VegasPlus Casino

Age Limit
VegasPlus Casino
VegasPlus Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

За VegasPlus Casino

Овој Mobile Casino е основан во 2019 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 18.12.2020 . Врз основа на севкупните искуства на играчот на мобилниот казино, VegasPlus Casino добива 8.53 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на обезбедени игри, бонуси, опции за плаќање и друго .

Игри понудени на VegasPlus Casino

VegasPlus Casino нуди добро познати игри како што се Блек Џек, Сик Бо, Слотови, Бакара, Pai Gow , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на VegasPlus Casino

Зад игрите што ги нуди VegasPlus Casino стојат некои од најомилените производители во индустријата. VegasPlus Casino обезбедува игри направени од производители како што се VIVO Gaming, Booongo Gaming, Pragmatic Play, Red Tiger Gaming, Playson , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на VegasPlus Casino

Со оглед на тоа што овој провајдер е популарен во земји како што се Франција , овој Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal. Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, VegasPlus Casino исто така ги поздравува играчите кои користат MasterCard, Credit Cards, Visa, Paysafe Card, Skrill и повеќе.

Зошто да играте во VegasPlus Casino ?

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. VegasPlus Casino е безбедна опција за секој што е во потрага по добро Mobile Casino -experience.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања, играчите подолу ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score8.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Француски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (3)
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (30)
Австрија
Аргентина
Белизе
Боливија
Бразил
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Канада
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Никарагва
Норвешка
Панама
Парагвај
Перу
Суринаме
Уругвај
Финска
Франција
Хаити
Хондурас
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
AstroPay
Bitcoin
Cashlib
Credit Cards
Crypto
Debit CardEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Klarna
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Rapid Transfer
Skrill
Sofort
Visa
Zimpler
СофтверСофтвер (18)