Wild Sultan

Age Limit
Wild Sultan
Wild Sultan is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

За Wild Sultan

Овој Mobile Casino е основан во 2015 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 17.02.2022 . Врз основа на севкупните искуства на мобилните казино играчи, Wild Sultan добива 7.6 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на мобилни игри што се обезбедени, бонуси, опции за плаќање и повеќе.

Мобилни игри понудени на Wild Sultan

Wild Sultan нуди добро познати игри како што се Слотови, Карибски Студ, Крепс, Бакара, Pai Gow , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на Wild Sultan

Зад игрите што ги нуди Wild Sultan стојат некои од најомилените производители во индустријата. Wild Sultan обезбедува игри направени од производители како што се NetEnt, Pragmatic Play, Rival, Playson, Booongo Gaming , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на Wild Sultan

Со оглед на тоа што ова казино е популарно во земји како што се Франција , ова Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal.

Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, Wild Sultan исто така ги поздравува играчите кои користат Visa, Bank transfer, EcoPayz, Debit Card, Credit Cards и повеќе.

Зошто да играте во Wild Sultan ?

Многу фанови на Mobile Casino избираат да играат во Wild Sultan поради неговиот фокус на непречено користење на мобилниот телефон. Овој Mobile Casino има и импресивна колекција на мобилни игри.

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. Wild Sultan е безбедна опција за секој што е во потрага по добар Mobile Casino-Искуство.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања во врска со одговорното играње, подолу играчите ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Фински
Француски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонусReload бонусБез обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (4)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (11)
Јапонија
Австрија
Индија
Исланд
Канада
Луксембург
Мексико
Монако
Норвешка
Франција
Швајцарија
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Cashlib
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Interac
Maestro
MasterCard
Neosurf
Visa
Visa Debit
Visa Electron
instaDebit
СофтверСофтвер (33)
1x2Gaming
Ainsworth Gaming Technology
BTGBetsoft
Booming Games
Booongo Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Felix Gaming
GameArt
Gamomat
Habanero
Hacksaw Gaming
IGT (WagerWorks)
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Lightning Box
Mascot Gaming
NetEntNextGen Gaming
Nolimit City
Novomatic
PariPlay
Play'n GOPlaysonPragmatic PlayPush GamingQuickspinRed Tiger GamingRelax GamingRival
Tom Horn Gaming
iSoftBet