ViggoSlots

Age Limit
ViggoSlots
ViggoSlots is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Во сопственост на Mountberg BV, компанија регулирана од Владата на Курасао, ViggoSlots има многу задоволни коцкари од своето основање во 2017 година. Играчите имаат пристап до голема библиотека на игри од провајдери како Microgaming, Betsoft и GameArt. Во казиното има многу слотови омилени за играчите како Blood Suckers, Thunderstruck II и Dead or Alive.

ViggoSlots

Games

ViggoSlots е совршено казино за секој кој сака да игра одлични слотови и да се забавува. Коцкарите ќе најдат многу различни слот игри и нови провајдери во казиното, од кои за некои никогаш не слушнале. Со стотици слотови од повеќе провајдери, има по нешто за секого. Некои од одличните варијации на покер достапни во казиното вклучуваат Casino Stud Poker, Joker Poker, Jackpot Poker, Покер со три карти, и Caribbean Stud Poker, меѓу другите. ViggoSlots, исто така, обезбедува голема разновидност на електронски игри на маса. Гејмерите го користат полето за пребарување за да ги пронајдат различните видови блек џек, рулет и бакара. ViggoSlots содржи табели за дилери во живо од NetEnt Live и Evolution Gaming.

Withdrawals

Играчите ќе ги најдат сите начини на плаќање што им се потребни на ViggoSlots. Казиното има добра репутација за брзо време на обработка на плаќање. Пред да го направат првото повлекување, играчите треба да го потврдат својот идентитет со поднесување на некои документи. Поддржаните методи за повлекување вклучуваат MasterCard, Neteller, Skrill, Visa, Цимплер, Paysafecard, Siru, Cashlib и Neosurf.

Валути

Со толку многу коцкари ширум светот кои уживаат во место на интернет игри, онлајн казината нудат широк спектар на валути за да им се допаднат на голем број онлајн гејмери. Некои од поддржаните валути на ViggoSlots вклучуваат американски долар, британска фунта, евра, норвешка круна и новозеландски долар.

Bonuses

ViggoSlots не паѓа во однос на бонусите за казино. Новите играчи добиваат 100% бесплатен бонус на првиот депозит до 400 евра заедно со 70 бесплатни вртења. Вториот и третиот депозит имаат 100 бесплатен бонус до 300 евра заедно со 50 бесплатни вртења. Сите награди се ослободени од барањата за обложување.

Languages

Јазикот може да го направи или уништи искуството на играчот. ViggoSlots поддржува неколку јазици за да се осигура дека гејмерите можат да играат на јазик што го разбираат. На гејмерите им е лесно да се движат низ целосната библиотека за игри и другите функции на страницата. Играчите само треба да го изберат својот претпочитан јазик. Поддржаните јазици на ViggoSlots вклучуваат англиски, француски, Суоми, Норск и Дојч.

Mobile

Мобилното казино ViggoSlots добро се грижи за играчите кои претпочитаат игри во движење. Онлајн казиното е дизајнирано да биде совршено оптимизирано за различни мобилни уреди. Играчите можат да играат од Android, iOS, таблети и телефони со Windows. Гејмерите не мора да преземаат и инсталираат надворешни апликации за да уживаат во игра на ViggoSlots.

Support

На играчите им треба уверување дека ако се заглавени додека играат, ќе можат да пристапат до инстант поддршка за корисници. Во ViggoSlots, тимот за поддршка на клиентите е достапен деноноќно. Достапните канали за поддршка на клиентите вклучуваат разговор во живо и е-пошта support@hd.viggoslots.com. Мисијата на ViggoSlots е да им даде на клиентите чиста радост поддржувајќи ги секогаш кога имаат потреба.

Deposits

Депонирањето пари на ViggoSlots е брзо и без проблеми. Некои од методите за депонирање вклучуваат Visa, MasterCard, Neteller, Skrill, Paysafecard, EcoPayz, Zimpler и други. Минималниот депозит во ViggoSlots е 10 евра. Гејмерите треба да направат минимален депозит од 20 евра за да се квалификуваат за бонусот за добредојде. Парите ќе се одразат на сметката на играчот наскоро по депозитот.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (6)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (154)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брунеи
Буркина Фасо
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Екваторијална Гвинеја
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кукови Острови
Лесото
Либан
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Панама
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сингапур
Соединети Држави
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајланд
Таџикистан
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тувалу
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
AstroPay
AstroPay Card
Cashlib
Credit CardsDebit CardEcoPayzMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Zimpler
СофтверСофтвер (59)
1x2GamingAmatic Industries
Asia Gaming
BF Games
Betgames
Betixon
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Caleta
Elk StudiosEndorphinaEvolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fazi Interactive
Felix Gaming
Felt Gaming
Fugaso
GameArt
Gamomat
Ganapati
Habanero
Hacksaw Gaming
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Kiron
Leap Gaming
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Play'n GO
PlayPearls
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush GamingQuickspinRed Tiger Gaming
Reel Time Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
Revolver Gaming
SmartSoft Gaming
Spadegaming
Spinmatic
Spinomenal
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
Triple Profits Games (TPG)
VIVO Gaming
Wazdan
Xplosive
Yggdrasil GamingiSoftBet