Совети за максимизирање на шансите

Игри

2020-11-18

Без разлика дали сакате да играте мобилен телефон рулет, блек џек, слотови или кено , сигурно ќе го изгубите поголемиот дел од времето. Но, не дозволувајте тоа да ги намали вашите победнички надежи бидејќи губењето е забавниот дел од играта. Значи, наместо да се чувствувате лошо кога губите, зошто да не се обидете да ги подобрите вештините за играње? Подолу се неколку испробани и проверени совети кои ќе ви помогнат да ги максимизирате шансите мобилни казино апликации.

Совети за максимизирање на шансите

Најдете ги победничките слотови

Повеќето почетници во онлајн мобилните казина веројатно ќе се одлучат за слот машини пред да напредуваат во други варијанти на игри. За среќа, најдобрите мобилни апликации за коцкање немаат недостиг од слот машини. Можете да играте популарни слотови како Starburst, Rise of the Pharaohs, Irish Riches и така натаму. Уште подобро, овие слотови се испорачуваат од врвни програмери како Playtech, NetEnt, Microgaming, итн.

Меѓутоа, ако сакате да ги максимизирате шансите за слотови за мобилни казино, пред сè, треба да ја погледнете стапката на RTP (Враќање на играчот). Иако ова не мора да значи добивка, слотот за мобилни казино со повисок RTP ги подобрува вашите шанси за победа. На пример, ако играта има 96% RTP и вашиот облог 100 долари, тоа значи дека може да очекувате да освоите до 96 долари на долг рок. Значи, изберете RTP мудро.

Погледнете ги шансите за играта

Ова звучи прилично очигледно, нели? Па, повеќето гејмери одат по оние неверојатни шанси. Да претпоставиме дека играте европски рулет, на пример, со следните коефициенти:

  • Обложување на еден број - шансите се 35/1 со 2,7% веројатност.

  • Обложување на двојни бројки - шансите се 17/1 со 5,4% веројатност.

  • Обложување на црно – шансите се 2,1 со 48,6% веројатност. Еве ја работата; обложувањето на еден или двоен број може да ви донесе некои сериозни пари. Сепак, ќе ризикувате многу пари, што значи дека најверојатно ќе изгубите големи пари. Најпаметната работа што треба да направите е да се обложите на Црното за далеку поголема шанса за добивка, дури и ако добивате помалку готовина. Затоа, подобрете ја вашата рамнотежа без многу да ризикувате. Ова важи и за сите други игри, исто така.

    Земи ги бонусите

    Ова е веројатно најважниот победнички трик на најдобрите онлајн мобилни казина. Сепак, мобилните казина им нудат на играчите исклучителни бонуси. Треба само да се регистрирате за сметка, да направите депозит и да ја побарате наградата. Интересно, некои онлајн казина не бараат од играчите да направат минимален депозит за да го добијат бонусот. Играчите можат да добијат бесплатни вртења, бонус за добредојде во готовина, враќање на готовина и повеќе.

Но, како паметен обложувач, треба внимателно да ги прочитате условите за бонусот пред да го побарате. Некои казина може да бараат од вас да се обложувате многу пати со вистински пари пред да ги ослободите парите од бонусот. Со други зборови, условот за обложување треба да биде остварлив. Но, ако не се грижите за парите, ова е можност да испробате казино и да ги изострите своите вештини бесплатно.

Научете ја основната стратегија на играта

Ова е уште едно правило што ги опфаќа сите варијанти на мобилни казино игри. За среќа, постојат повеќе стратегии за мобилни казино на интернет, кои се движат од жешки совети за покер до совети за слотови. Некои онлајн казина нудат дури и стратегиски картички за игри како што е блек џек. Искористете ги предностите на овие стратегии. Барем, нема само да ги дадете вашите тешко заработени пари во казиното во случај да изгубите.

Никогаш не бркај загуби

Сите сме биле овде порано, и искуството не е толку убаво. Обично, кога играчите почнуваат да бркаат загуби, тие почнуваат да играат емотивно наместо логично. Фактот дека веќе сте изгубиле пари на мобилно казино не значи дека ќе почнете да играте за да ги вратите. Ова само ќе доведе до уште поголеми штети. Значи, знајте кога да фрлите пешкир и обидете се следниот пат.

Во крајна линија

Треба да знаете дека играњето на мобилни казина или која било друга форма на коцкање е игра на среќа. Значи, не можете драстично да ги промените шансите за победа преку ноќ. Започнете со совладување на горенаведените трикови и играјте поредовно без да го скршите вашиот субсидирам. И секако, играјте ги игрите за забава пред што било друго.

Најнови вести

Betsoft Gaming го зајакнува својот избор на игри на маса со Врховни 777 Џекпот
2023-05-25

Betsoft Gaming го зајакнува својот избор на игри на маса со Врховни 777 Џекпот

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 € + 150 вртења
Играј сега
22BET
22BET:До 600 долари
1xSlots
1xSlots:До 1500 € + 150 бесплатни вртења