Wild Tornado

Age Limit
Wild Tornado
Wild Tornado is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Со портфолио од илјадници возбудливи и шарени игри, Wild Tornado Casino е рај и за новите и за искусни играчи на онлајн казино.

Wild Tornado беше лансиран во 2017 година од Direx NV, кој управува со него под лиценца од Antillephone NV Играчите од целиот свет уживаат во денешниот најдобрите онлајн казино игри на нивните десктоп компјутери, а исто така и на мобилни уреди, за коцкање во движење.

Games

Мобилните играчи имаат вртоглава низа игри - повеќе од 2.000! - на нивните прсти.

Тие можат да избираат од купувања за бонуси, игри со џекпот, BTC игри и игри со дилери во живо. Љубителите на игрите на маса ќе уживаат со омилените како што се покер, блек џек, и рулет . Оние кои сакаат видео слотови, во меѓувреме, имаат огромен избор на наслови за избор.

Withdrawals

Кога станува збор за повлекување на добивките, Wild Tornado нуди неколку опции. Банкарски трансфери се поддржани, иако обработката може да потрае помеѓу 3-4 банкарски дена.

Слично на тоа, повлекувањата на сметките на кредитните картички Visa и Mastercard вклучуваат чекање од 1-3 банкарски дена. За споредба, повлекувањата преку методи како што се Skrill и други е-паричници, или Instadebit и други канали за онлајн банкарство, се обработуваат моментално.

Bonuses

Бонусите и промоциите на Wild Tornado ги одржуваат сите играчи среќни.

Од 100% бонус за добредојде до 1000 евра или 0,02 биткоин плус бесплатни вртења, на неделните промоции како што се „Среќни часови“ во делничниот ден, „Викенд со торнадо во сабота“ и „Кешбек“ во недела, секогаш има нешто да се чека секој ден од неделата. Уште повеќе, казиното нуди ВИП-програма од седум нивоа каде играчите уживаат во различни поволности додека напредуваат.

Languages

Wild Tornado е лесен и удобен за користење за говорителите на англиски јазик во ОК, Австралија, Канада, Ирска, Јужна Африка и Нов Зеланд.

Казиното поддржува и голем број други јазици, вклучувајќи германски, француски, шпански, италијански и португалски. Покрај тоа, тој е достапен и на норвешки, фински, полски, грчки, чешки и руски.

Валути

Wild Tornado поддржува и фиат и крипто валути.

Играчите можат да ги направат своите депозити во американски долари (USD), евра (EUR), австралиски долари (AUD), полски злоти (PLN), бразилски реали (BRL) и јужноафрикански ранди (ZAR), за да наведат само неколку. Прифатени се и Ethereum, (ETH), litecoins (LTC), bitcoins (BTC), dogecoins (DOG) и други виртуелни валути.

Software

Играњето на најжешките мобилни казино игри на денешницата од водечките развивачи на софтвер е она што мобилните играчи можат да го очекуваат од Wild Tornado.

Обезбедувачите вклучуваат добро познати имиња како што се Игдрасил, Еволуција игри, iSoftBet, Play'n GO, Playson, Spinomenal и Fugaso. Исто така, на списокот на даватели на софтвер за казино на Wild Tornado се GameArt, Vivo Gaming, ELK, Thunderkick, BGaming, Platipus и многу други.

Support

За брзи одговори на прашања или грижи или за давање предлози, играчите можат да ја користат функцијата за разговор во живо на Wild Tornado за да стигнат до поддршката за клиентите.

Тие исто така можат да ја користат формата за контакт на онлајн казиното или да испратат порака преку е-пошта до support@wildtornado.casino. Играчите кои имаат проблеми со нивните сметки, депозити, бонуси итн., се поканети да поднесат жалба до услугата за жалби на казиното AskGamblers.

Deposits

Членовите на Wild Tornado имаат различни начини на плаќање или депозит им стои на располагање.

Тие можат да ги финансираат своите казино сметки преку онлајн банкарски методи како што се Instadebit или iDebit, кредитни картички како Maestro, Visa и Mastercard или платформи за е-паричник како Zimpler, Skrill и Neteller. За депозити во криптовалути, Wild Tornado поддржува CoinsPaid. Депозитите се обработуваат веднаш и нема провизија за депозит.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (10)
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (10)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (12)
Австралија
Австрија
Бразил
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Coinspaid
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
Litecoin
MasterCardNetellerSkrillVisa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (54)
1x2Gaming2 By 2 Gaming
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
EGT Interactive
Elk StudiosEndorphinaEvolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fantasma Games
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis GamingHabanero
Hacksaw Gaming
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Mascot Gaming
MicrogamingNetEnt
NetGame
Nolimit City
Northern Lights Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlaysonPlaytech
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush GamingQuickfireQuickspinRed Rake GamingRed Tiger GamingRelax Gaming
Spinomenal
Swintt
Thunderkick
Triple Edge Studios
True Lab
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil GamingiSoftBet