Најдобра Pai Gow Мобилно Казино во 2023

Многу играчи кои сакаат покер се ограничени само на познавање на варијантата на Texas Hold'em, но мобилните казино игри имаат огромни варијанти кои, и покрај тоа што се играат со различни правила, претставуваат повеќе забавни опции. Pai Gow е една од оние игри која е секогаш присутна во многу мобилни казина, но има малку обожаватели.

За да бидете покераш со вештини во различни варијанти, важно е да ги знаете правилата на Pai Gow. Оваа игра се игра со кинески домино и потекнува од Кина, па затоа е многу популарна во Источна Азија, особено во центрите за обложување како што е Макао. Неговото име значи „направи девет“, така што максималната оценка е девет.

Најдобра Pai Gow Мобилно Казино во 2023
mk Country FlagCheckmark

1xBet

mk Country FlagCheckmark
До 1500 € + 150 вртења
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози
Show less...
Прикажи повеќе
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози

Мобилното казино 1xBet е подружница во целосна сопственост на Сергеј Корсаков. Матичната компанија е со седиште во Кипар и има филијали низ целиот свет. Мобилното казино 1xBet е лиценцирано и регулирано според законите на Владата на Курасао. Експанзивното лоби за игри во мобилното казино 1xBet е реномирани софтверски провајдери како што се Microgaming и NetEnt. 1Xbet е добро воспоставена онлајн казино платформа во светот на коцкањето. Казиното првично беше лансирано во 2007 година, а со текот на годините доби огромен број следбеници. Сите негови операции се легитимни бидејќи е лиценцирана и регулирана од Комисијата за еИгри во Курасао. Како резултат на тоа, тие можат да обезбедат услуги на ценети клиенти од целиот свет. Тие моментално имаат стотици илјади корисници, значително повеќе од повеќето онлајн казина. Во овој преглед на 1XBet казино, ќе погледнеме зошто толку многу луѓе го претпочитаат ова мобилно казино пред другите. Некои од поволностите што ќе ги дознаете вклучуваат мобилна компатибилност, бонуси за нови играчи и одлична колекција на игри.

До 600 долари
Show less...Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување
Show less...
Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување

Основана од група фанови на казино, едно нешто сигурно е дека 22Bet е развиен со интересите на современите коцкари во срцето.

До 2000 долари
 • Интерактивен дизајн
 • Огромен избор на игри
 • Темати за цртан филм
Show less...
Прикажи повеќе
 • Интерактивен дизајн
 • Огромен избор на игри
 • Темати за цртан филм

Лансиран во 2012 година, Casino-X Mobile Casino донесе со себе богатство на забавни игри на пазарот. Онлајн казиното има глобален досег и може да се пофали со многу игри, така што играчите ширум светот се грижат за нив. Casino-X претпочита да дозволи квалитетот на нивните игри да зборува за тоа колку се успешни.

До $/€5000
 • Масовен избор на Playtech
 • Разговор во живо 24/7
 • Премиум казино
Show less...
Прикажи повеќе
 • Масовен избор на Playtech
 • Разговор во живо 24/7
 • Премиум казино

Паметните телефони се чудо и ги има насекаде. Со постоењето на сајтови како Mansion Mobile Casino, мобилните корисници мора да се согласат да ги залепат очите на оваа рачна технологија. Основан во 2004 година, Mansion Casino е бренд со седиште во ОК со примерни понуди. Дома на стотици игри погодни за мобилни телефони, без апетит за игри е премногу за да се засити овде.

Добијте над 2000 € + 100 вртења 🎰
Show less...
Прикажи повеќе

  Spin Samurai е нова локација за мобилни игри, лансирана во 2020 година. Нуди огромна библиотека за казино со преку 3.000 игри овозможени од реномирани софтверски провајдери како што се Pragmatic Play, Wazdan, NetEnt и Spinomeal. Мобилното казино Spin Samurai е во сопственост на Dama NV, ветеран оператор на казино лиценциран и регулиран според законите на Курасао. Spin Samurai е казино погодно за мобилни телефони, лансирано во 2020 година. Се гордее како врвна дестинација за високи ролери и буџетски коцкари. Мобилното казино Spin Samurai е во сопственост и управувано од Dama NV Има фасцинантна јапонска тема со шарен интерфејс, со црна боја како боја на позадината што ги прави иконите да се појавуваат. Ќе наидете на различни оружја што ги користеле Самурај за време на нивното владеење во предмодерна Јапонија. Во основа, веб-локацијата е добро структурирана, едноставна за навигација и е прилично волшебна.

  500 € Бонус за добредојде + 250 вртења
  • Повлекувања во рок од 24 часа
  • Разговор во живо 24/7
  • Мобилен пријателски дизајн
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Повлекувања во рок од 24 часа
  • Разговор во живо 24/7
  • Мобилен пријателски дизајн

  Во сопственост и управувано од Carletta NV, компанија регистрирана во Курасао, Pin-Up Casino работи од 2016 година. Казиното е преполно со игри обезбедени од некои од најдобрите софтверски компании. На Pin-Up, играчите можат да пристапат до најновите и најнапредните казино игри, виртуелни спортови и целосно функционирање Спортска книшка.

  300 €/1BTC + 100 вртења
  Show less...Прикажи повеќе
  • Прифаќа криптовалута
  • Повеќе јазици
  • Разновидност на методи за депонирање
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Прифаќа криптовалута
  • Повеќе јазици
  • Разновидност на методи за депонирање

  Основана во 2019 година и работи во сопственост на Dama NV, компанија која поседува лиценца за коцкање Курасао, Бао е една од најуникатните платформи за игри во светот. Од неговата иницијализација, казиното е тема на дискусија во светот на онлајн игрите. Уникатното чувство и извонредниот распоред го издвојуваат од конкуренцијата.

   Казиното Мегапари е основано во 2019 година. Тоа е подружница во целосна сопственост на компанијата Vdsoft & Script NV Company. Платформата е дизајнирана да ги смести и казино и спортски ентузијасти. Мегапари работи под мастер лиценца издадена на матичната компанија од Комисијата за игри во Курасао. Има над 400.000 активни корисници. Мобилното казино Мегапари е платформа за игри базирана на мобилни уреди. Тој нуди широка колекција на казино игри и спортски книги. Оваа мобилна платформа за казино соработува со врвните провајдери на софтвер за да одржува ажурирано лоби за игри за казино. Мегапари нуди различни возбудливи карактеристики кои го привлекуваат вниманието на играчот. Овој преглед ќе нагласи некои од карактеристиките и игрите на кои ќе наидете кога ќе се приклучите на мобилната казино платформа Мегапари. Овој преглед ќе даде слика за тоа што ве чека од другата страна и ќе ви помогне да одлучите дали вреди да се придружите.

   До 500 € + 200 бесплатни вртења
   Show less...
   Прикажи повеќе

    Alf Casino е казино кое не е ништо помалку од спектакуларно. Ова казино е дизајнирано имајќи ја предвид големината, од добро изведениот дизајн до неверојатно привлечниот избор на игри. Од своето основање во 2018 година, Alf Casino се понапред и подалеку за да се осигура дека сите аспекти потребни за успех се на место и подготвени за употреба.

    100% до 300 долари
    • Дневни Джакпот
    • Поддршка во живо достапна 24/7
    • 1000+ слот игри
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Дневни Джакпот
    • Поддршка во живо достапна 24/7
    • 1000+ слот игри

    BetVictor Casino е меѓу водечките оператори во индустријата за игри. Неговите скромни корени можат да се проследат до 1946 година, кога Вилијам Чендлер го замислил. Дури во 1963 година почна да се специјализира за коцкање и игри. Денес, тоа е сила со која треба да се смета во индустријата за онлајн казино. Служи повеќе од половина милион играчи.

    • 20+ Опции за плаќање
    • Низок минимален депозит
    • Паѓа и победи турнир на Блек Џек
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • 20+ Опции за плаќање
    • Низок минимален депозит
    • Паѓа и победи турнир на Блек Џек

    Megaslot е онлајн казино погодно за мобилни телефони, основано во 2020 година. Во сопственост и управувано од N1 Interactive Limited. Сите операции се лиценцирани и регулирани од страна на Органот за игри на среќа на Малта. Потврдено е како докажливо фер онлајн казино. Megaslot има заработено неколку одобренија од различни форуми за коцкање. Megaslot е веб-локација за онлајн казино погодна за мобилни телефони, лансирана во 2020 година. Таа е во сопственост и управувана од N1 Interactive limited. Како што сугерира името, Megaslot нуди импресивна колекција на мобилни слотови плус други казино игри. Со текот на годините од своето основање, таа соработуваше со бројни провајдери на софтвер за да создаде ажурирано мобилно казино лоби.

    • Ново онлајн казино
    • Повеќе од 6000 игри
    • Повеќе делови од слотови
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Ново онлајн казино
    • Повеќе од 6000 игри
    • Повеќе делови од слотови

    JVspin Mobile Casino, новодојденец на пазарот за игри, беше лансиран во 2020 година од Okanum NV Jvspin успеа да зграби фер дел од вкупниот пазар за кратко време што беше таму, благодарение на лиценцата за коцкање од Владата на Курасао и многу солидна библиотека за игри.

    • Повеќејазично казино
    • Добра услуга за клиенти
    • Пријателски на мобилен телефон
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Повеќејазично казино
    • Добра услуга за клиенти
    • Пријателски на мобилен телефон

    Unique Casino беше лансиран во 2016 година. Со него управува Eirian NV Unique Casino поседува валидна лиценца за игри од органот за е-игри во Курасао. Сите плаќања ги обработува Bestory Limited, платежен агент со седиште во Кипар. Казиното има и регулативи за да се осигура дека играчите се коцкаат одговорно. Со оддалечувањето од копнените казина, индустријата продолжува да се надградува благодарение на новата технологија. Мобилните казина станаа попопуларни со текот на годините бидејќи нудат флексибилност со играчите кои можат да играат во движење. Уникатното казино не е изоставено. Тоа е мобилна страница за казино лансирана во 2016 година. Неговата посветеност е да им обезбеди на мобилните играчи врвни казино игри и навремена помош за да стане омилена дестинација за сите. Unique Casino работи со водечки провајдери на софтвер во индустријата како што се NetEnt, Kalamba Games, Habanero и Microgaming за да обезбеди исклучителна колекција на игри.

    Бонус за добредојде 750$ + 50 вртења 🎰
    • Широк спектар на слотови
    • Дарежливи бонуси
    • Пријателски на мобилен телефон
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Широк спектар на слотови
    • Дарежливи бонуси
    • Пријателски на мобилен телефон

    Казиното VegasPlus беше лансиран во 2019 година. Мобилното казино е под Play Logia NV, добро познат ентитет за игри со бројни онлајн казина. Мобилното казино VegasPlus поседува лиценца Курасао, што значи дека е доверливо мобилно казино. Казиното постави строги прописи за да се осигура дека играчите се коцкаат одговорно. Казиното VegasPlus беше лансиран во 2019 година. Ова мобилно казино е во сопственост и управувано од Play Logia NV, реномирана компанија која има воспоставено неколку други врвни платформи за коцкање. Најдобрите програмери во бизнисот, како Pragmatic Play и Microgaming, овозможија да се играат возбудливи игри во ова мобилно казино.

    До $/€ 400 или 5 BTC + 200 вртења
    • Транспарентна политика
    • Широк спектар на игри
    • Без дополнителни надоместоци за депозити
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Транспарентна политика
    • Широк спектар на игри
    • Без дополнителни надоместоци за депозити

    LevelUp е сосема ново казино што беше основано во 2020 година. Со него управува нејзината реномирана матична компанија, Dama NV, под лиценца од владата на Курасао. Почетната страница на страницата има трендовска темна позадина. Се друго е организирано уредено. Секако, се чувствува пријателски за коцкар кога ја прелистувате веб-страницата на ова казино.

    До 1000 € + 255 бесплатни вртења
    • ВИП третман
    • Дарежливи бонуси
    • Инстант начини на плаќање
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • ВИП третман
    • Дарежливи бонуси
    • Инстант начини на плаќање

    Лансиран токму во 2020 година, DuxCasino е едно од најдобрите нови онлајн казина денес. Сајтот за коцкање е управуван од N1 Interactive Ltd., истиот оператор зад него Казино Das Ist, Bob Casino, Casino Universe и Paradise Casino, меѓу другите популарни брендови. DuxCasino има лиценца издадена од органот за игри на среќа на Малта (MGA).

    200% бонус + 30 вртења
    • Достапна е 24/7 поддршка
    • Минимален депозит $2
    • Освојте награди како гаџети
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Достапна е 24/7 поддршка
    • Минимален депозит $2
    • Освојте награди како гаџети

    Slottica е дел од група казина во сопственост на Atlantic Management BV. Ги отвори своите врати во 2019 година и моментално работи под регулатива од Curaçao eGaming. Веб-страницата се удвојува како казино, како и како спортска обложувалница. Нејзината веб-страница не е толку фенси, но доаѓа во едноставен, лесен дизајн.

    До 250 €
    • Брз и сигурен депозит и исплати
    • Нуди ВИП програма
    • Достапна е програма за лојалност
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Брз и сигурен депозит и исплати
    • Нуди ВИП програма
    • Достапна е програма за лојалност

    Dublinbet Mobile Casino е онлајн филијала на вистинско копнено казино лоцирано во Даблин. Оваа онлајн платформа беше лансирана во 2012 година за да им даде на играчите возбудливо искуство со игри со игри со дилери во живо. Целосно е во сопственост на Mobile Technology Marketing BV, компанија регистрирана и лиценцирана од Одборот за контрола на игри во Курасао. Тие нудат широк спектар на игри како што се игри на маса, игри во живо и уникатни слотови.

    До 350 € + 100 бесплатни вртења
    • Брз и сигурен депозит и исплати
    • Понуда на ВИП програма
    • Достапна е програма за лојалност
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Брз и сигурен депозит и исплати
    • Понуда на ВИП програма
    • Достапна е програма за лојалност

    Мобилната страница на FatBoss Casino, која започна во 2019 година, ви овозможува да изберете од 13 софтверски компании со над 1.251 онлајн казино игри, во зависност од вашата локација. Доверливоста и безбедноста на FatBoss Casino се загарантирани со неговата лиценца Curaçao eGaming.

    До 350 € + 100 вртења
    • Брзи и сигурни депозити и исплати
    • ВИП и програми за лојалност во понуда
    • Дневен пад и победи
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Брзи и сигурни депозити и исплати
    • ВИП и програми за лојалност во понуда
    • Дневен пад и победи

    Casino Extra е несомнено еден од најдобрите онлајн казина управувано од Mobile Technology Marketing BV, истиот ентитет зад Casino Estrella и Lucky31. Казиното може да се пофали со огромни опции за коцкање, дарежливи понуди за казино и безбедно банкарство. Казино Екстра е лиценцирано и регулирано онлајн казино. Работи под Master Gaming лиценца издадена од Curacao eGaming.

    42 000 јени + 100 вртења
    • Брзи и сигурни депозити и исплати
    • Достапни се ВИП програми и програми за лојалност
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Брзи и сигурни депозити и исплати
    • Достапни се ВИП програми и програми за лојалност

    Futocasi започна во 2020 година и работи со лиценца за игри во Курасао. Сопственост на Starfish Media NV, нуди интуитивно, лесно за навигација и забавно мобилно казино до кое може да се пристапи преку мобилна мрежа. Се грижи за играчите во Јапонија, кои можат да уживаат во традиционалните и популарни казино игри на својот паметен телефон или таблет.

    До 200 € + 60 вртења
    • Достапно во многу земји
    • Одличен бонус и понуда за бесплатни вртења
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Достапно во многу земји
    • Одличен бонус и понуда за бесплатни вртења

    Сопственост и управуван од Reinvent NV, Casinoin е квалитетна локација за онлајн игри која може да се пофали со возбудлив дел за игри. Основано во 2015 година, казиното работи низ различни јурисдикции со лиценца издадена од Курасао. Веб-страницата обезбедува стотици казино игри, вклучувајќи класични игри на маса, слотови, и казино игри во живо од водечки провајдери.

    До 400 € + 200 вртења
    • Дарежливи бонус понуди
    • Достапна е 24/7 поддршка
    • ВИП програма
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Дарежливи бонус понуди
    • Достапна е 24/7 поддршка
    • ВИП програма

    Казиното N1 е популарно онлајн казино со фокус на европскиот пазар. Лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта, N1 има огромна колекција на игри со над 2000 за избор. Операторот соработува со најпопуларните провајдери во индустријата, така што можете да очекувате да откриете содржина од BetSoft, NYX Gaming и Ендорфина. Можете да изберете од најдобрите видео слотови, класични игри на маса и многу повеќе.

    • Широк избор на спортско обложување
    • Резултати во живо и статистика во живо
    • Онлајн и живи казина
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Широк избор на спортско обложување
    • Резултати во живо и статистика во живо
    • Онлајн и живи казина

    Најдобрите казино игри се достапни на Parimatch ! Во однос на мобилните игри, Parimatch ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Тексас Холдем, Лотарија, Рулет, Бакара, Руми , заедно со многу други. Parimatch е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2020 . Parimatch изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

    • Услови за враќање на готовина
    • Услови за депозит
    • Голем избор на слотови Megaways
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Услови за враќање на готовина
    • Услови за депозит
    • Голем избор на слотови Megaways

    Најдобрите казино игри се достапни на Samosa Casino ! Во однос на мобилните игри, Samosa Casino ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Мини Бакара, Крепс, Dragon Tiger, Слотови, Punto Banco , заедно со многу други. Samosa Casino е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2020 . Samosa Casino изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

    До 300 € + 200 вртења
    • Одлични бонуси и FS
    • Угледно казино
    • Тековни промоции
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Одлични бонуси и FS
    • Угледно казино
    • Тековни промоции

    Лојалното казино е едно од најдобрите мобилни казина денес. Основано во 2004 година, ова е едно од најстарите онлајн казина. Овој потфат е во сопственост и управуван од Corona Ltd., реномиран казино оператор со седиште во Малта. Лојалното казино работи под лиценца издадена од Органот за игри на Малта (MGA/CRP/108/2004).

    • Бинго казино
    • Дарежливи бонус понуди
    • Прифаќа биткоин
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Бинго казино
    • Дарежливи бонус понуди
    • Прифаќа биткоин

    Најдобрите казино игри се достапни на Vegas Crest ! Во однос на мобилните игри, Vegas Crest ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Бинго, Слотови, Покер, Видео Покер, Pai Gow , заедно со многу други. Vegas Crest е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2014 . Vegas Crest изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

    Show less...Прикажи повеќе
    • Дарежливи бонус понуди
    • Сметка што може да се пренесе од кое било друго казино
    • 3500+ игри
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Дарежливи бонус понуди
    • Сметка што може да се пренесе од кое било друго казино
    • 3500+ игри

    Сол Казино е мобилна платформа за крипто-коцкање лансирана во 2019 година. Таа е во сопственост и управувана од Галактика НВ, казино оператор со бројни платформи за игри. Сол казиното поседува валидна лиценца за игри од Владата на Курасао што значи. Ова онлајн мобилно казино нуди импресивна библиотека на игри од познати провајдери на софтвер како што се Betsoft, Pragmatic Play и NetEnt. Sol Mobile Casino беше лансиран во 2019 година од Galaktika NV Угледот и популарноста на мобилното казино длабоко пораснаа со текот на годините поради неговите одлични услуги. Сол мобилното казино е добро упатено во игрите; затоа, многу сериозно ја сфаќа безбедноста на личните информации и финансиските трансакции на своите клиенти. Користи врвна технологија за шифрирање и најсовремени заштитни ѕидови за да ја постигне оваа цел. Со текот на годините, потроши многу време и напор во курирање на големото казино лоби со најдобрите игри од водечките развивачи во индустријата. Овој сеопфатен онлајн преглед за мобилен Sol Casino ќе ги нагласи клучните карактеристики кои му помагаат на Sol Casino да се истакне.

    • Голем избор на слотови
    • ВИП бонуси
    • Достапни се турнири
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Голем избор на слотови
    • ВИП бонуси
    • Достапни се турнири

    Најдобрите казино игри се достапни на Slot Hunter ! Во однос на мобилните игри, Slot Hunter ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Слотови, Руми, Pai Gow, Тексас Холдем, Рулет , заедно со многу други. Slot Hunter е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во undefined . Slot Hunter изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.

    • Ново казино
    • Плати N Играј за DE NL FI
    • 10% Cashback
    Show less...
    Прикажи повеќе
    • Ново казино
    • Плати N Играј за DE NL FI
    • 10% Cashback

    Casiqo Mobile Casino е нова мобилна платформа за казино основана во 2021 година. Тоа е дел од N1 Interactive Limited, со седиште во Валета, Малта. Casiko Mobile Casino работи под орган за игри на среќа на Малта, издаден на неговата матична компанија во 2018 година. Тоа е распространето меѓу играчите во Австрија, Канада, Филипините, Хрватска и Канада.

    Прикажи повеќе
    Show less
    Мобилен Pai Gow онлајн

    Мобилен Pai Gow онлајн

    Не е комплицирано да се игра на Pai Gow мобилни казина, или воопшто, за таа работа.. Ниту е тешко да се разберат кинеските домино; секој играч може брзо да се запознае. На почетокот на секоја игра, плочките мора да се измешаат и организираат во осум купови, свртени надолу. Секој куп ќе има четири плочки и, покрај тоа, секој играч мора да има куп плочки.

    Како да се игра Pai Gow

    Кога секој играч има свој куп чипови, тие мора да формираат две раце од два чипови. Оној што има помала вредност ќе биде предната рака, а онаа што има мала вредност ќе биде задната рака.

    На овој начин, облозите се започнуваат бидејќи задната страна на играчот ќе се обиде да ја надмине онаа на дилерот, а истото и со предната рака. На тој начин ќе се утврди кој е добитник на облогот.

    Исто така, можно е едната од рацете да ги победи рацете на дилерот, но другата да не може. Во овој случај, играчот не го добива облогот, туку ги враќа парите што ги вложил во облогот.

    Важно е да се знае дека максималниот резултат е обично девет, иако постојат различни начини за броење на цифрите на кинеските домино.

    Мобилен Pai Gow онлајн
    Правила на Pai Gow

    Правила на Pai Gow

    Правилата на Паи Гоу не се особено тешки, но бараат внимание. За почеток, важно е да се разбере како функционира резултатот. Секогаш се земаат предвид двете плочки кои сочинуваат рака. За да започнете, мора да го додадете вкупниот број на точки. Во случај и двата пипа да додадат девет или помалку, таа бројка ќе се чува за сметката.

    Сепак, многу е можно двете плочки да додадат 10 или повеќе. Во тој случај, од сметката мора да се одземе 10. На пример, ако имате две плочки со вредности 6-5 и 4-3, резултатот би бил 18. Со одземање 10, сметката би била 8.

    Исто така, можно е да се чуваат други сметки во Pai Gow, кои овозможуваат раката да надмине девет регулаторни точки. На пример, можно е да се формира гонг, кој вреди десет поени, само ако е составен од чипови 1-1 и 6-6, заедно со 8. Наместо тоа, ако се споени со 9, вонг се формира, што вреди единаесет.

    Друга можност за додавање се паровите. Во случај да има две парни плочки, често се вели дека тие секогаш ќе вредат 12 поени. Највисоко рангираниот пар секогаш ќе биде оној кој ќе го добие облогот, па затоа овие комбинации се многу посакувани.

    Правила на Pai Gow
    Стратегија на Паи Гоу

    Стратегија на Паи Гоу

    Време, размислување и одлука. Тоа се главните карактеристики на стратегијата што треба да се преземе кога се игра Pai Gow. Имајќи ги двете плочки, мора да се одреди можната комбинација за да се надминат рацете на дилерот. Првото нешто што треба да се види е дали постои можна комбинација за да се формира пар, бидејќи тие се највредните.

    Од друга страна, важно е да се фокусирате на тоа што е можно поблиску до девет. Кога ги имате плочките, мора да се анализираат трите можни комбинации. Ова е моментот кога играчот мора да се жали на своето познавање на играта, да одлучи дали има друга можна комбинација поголема од девет.

    Можно е играчот брзо да сфати дека нивните плочки не успеваат да додадат висок резултат. Во тој случај, тие можат да се обидат да не го изгубат облогот со жртвување на една од нивните раце и да се обидат да формираат што е можно повеќе во пар. Така, во најдобар случај, можете да добиете награда за облог.

    Во секој случај, динамиката на Pai Gow е брза и одлучувачка. Иако е потребно планирање за секоја игра, краткоста на играта овозможува таа да биде агилна и можете брзо да добивате или изгубите пари. Затоа, стратегијата мора да биде постојано внимателна.

    Стратегија на Паи Гоу
    Pai Gow бесплатно

    Pai Gow бесплатно

    Бесплатните игри, без вклучени облози, имаат многу предности. Pai Grow е игра која не ја познаваат многу луѓе, но има многу позитивни работи. Затоа, пред да играте Pai Grow, многу е важно да знаете кои се карактеристиките на играта и нејзините особености.

    Оваа практика може да се постигне со бесплатни игри, особено оние онлајн или достапни на паметни телефони. Pai Gow денес е целосно универзален, па со неколку кликања секој играч може да вежба без трошоци. Оваа игра е и начин на споделување меѓу пријателите; не мора да се работи само за економска добивка.

    Pai Gow бесплатно
    Паи Гоу со вистински пари

    Паи Гоу со вистински пари

    Обложувањето е забавно, корисно и возбудливо, но како и сè друго, има свои добрите и лошите страни. Сите играчи треба да знаат дека обложувањето е одлука што мора да се донесе со мир на умот и разумност и не треба да биде дел од индивидуалните страсти: парите не се игра.

    Првото нешто што мора да се гарантира е дека има претходно знаење за правилата на играта, бидејќи тоа ќе го стави играчот во ситуација на еднаквост со останатите. Исто така, играчот мора да има буџет за загуба и лимит на пари за обложување што не треба да се надмине.

    Паи Гоу со вистински пари
    Историја на Паи Гоу

    Историја на Паи Гоу

    Постојат некои историски референци кои велат дека Pai Grow е најстариот казино игра во светот. Кинеските домино постојат стотици години и се поврзани со игри кои биле дел од различните кинески династии. Сепак, со текот на времето, играта имаше адаптации.

    Традиционалната игра на домино останува во поголемиот дел од светот, па дури и во казина. Но, во 1985 година, Сем Торосијан, сопственик на казино во Калифорнија, го создаде покерот Pai Gow, адаптација на играта на палубата со 52 карти. На овој начин играта стана популарна ширум светот, без да бидат потребни кинески домино.

    Историја на Паи Гоу