Transfer, MasterCard . Сите трансакции се обработуваат брзо и безбедно.

Deposits

Системот на трансакции во ова мобилно казино е многу безбеден и брз. Казиното прифаќа неколку начини на плаќање кои играчите можат да ги користат при финансирање на нивните сметки. Овие методи на депозит вклучуваат и не се ограничени на банкарски трансфер, AstroPay, Visa, MasterCard, Skrill, Neteller, Ethereum, Litecoin, Maestro и многу други.

Withdrawals

Условите за готовина во ова казино зависат од начинот на повлекување и износот на готовина што сте ја добиле. Некои од прифатените методи се:

  • AstroPay картичка
  • Биткоин
  • InterAc
  • MasterCard
  • Неосурф
  • Нетлер
  • Скрил
  • Етереум
Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+188
+186
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Languages

Казиното DLX прифаќа играчи од целиот свет. Можете да имате одлично време во ова казино од каде било во светот и во секое време. Тоа е повеќејазично казино кое поддржува големи и познати јазици како англиски, германски. португалски, руски и шпански.

+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Во однос на лиценците, DLX Casino е регулирано од реномирани власти. Нивните акредитации покажуваат дека операторот е посветен на играчите да им даде безбедно и транспарентно искуство со мобилни игри.

Лиценци

Security

Во DLX Casino , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Казиното користи модерни технологии за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од љубопитните очи. Покрај SSL шифрирањето, оваа страница за игри користи нераскинливи заштитни ѕидови за да ги заштити своите оддалечени сервери.

Responsible Gaming

Покрај тоа, DLX Casino сериозно го сфаќа одговорното играње и е посветено на промовирање безбедни практики. Апликацијата за игри нуди неколку алатки и ресурси за да им помогне на играчите да управуваат со нивните активности за игри и да играат одговорно. Некои алатки за одговорно играње на DLX Casino вклучуваат лимити за депозит, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Покрај тоа, операторот работи со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за да обезбеди брза и професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

Казиното DLX е мобилна локација за игри лансирана во 2020 година за да ги импресионира играчите со брзина, едноставност и услуга. Казиното е легална платформа за игри лиценцирана и регулирана од Одборот за контрола на игри во Курасао. Тоа е подружница во целосна сопственост на Dama NV Ова мобилно казино има сеопфатно портфолио на игри што периодично се ажурира. Освен тоа, казиното има кориснички интерфејс кој е лесен за навигација.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Како што се очекуваше, создавањето сметка на DLX Casino е брзо и лесно. Посетете го mobilecasinorank-mk.com користејќи кој било ажуриран прелистувач на вашиот телефон и кликнете „Регистрирај се“ пред да дадете општи информации како име, адреса на е-пошта и датум на раѓање.

Support

Поддршката за услуги на клиентите во казиното DLX е исклучителна. Тие нудат поддршка деноноќно, вклучително и за викенди и државни празници. Можете без напор да стапите во контакт со нив преку е-пошта и разговор во живо.

Tips & Tricks

За да го подобриме вашето искуство со мобилни казино игри на DLX Casino , подготвивме неколку вредни совети за вас: * Одредете буџет пред да започнете да играте на DLX Casino и држете се до него. * Побарајте ги сите бонуси или промоции понудени од DLX Casino . * Играјте само игри со кои сте запознаени или уживате во играњето. * Секогаш играјте одговорно и не ги бркајте вашите загуби.

Promotions & Offers

Можно е да ги искористите различните интересни бонуси и промоции на DLX Casino . Специјалните понуди во ова мобилно казино ќе ги забавуваат играчите. Но, треба да знаете дека зделките на DLX Casino подлежат на одредби и услови. Кога одлучувате дали да прифатите некоја понуда, важно е внимателно да ги прочитате условите за бонусот, бидејќи може да има специфични барања што треба да ги исполните пред да можете да го повлечете бонусот.

About the author
Matteo Rossi
Matteo Rossi
About

Од срцето на Рим, Матео Роси издлаби ниша како суштински рецензент на MobileCasinoRank. Спојувајќи го италијанскиот шмек со прецизна прецизност, рецензиите на Матео го осветлуваат светот на онлајн казиното, обезбедувајќи играчите да се движат со сигурност во мобилниот простор.

Send email
More posts by Matteo Rossi