BetTilt

Age Limit
BetTilt
BetTilt is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Bettilt е едно од најдобрите онлајн казина со a спортска книшка. Овој потфат, управуван од Abudantia BV, започна во 2016 година и стана омилен на фановите, особено меѓу љубителите на коцкање со мобилни казино. Bettilt казиното работи според прописите на Curacao eGaming. Казиното поседува лиценца Antillephone NV (бр. 8048/JAZ2014-034).

BetTilt

Games

Како што споменавме погоре, Bettilt е казино со спортска книшка. Постојат огромни пазари за спортско обложување со некои од највисоките коефициенти наоколу. Кога станува збор за делот за казино, има многу опции за коцкање. Bettilt има една од најдобрите селекции на покер игри. Играчите можат да најдат широк спектар на варијанти на покер, вклучувајќи Паи Гоу, руски покер, тексашки холдем покер и покер со три карти, само да споменеме неколку. Покрај онлајн покер, ова казино има и неколку покер игри во живо кои нудат поавтентично казино искуство. Други популарни казино игри во Bettilt вклучуваат слотови, блек џек, бакара и рулет, меѓу другите.

Withdrawals

Исто така, постојат неколку методи за повлекување достапни во казиното Bettilt. Списокот ги вклучува Cryptopay, Jeton, Visa, ecoPayz, MasterCard, банкарски трансфер и Multibanco, само да споменеме неколку. Добрата работа за Bettilt е тоа што е доверлив бренд кој не ги измамува играчите од нивните добивки. Понатаму, повлекувањата се брзи.

Валути

Покрај повеќејазичната платформа, веб-страницата за повеќе валути е од клучно значење во онлајн казината. Bettilt им овозможува на играчите да користат и валута на фиат пари, како и криптовалути. Достапните валути на фиат пари вклучуваат канадски долар (CAD), норвешка круна (NOK), индиска рупија (INR), Биткоин (BTC), јапонски јен (JPY), евра (евра), и американски долар (УСД).

Bonuses

Исто како и сите нови онлајн казина, Bettilt има луди промоции и бонуси за играчите во одредени земји. Новите коцкари имаат фантастичен бонус за добредојде кој вклучува a совпаѓање на депонираниот износ и бесплатните вртења. Има уште неколку бонуси за пријавените играчи. Тие вклучуваат бонуси за повторно вчитување, бесплатни вртења, враќање на готовина, итн.

Languages

Доброто онлајн казино треба да има повеќејазична веб-страница за да се грижи за играчите што зборуваат различни јазици. Bettilt се стреми да им служи на играчите од сите региони и затоа има веб-страница која поддржува повеќе јазици. Досега, јазичните опции во ова казино вклучуваат турски, англиски, јапонски, италијански, португалски и руски.

Mobile

Bettilt е достапен како инстант игра на сите прелистувачи - мобилни и десктоп. Тоа значи дека играчите можат да пристапат до нивните омилени казино игри и пазари за спортско обложување без да преземаат или инсталираат никакви екстензии, додатоци или дополнителен софтвер. Интересно, Bettilt има мајчин апликации за уреди со Android и iOS. Апликациите се оптимизирани за непречено играње на мобилни уреди.

Support

Bettilt Casino има за цел да обезбеди играчите да имаат непречено искуство во казиното. Затоа има солидна инфраструктура за поддршка на клиентите. Играчите можат да контактираат со казиното преку разговор во живо достапен на турски, португалски и англиски јазик. Веб-страницата на казиното, исто така, има многу ресурси, вклучувајќи делови за ЧПП и водичи.

Deposits

Bettilt е онлајн казино со вистински пари, така што на играчите им требаат вистински пари за да почнат да играат. Казиното соработува со сите популарни е-паричници, компании за кредитни/дебитни картички, криптопаричници и други платформи за плаќање преку Интернет за лесно банкарство. Достапните опции за депозит вклучуваат Папара, Јетон, Cryptopay, MasterCard, Visa, Multibanco, банкарски трансфер, Cep Bank итн.

Total score8.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (9)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Турски
Фински
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (6)
Јапонски јен
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Полски злоти
Турски лири
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (9)
Аргентина
Бразил
Индија
Мексико
Норвешка
Турција
Финска
Чешка
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
AstroPay
Credit CardsDebit CardEcoPayzMasterCard
Multibanco
Neteller
Prepaid Cards
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (16)