SvenPlay

Age Limit
SvenPlay
SvenPlay is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

За SvenPlay

Овој Mobile Casino е основан во 2019 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 18.12.2020 . Врз основа на севкупните искуства на играчот на мобилниот казино, SvenPlay добива 7.98 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на обезбедени игри, бонуси, опции за плаќање и друго .

Игри понудени на SvenPlay

SvenPlay нуди добро познати игри како што се Покер, Гребки, Рулет, Слотови, Видео Покер , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на SvenPlay

Зад игрите што ги нуди SvenPlay стојат некои од најомилените производители во индустријата. SvenPlay обезбедува игри направени од производители како што се Red Tiger Gaming, Relax Gaming, Microgaming, 1x2Gaming, Play'n GO , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на SvenPlay

Со оглед на тоа што овој провајдер е популарен во земји како што се , овој Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal. Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, SvenPlay исто така ги поздравува играчите кои користат Credit Cards, Visa, MasterCard, EcoPayz, Skrill и повеќе.

Зошто да играте во SvenPlay ?

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. SvenPlay е безбедна опција за секој што е во потрага по добро Mobile Casino -experience.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања, играчите подолу ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за лојалност
ВИП бонус
Кешбек бонус
ВалутиВалути (8)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Германија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Финска
Холандија
Шведска
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Bank transferCredit CardsDebit CardEcoPayz
Euteller
Interac
Jeton
Klarna
MasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Rapid Transfer
Skrill
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (13)