Yako Casino

Age Limit
Yako Casino
Yako Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Јако казиното е онлајн казино основано во 2015 година од страна на казина на L&L Europe Ltd, со цел да вдиши нова забава, боја и живот меѓу играчите на онлајн казино. Јако казиното е реномирана платформа која е лиценцирана од две тела, Управата за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање во ОК.

Games

Јако казиното е рај за свињи за играчи кои бараат видео слотови. Има стотици од нив на локацијата. Се нудат прогресивни слотови за џекпот, како што се Arabian Nights, Hall of Gods, Mega Moolah и Mega Fortune. Достапни се и игри на маса, вклучувајќи десетици традиционални игри како бакара, игра на зарове, рулет, покер и блек џек.

Withdrawals

Иако не се толку многу како методите на депозит, методите за повлекување во Јако Казиното се навидум доволни за да не се заклучи ниту еден гејмер во казино да ги конвертира своите добивки во вистински пари. Некои од достапните опции за повлекување вклучуваат кредитни картички, банкарски трансфер, Skrill, WebMoney, InstaDebit, Neteller, EcoPayz, Entropay и дебитни картички.

Languages

Јако казиното може да се игра на многу различни јазични опции, како германски, шведски, норвешки, фински и англиски. Иако некои казина имаат повеќе јазични опции од Yako Casino, не е изненадување што се поддржани само неколку јазици, со оглед на фактот дека казиното започна дури во 2015 година.

Live Casino

Услугата за грижа за клиентите е достапна преку телефон, разговор во живо и е-пошта. Персоналот за поддршка одговара на прашањето на играчот веднаш штом ќе ја прими пораката. Од бонуси за казино до проблеми со сметките, тие даваат одговори на сè. Персоналот е исто така љубезен и достапен 24/7. Играчите можат да ги посетат и ЧПП, каде што се разгледани и некои проблеми.

Promotions & Offers

Иако има многу тековни промоции, бонусот за добредојде е веројатно најпопуларниот бонус пронајден во казиното Јако. Новите членови добиваат бонус за добредојде до 222 евра, заедно со 22 бесплатни вртења. Казиното, исто така, им доделува на играчите бонус за враќање на готовина од 10% на неделна основа, плус неколку други неделни и месечни специјални бонуси.

Software

Јако казиното има добро развиен софтвер со лесен за навигација интерфејс за играчите. Софтверот на казиното доаѓа од различни добавувачи, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на, Microgaming, IGT, Play'n GO, Evolution Gaming, Next Generation, Net Entertainment, Spigo, Playson и Lega. Софтверот брзо се вчитува и е компатибилен и со десктоп и со мобилни уреди.

Support

Yako Casino е динамична платформа која се движи со она што е модерно и популарно, за да одговори на потребите на своите играчи. Во овој здив, казиното има платформа за инстант игра која може да се игра во прелистувачот, без ништо како преземање софтвер. Платформата работи непречено на десктоп и мобилни уреди; оттука, играчите можат да се обложуваат во движење.

Deposits

Заради безбедност и погодност, играчите на Yako Casino имаат неколку методи за депонирање што можат да ги користат за да ги вчитаат салдата на нивните сметки. Сите финансиски информации се претвораат во нечитливи податоци пред да бидат пренесени. Методите на депозит вклучуваат MasterCard, Maestro, банкарски трансфер, Paysafe Card, Neteller, Skrill, Visa, Visa Electron и Entropay, само да споменеме некои.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (26)
Lithuanian litai
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Финска
Шведска
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
Entropay
Maestro
MasterCardNeteller
POLi
Paysafe CardSkrillVisa
Visa Debit
Visa Electron
СофтверСофтвер (17)