Знајте ги шансите за мобилни казино со работ на куќата

Вести

2020-11-28

Дали некогаш сте се запрашале како ви е омилен мобилни казино успева да опстане и покрај тие големи неделни џекпот победи? Дозволете ми да погодам! Веројатно се должи на тоа што гејмерите губат големи облози. Всушност, ова е голема заблуда што треба да се разоткрие. Секое онлајн или казино за мобилни телефони има вградена предност наречена House Edge. Но, што всушност е „House Edge“ и како може да се победи? Ајде да дознаеме!

Знајте ги шансите за мобилни казино со работ на куќата

Што е работ на мобилната куќа во казино?

Понекогаш се нарекува предност во казиното, работ на куќата е злото со кое секој гејмер треба да се справи кога игра слотови, игри на маса или лото. Тоа ја одредува просечната сума што секоја игра ќе ја плати. Со други зборови, секој облог што го правите има математички предодреден исход. На пример, кога превртувате паричка, има само две можности - опашки или глави. Затоа, имате 50% шанси да победите или изгубите. Истото важи и за мобилниот телефон казино игри.

Колку различни игри имаат различни шанси

Ако сте љубител на спортска книга, ќе знаете дека шансите може да се променат веднаш. Слично на тоа, мобилните казина можат да ги прилагодат исплатите на кој било начин што го сметаат за соодветно. Сега, ова го отвора светот на коцкањето за возбудливи можности. Прво, тоа значи дека работ на куќата може да варира од игра до игра. Второ, различни онлајн и мобилни казина имаат различни шанси за исплата на слични наслови на игри. Сепак, ова не е вообичаено.

Популарните варијанти каде што се применува куќниот раб вклучуваат видео слотови, европски рулет и блек џек. Иако слотовите се програмирани поинаку, тие имаат просечен раб на куќата помеѓу 2-10%. Што се однесува до европскиот рулет, предноста на куќата е поставена на околу 2,7%. Блек Џек има еден од највисоките со 7%. Значи, ако играте видео слот со 2% куќен раб, казиното ќе ви врати до 98%.

Подолу се типичните предности на казиното со кои веројатно ќе се сретнете додека играте на мобилен:

 • слотови – 2-10%

 • Бакара – 1,06%

 • европски Рулет – 2,7%

 • Американски рулет – 5,26%

 • Игра на зарове – 1,36%

 • Блек Џек - 7%

 • Кено – 20-40%

 • Класичен Блек Џек -0,13% Куќа Еџ наспроти. Врати се на процентот на играчот (RTP) Ако сте силен обложувач, веројатно ќе ја видите стапката на RTP наведена во информациите за играта во казино на кое било онлајн или мобилно казино. Тоа е обично процентот на враќање на играчите на долг рок. На пример, ако мобилниот слот има 95% RTP, тоа значи дека казиното ќе плати 950 долари за секои обложени 1000 долари. Можете да ја пресметате предноста на казиното со одземање на RTP од 100%. Во овој случај, слотот ќе има 5% куќен раб.

  Подобрување на вашите шанси

  Пред сè, треба да знаете дека рекламираната предност на куќата може да доведе до заблуда кога се споредуваат игрите во казино. Тоа е затоа што не сите облози во играта даваат сличен раб на куќата. Значи, испробаниот трик е да изберете игра со поволни коефициенти. Како што споменав претходно, колку е помал RTP, толку се поголеми шансите да освоите големи пари. Друг паметен потег е да се обложувате со стратегии. Ако играте видео покер, научете неколку корисни стратегии за покер пред да направите облог со вистински пари. Едноставното правило е да вежбате бесплатно користејќи повеќе онлајн видео покер игри пред да започнете во живо. Ова треба да важи и за која било друга мобилна казино игра. Не заборавајте да купувате наоколу за најатрактивните табели за плаќање. Севкупно, искористете ги предностите од повеќе стратегии за онлајн мобилни казино.

  Во крајна линија

  Со придвижувањето на куќата, апликацијата за мобилно казино секогаш ќе ја има главната рака над вас. За среќа, секој вооружен со тврдоглава стратегија има големи шанси да ја намали предноста на куќата. Само изберете го вистинското казино, внимателно изберете ги игрите и забавувајте се.

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести