WallaceBet

Age Limit
WallaceBet
WallaceBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

За WallaceBet

Овој Mobile Casino е основан во undefined и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 18.12.2020 . Врз основа на севкупните искуства на играчот на мобилниот казино, WallaceBet добива 7.98 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на обезбедени игри, бонуси, опции за плаќање и друго .

Игри понудени на WallaceBet

WallaceBet нуди добро познати игри како што се Фудбалско обложување, Покер, Видео Покер, Мини Бакара, Рулет , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на WallaceBet

Зад игрите што ги нуди WallaceBet стојат некои од најомилените производители во индустријата. WallaceBet обезбедува игри направени од производители како што се NetEnt, Microgaming, Pragmatic Play, 1x2Gaming, Elk Studios , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на WallaceBet

Со оглед на тоа што овој провајдер е популарен во земји како што се , овој Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal. Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, WallaceBet исто така ги поздравува играчите кои користат Visa, Paysafe Card, Neteller, EcoPayz, Debit Card и повеќе.

Зошто да играте во WallaceBet ?

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. WallaceBet е безбедна опција за секој што е во потрага по добро Mobile Casino -experience.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања, играчите подолу ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за лојалност
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Канада
Норвешка
Финска
Холандија
ИгриИгри (14)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (18)
Bank transfer
Boleto
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Klarna
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Rapid Transfer
Skrill
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (14)