Вести

October 25, 2022

Што е Mobile Slingo и како функционира?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Мобилната казино индустрија постојано се менува за да биде во тек со моменталната реалност и барањата на играчите. Индустријата моментално ужива во иновациите како што се мобилни казино игри во живо, гребење картички, VR игри и плаќања со криптовалути. 

Што е Mobile Slingo и како функционира?

Но, една иновација која често се потценува се мобилните Slingo игри. Како што сугерира името, тоа е хибрид за бинго и мобилен слот. Оваа игра им дава на играчите бинго/слотови изобилство со брза акција со огромни можности за победа. Значи, ова 3-минутно читање објаснува сè за Slingo и како да се игра. 

Што е мобилен Slingo?

Нема шанси да не сте ги играле оние сјајните и атрактивни слот машини во мобилното казино. Слотовите обично придонесуваат со над 70% од библиотеката на казино, а бонусите за добредојде, како што се бесплатните вртења, се врзани за слот машините. И додека продолжувате да играте, игрите со бинго со топки 90/75 исто така можат да станат атрактивна опција. 

Но, овие игри може да почнат да се чувствуваат еднодимензионални откако ќе ги играте премногу често. Од оваа причина, развивачи на мобилни казино игри мораше да размислува надвор од рамката за да создаде Slingo. Овие игри првенствено користат распоред 5x5, како и повеќето автомати, а местата имаат 25 броеви избрани по случаен избор од стандардниот формат на бинго со 75 топки. 

На дното на мрежата, ќе видите активен ред кој се врти како автомат секој пат кога ја играте играта. Овој ред може да прикажува броеви и други специјални симболи, како Џокер и Супер Џокер. Слинго игрите може да имаат различни бонуси, теми, функции и исплати. 

Како да играте мобилен Slingo

Во Slingo, играчите започнуваат со избирање на својот влог пред да кликнат на „играј“ за да ја започнат играта. Во повеќето случаи, гејмерите можат да ги усогласат броевите дијагонално, вертикално или хоризонтално за да создадат Slingo. Забележете дека повеќето Slingo игри им даваат на играчите до 10 вртења за да одговараат на бројките. И да, завршувањето на Slingo ги поместува играчите по скалата за да освојат бесплатни вртења и други парични награди. 

Во меѓувреме, сите победи на Slingo плаќаат од лево кон десно како автомати за игри на среќа. Ова значи дека ќе најдете симболи слични на она што го добивате на слотови. Исто така, симболите доаѓаат со множителски вредности за да се зголеми исплатата. Едноставно кажано, играта Slingo има табела за плаќање што играчите треба да ја совладаат пред да ја играат.

Подолу се дадени неколку симболи Slingo што треба да ги барате при секое вртење:

  • Џокер: Овој симбол им овозможува на играчите да означат која било цифра во колоната каде што слетува Џокер. 
  • Супер Џокер: Овој симбол Slingo им овозможува на играчите случајно да означат кој било број на картичката слична на бинго кога ќе слета.
  • Тројца или повеќе Џокери/Супер Џокери: Слетувањето на најмалку три Џокери или Супер Џокери каде било на ролната ќе ви донесе парична награда.
  • Бесплатно вртење: ова е сам по себе објаснување. Играчите добиваат дополнителни вртења кога ќе се појави симболот за бесплатно вртење.
  • Монета: Ако се појави монета, ќе освоите инстантна парична награда.
  • Ѓавол: Пазете се од овој симбол бидејќи го ограничува вашиот напредок со блокирање на потенцијалните симболи што се совпаѓаат. 

Slingo Bet Limits и RTP

Слинго е потесно поврзан со автоматите отколку со бинго во однос на границите на облози. Играта е достапна за играње најдобрите мобилни казино апликации со само 0,20 до 100 кредити. Во зависност од мобилниот казино и развивачот на игри, оваа сума може да биде поголема или помала. 

Во однос на RTP, најдобрите Slingo игри достигнуваат максимум од 97% до 98%, иако ќе имате среќа да ги најдете овие теоретски приноси. Повеќето игри нудат исплати од 94 до 95%, што е пониско од индустрискиот стандард од 96%. Значи, пристапете со претпазливост. 

Исто така, важно е да се забележи дека некои Slingo игри им дозволуваат на играчите да купат дополнителни вртења. Се разбира, ова е ако сакате да се искачите повисоко по наградната скала. Но, имајте предвид дека цената на дополнителните вртења се зголемува како што се приближувате до првите позиции. 

Најдобрите Slingo стратегии за употреба

Играчите можат да копираат стратегии од бинго и мобилни слотови, иако ниту една Slingo стратегија не гарантира победа. Тоа е затоа што тоа е 100% игра заснована на среќа, што значи дека ниту една количина на вештини не може да ги подобри вашите шанси за победа. Но, сепак, применете некои од овие стратегии кога е важно:

Истакнете уникатни модели

Ова е испробана и проверена стратегија во бинго која ќе се покаже корисна во Slingo. Центарот и аголните простори ги претставуваат најдобрите места за создавање на победнички Slingo. Тоа е затоа што аглите може да имаат до три линии за плаќање, а средната област има четири. Запомнете дека сите Slingo игри имаат 12 фиксни линии за плаќање, за разлика од слотови кои обично имаат 20+.

Купувајте наоколу за RTP

RTP (враќање на играчот) го одредува работ на куќата со кој ќе се соочите во играта Slingo. На пример, ако играта има 94% RTP, работ на куќата е 6%. Ова очигледно значи дека играта со повисок RTP дава повеќе можности за победа. Како и со слотови, цели кон ништо помалку од 96% освен ако не е игра со џекпот.

Играјте Slingo за забава

Сега размислете за ова; многу слот машини имаат од 20 до 50 линии за плаќање. Ова им овозможува на играчите да создадат повеќе добитни комбинации. На Slingo, имате само 12 линии за да постигнете победа. И тоа е без споменување на 4% RTP, што е супер висок во споредба со игри како блек џек и покер. Значи, имајте Slingo буџет и играјте за забава. Ова е најдобрата Slingo стратегија досега. 

Подготвени за забавата Slingo?

Играњето Slingo е несомнено возбудливо искуство што може да дојде со некои високи исплати. Некои игри, како што се Lucky Larry's Lobstermania Slingo и Slingo Starburst, имаат исплата од 250.000 монети. Но, препорачливо е да се игра Слинго за забава, бидејќи шансите се против играчите. Ако победата ви е приоритет, играјте слотови за мобилни телефони или изострете ги вашите вештини за играње карти.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести