Casino Extra

Age Limit
Casino Extra
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Casino Extra е несомнено еден од најдобрите онлајн казина управувано од Mobile Technology Marketing BV, истиот ентитет зад Casino Estrella и Lucky31. Казиното може да се пофали со огромни опции за коцкање, дарежливи понуди за казино и безбедно банкарство. Казино Екстра е лиценцирано и регулирано онлајн казино. Работи под Master Gaming лиценца издадена од Curacao eGaming.

Casino Extra

Games

Има толку многу опции за коцкање во Казино Екстра. За евиденција, има дел за онлајн казино и лоби за казино во живо. Во онлајн казиното, играчите можат да најдат неколку покер игри од NetEnt, Evolution Gaming, iSoftBet, и Том Хорн Гејминг. Списокот на покер варијанти вклучува Карибите Студ покер, Texas Hold'em Poker и 3D Casino Hold'em. Покрај покер, има и неколку други онлајн казино игри, на пример, слотови, бакара, рулет, блек џек и џекпот, меѓу другите. Покрај RNG игрите, играчите можат да ја доживеат возбудата од игрите со дилер во живо, како што се покер во живо, рулет во живо, бакара во живо итн.

Withdrawals

Што се однесува до повлекувањата, казиното нуди неколку опции, исто како и во депозитите. Играчите можат да ги добијат своите добивки преку е-Паричници и кредитни/дебитни картички како што се Visa, Entropay, MasterCard, Paysafecard и Neteller, меѓу другите. Најдоброто нешто за повлекувањата во ова казино е што играчите можат да бидат сигурни дека ќе ги добијат своите пари.

Валути

Покрај неколкуте јазични опции, ова казино има и неколку опции за валута. Прво, важно е да се забележи дека Casino Extra поддржува само валута на фиат пари; крипто како биткоин (BTC) и litecoin (LTC) не се прифатени во моментот. Уште повеќе, поддржани се само две валути со фиат пари; американски долар (американски долари) и еврото (ЕУР).

Bonuses

Еден од најдобрите бонуси на Казино Екстра е пакетот за добредојде што на новорегистрираните играчи им нуди депозит бонус за совпаѓање заедно со бесплатните вртења на првите три депозити. Други промоции вклучуваат бонуси за повторно вчитување, дополнителни бесплатни вртења, дневни падови и добивки, џекпот и така натаму. Казиното има ВИП програма за лојалност.

Languages

Казино Екстра е казино што опслужува играчи од различни земји во Европа. За да се олесни лесното и едноставно коцкање, казиното има повеќејазична платформа која поддржува повеќе европски јазици, вклучувајќи англиски, германски, грчки, шпански и француски. Веројатно, операторот ќе додаде други јазици додека ги проширува своите операции во други региони.

Mobile

Casino Extra е мулти-компатибилно онлајн казино достапно како инстант игра на сите уреди (десктоп и мобилен). Сепак, играчите не треба да инсталираат или преземаат никакви додатоци за да влезат во играта. Што повеќе? Casino Extra може да се пофали со одговорен веб-дизајн и мобилна верзија на казиното. За жал, нема домашни апликации (iOS и Android).

Support

Casino Extra може да се пофали со поддршка од светска класа понудена од добро обучени и искусни агенти за услуги на клиентите. Играчите можат да дојдат до тимот користејќи ја функцијата за разговор во живо достапна во работните денови од 10:00 до 00:00 часот по средноевропско време и за викендите од 10:00 до 23:00 часот по средноевропско време. Покрај разговорот во живо, казиното има систем за поддршка на е-пошта и телефон.

Deposits

Казино Екстра е казино со вистински пари што бара од коцкарите прво да стават пари на нивните сметки. Компанијата соработува со неколку меѓународни платформи за плаќање преку Интернет, вклучувајќи е-Паричници и кредитни картички. Некои од достапните методи за депозит вклучуваат MasterCard, Visa, Trustly, Neteller, Скрил, Entropay и Paysafecard, меѓу другите.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Руски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (3)
Канада
Франција
Швајцарија
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (20)
Authentic Gaming
Big Time Gaming
Evolution Gaming
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Max Win Gaming
NetEnt
Nolimit City
Plank Gaming
Play'n GOPush GamingQuickspinRed Rake GamingRed Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
Slingo
Spearhead
Sthlm Gaming
Yggdrasil Gaming