Искуство со мобилни казино: Wazamba Преглед 2024

WazambaResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус $500 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилен телефон
Прифатени бикоини
Достапна е спортска книшка
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилен телефон
Прифатени бикоини
Достапна е спортска книшка
Wazamba is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Мобилното казино Wazamba има многу профитабилни бонуси за своите почетници и искусни играчи. Новите играчи се добредојдени со примамлив пакет за добредојде што наградува до 2.100 долари плус 150 бесплатни вртења и бонус рак. Овој бонус се шири низ првите 3 депозити. Wazamba има специјални зделки за бонуси кои можат убаво да наградат.

Нејзините извонредни бонуси вклучуваат:

 • Неделен Cashback
 • Неделни повторно вчитај бесплатни вртења
 • Бонус за враќање на готовина во живо
 • Бонус за повторно вчитување викенд
 • Бесплатни вртења на Инстаграм
Бонус кодовиБонус кодови
+6
+4
Затвори
Games

Games

Мобилното казино Wazamba содржи над 4500 игри од водечки провајдери на софтвер. Игрите имаат одлична графика и карактеристики. Казиното лоби е поделено во различни категории, што им олеснува на играчите да ги лоцираат своите омилени игри. Главните категории вклучуваат слотови, игри на маса, џекпот, аркада и казино игри во живо.

слотови

Слот машините се меѓу најиграните игри во повеќето онлајн казина. Тие имаат лесна игра и доаѓаат со различни теми, ограничувања за обложување и бонус функции. Сè што треба да направите е да го прилагодите износот на облогот, да го притиснете копчето за центрифугирање и да чекате среќата да го преземе. Популарните слотови вклучуваат:

 • Книги на мртвите
 • Ролна BigFish
 • Кристал Голем
 • Диви Торо
 • Bonanza мега начин

Игри на маса

Делот за игри на маса е задолжително да го посетат луѓето заинтересирани за игри кои бараат вештина и стратегија. Уникатните визуелни слики и генераторите на случаен број (RNG) гарантираат дека играчите ќе уживаат во беспрекорна и фер игра. Некои од фантастичните игри на маса вклучуваат:

 • Назад Блек Џек
 • Г-дин Рулет
 • Црвена кралица Блек Џек
 • Кариби покер
 • Бакара

Казино игри во живо

Уживајте во возбудата на вистинското искуство во казиното во удобноста на вашиот дом во делот за казино во живо на Wazamba Casino. Игрите се хостирани од дилери на луѓе во различни студија, а целата акција се пренесува во HD на вашиот екран во реално време. Некои од популарните дилери во живо вклучуваат:

 • Молња рулет
 • Монопол Биг Балер
 • Брзина Блек Џек
 • Мега Сик Бо
 • Казино ХолдЕм

Други игри

Освен онлајн слотови, игри на маса и дилери во живо, играчите можат да играат и да пристапуваат до уникатни игри во категориите аркадни и џекпот. Иако овие игри се засновани на софтвер за генерирање на случаен број, играчите можат да добијат големи исплати на џекпот. Други игри во казиното Wazamba вклучуваат:

 • Рударство лудило
 • Рудар за монети
 • Плинко
 • Джакпот на Озвин
 • Џекпот Експрес

Software

Мобилното казино Wazamba соработува со бројни развивачи на софтвер за да создаде огромна колекција на казино игри. Казиното лоби редовно се надополнува за да се осигура дека играчите уживаат во најновите изданија од нивните добавувачи на софтвер. Иако делот за казино во живо е ограничен на помалку студиа за игри, играчите уживаат во импресивен избор на дилери во живо, хостирани од човечки крупиери. Некои од развивачите на софтвер вклучуваат:

 • Еволуција игри
 • Playtech
 • Прагматична игра
 • Push Gaming
 • Игри на среќа Yggdrasil
Payments

Payments

Wazamba прифаќа широк спектар на опции за плаќање што широко се користат меѓу неговите играчи. Сите трансакции се обезбедени со шифрирање од крај до крај и складирани во сервери со најновите заштитни ѕидови. Минималниот лимит на трансакцијата е 10 долари, додека максимумот е ограничен на 5.000 долари. Играчите можат да депонираат или повлекуваат користејќи е-паричници, плаќања со картички или популарни крипто-паричници. Популарни банкарски опции се:

 • Visa/MasterCard
 • Скрил
 • Нетлер
 • Биткоин
 • Бран

Deposits

Депонирањето средства на Wazamba е јасен процес. Прво, изберете го претпочитаниот начин на депозит во благајната на веб-локацијата, а потоа внесете ја сумата што сакате да ја депонирате. После тоа, следете ги деталните инструкции за да го завршите вашиот прв депозит. Депозитите често се брзи, без оглед на начинот на плаќање што ќе го изберете.

Withdrawals

Повлекувањето на добивките кај Wazamba е исто така брзо и лесно. Изберете го претпочитаниот начин на повлекување во касата, а потоа внесете го износот за повлекување. Во зависност од избраната услуга за плаќање и износ, времето за повлекување може да биде неколку часа или до неколку дена. Затоа, секогаш читајте ги условите за плаќање за секој банкарски начин на оваа веб-страница за да ја изберете идеалната опција.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+178
+176
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+2
+0
Затвори

Languages

Мобилното казино Wazamba ги поздравува играчите од целиот свет. Затоа, мобилното казино ги нуди своите услуги на неколку различни јазици, дозволувајќи им на играчите да го прилагодат искуството на нивниот омилен јазик. Некои од прифатените официјални јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • германски
 • фински
 • руски
 • јапонски
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Во однос на лиценците, Wazamba е регулирано од реномирани власти. Нивните акредитации покажуваат дека операторот е посветен на играчите да им даде безбедно и транспарентно искуство со мобилни игри.

Лиценци

Security

Во Wazamba , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Казиното користи модерни технологии за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од љубопитните очи. Покрај SSL шифрирањето, оваа страница за игри користи нераскинливи заштитни ѕидови за да ги заштити своите оддалечени сервери.

Responsible Gaming

Покрај тоа, Wazamba сериозно го сфаќа одговорното играње и е посветено на промовирање безбедни практики. Апликацијата за игри нуди неколку алатки и ресурси за да им помогне на играчите да управуваат со нивните активности за игри и да играат одговорно. Некои алатки за одговорно играње на Wazamba вклучуваат лимити за депозит, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Покрај тоа, операторот работи со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за да обезбеди брза и професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

Wazamba Mobile Casino е крипто-пријателски онлајн казино лансиран во 2019 година. Тоа е во сопственост и управувано од Rabidi NV, реномирана казино фирма со седиште во Курасао. Казиното Вазамба е лиценцирано и регулирано според законите на Владата на Курасао. Tilaros Limited, платежен агент за Rabidi NV, управува со сите плаќања во ова казино. Wazamba Casino е платформа за игри погодна за мобилни телефони, лансирана во 2019 година. Таа е во сопственост на Rabidi NV, добро воспоставен казино оператор, инкорпориран во Курасао. Тоа е сестрински ентитет на Бумеранг, SlotsPalace, GreatWin и Sportaza, меѓу другите онлајн казина. Позадината на Wazamba Casino ве подготвува за возбудливо искуство во џунглата. Има многу мистериозни кутии кои чекаат играчите да се отворат.

Мобилното казино има ажурирано корисничко искуство кое е пријатно за играчите и едноставно за истражување. Во оваа статија, сеопфатно ќе ги разгледаме карактеристиките на мобилните казино достапни во Wazamba.

Зошто да играте Wazamba Mobile Casino

Мобилното казино Wazamba е врвна дестинација за игри за мобилни играчи кои нудат широк избор на казино игри. Овие игри се напојувани од водечки провајдери на софтвер како што се игрите NetEnt, Pragmatic Play, Microgaming, Quickspin и Ela. Казиното Wazamba има солидна репутација меѓу играчите на онлајн казино за исклучителни бонус зделки и промоции. Страницата со промоции редовно се ажурира со зделки што им помагаат на играчите да ги продолжат своите сесии за игри.

Wazamba Casino поддржува бројни опции за плаќање, вклучувајќи дебити/кредити, е-паричници и криптовалути. На играчите оваа повеќејазична платформа ќе им биде лесна за навигација, со 24/7 пристап до сигурен тим за поддршка на клиентите.

Wazamba казино апликации

Казиното Wazamba нема официјална мобилна апликација во моментот. Сепак, играчите на iOS и Android можат да пристапат до игрите овде преку нивните мобилни прелистувачи. Сè што ќе ви треба е добар пристап до интернет и вашиот паметен телефон. Мобилното казино на Wazamba е беспрекорно на мобилни уреди, со сите карактеристики оптимизирани за да понудат непречена игра. Играчите можат да пристапат до игри, бонуси, услуги за клиенти и други функции од мобилната страница. Темата и ликовите на џунглата му даваат привлечен изглед на казиното Wazamba. Играчите ќе ја најдат мобилната верзија визуелно идентична со приказот на работната површина.

Каде можам да играм Wazamba Mobile Casino

Wazamba Casino може да се игра и во движење и работи на речиси секој мобилен, паметен телефон или таблет уред. Членовите можат да пристапат до ова казино преку мобилен прелистувач што работи, така што нема потреба да преземаат ниту една апликација. Нивното мобилно казино има многу игри, вклучувајќи слот машини, игри на маса и игри во живо. Играчите не се ограничени на никакви достапни функции кога користат мобилен прелистувач.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Како што се очекуваше, создавањето сметка на Wazamba е брзо и лесно. Посетете го mobilecasinorank-mk.com користејќи кој било ажуриран прелистувач на вашиот телефон и кликнете „Регистрирај се“ пред да дадете општи информации како име, адреса на е-пошта и датум на раѓање.

Support

Во мобилното казино Wazamba, услугите за поддршка на клиентите се на место. Тие имаат посветен и информиран тим кој ги нуди своите услуги деноноќно. Можете да контактирате со тимот преку е-пошта на support@wazamba.com или преку нивниот разговор во живо. Тие, исто така, имаат дел за ЧПП каде прашањата на клиентите се добро одговорени.

Зошто го оценуваме Wazamba Mobile Casino и нивната апликација за казино?

Wazamba Casino е крипто-пријателско мобилно казино лансирано во 2019 година. Има полиран распоред со обраснати дрвја во позадина и интерфејс лесен за корисникот што ја прави навигацијата многу лесна. Играчите можат да го следат едноставниот процес на регистрација и да се нурнат во базен полн со бонуси и промоции од нивниот прв депозит. Wazamba Casino располага со огромна колекција на игри напојувани од реномирани софтверски провајдери како што се Pragmatic Play, Quickspin, Ela Games, NetEnt и Evolution Gaming.

Мобилното казино Wazamba е лиценцирано и регулирано според законите на Курасао. Поддржува различни начини на плаќање и валути управувани од Tilaros Limited. Оваа повеќејазична платформа е поддржана од доверлив и професионален тим за поддршка на клиентите достапен 24/7.

Коцкањето предизвикува зависност. Коцкајте одговорно!

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го подобриме вашето искуство со мобилни казино игри на Wazamba , подготвивме неколку вредни совети за вас: * Одредете буџет пред да започнете да играте на Wazamba и држете се до него. * Побарајте ги сите бонуси или промоции понудени од Wazamba . * Играјте само игри со кои сте запознаени или уживате во играњето. * Секогаш играјте одговорно и не ги бркајте вашите загуби.

Promotions & Offers

Можно е да ги искористите различните интересни бонуси и промоции на Wazamba . Специјалните понуди во ова мобилно казино ќе ги забавуваат играчите. Но, треба да знаете дека зделките на Wazamba подлежат на одредби и услови. Кога одлучувате дали да прифатите некоја понуда, важно е внимателно да ги прочитате условите за бонусот, бидејќи може да има специфични барања што треба да ги исполните пред да можете да го повлечете бонусот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Искачете се на ВИП-нивото во Wazamba за да добиете 15% неделен кешбек
2023-08-15

Искачете се на ВИП-нивото во Wazamba за да добиете 15% неделен кешбек

Ако сакате да се регистрирате за мобилно казино со неограничени бонус промоции, Wazamba е најдобрата опција. На ова казино, ќе најдете неколку бонуси насочени кон играчите на автомати, игри на маса и игри со дилери во живо.