Најпопуларни 10 SticPay мобилни казина 2024

SticPay е давател на е-паричник. Овозможува беспрекорни депозити, повлекувања и банкарски трансфери низ целиот свет. Со него се доставуваат локални и меѓународни трансфери на пари со не повеќе од 5% надоместоци. Банкарските трансфери се моментални, освен меѓународните трансфери кои траат до два до три работни дена. Така, за трговците со глобална база на клиенти, тоа е одлично решение за плаќање.

Од 2021 година, е-паричникот воведе услуга за обработка на дебитни и кредитни картички. Клиентите можат да ја користат услугата за инстант купувања и проверка на рефундирање и други барања во реално време. Поради неговата неспоредлива погодност како решение за плаќање, постоечките клиенти зборуваат високо за тоа.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)