Sportaza

Age Limit
Sportaza
Sportaza is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

За Sportaza

Овој Mobile Casino е основан во 2021 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 10.01.2022 . Врз основа на севкупните искуства на мобилните казино играчи, Sportaza добива 7.5 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на мобилни игри што се обезбедени, бонуси, опции за плаќање и повеќе.

Мобилни игри понудени на Sportaza

Sportaza нуди добро познати игри како што се Слотови, Сик Бо, Руми, Punto Banco, Покер со три карти , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на Sportaza

Зад игрите што ги нуди Sportaza стојат некои од најомилените производители во индустријата. Sportaza обезбедува игри направени од производители како што се Pragmatic Play, Red Tiger Gaming, Foxium, 1x2Gaming, Ezugi , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на Sportaza

Со оглед на тоа што ова казино е популарно во земји како што се Франција , ова Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal.

Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, Sportaza исто така ги поздравува играчите кои користат MasterCard, Skrill, American Express, Paysafe Card, Neteller и повеќе.

Зошто да играте во Sportaza ?

Многу обожаватели на Mobile Casino избираат да играат во Sportaza поради неговиот фокус на непречено користење на мобилниот телефон. Овој Mobile Casino има и импресивна колекција на мобилни игри.

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. Sportaza е безбедна опција за секој што е во потрага по добар Mobile Casino-Искуство.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања во врска со одговорното играње, подолу играчите ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

About

Sportaza е мобилно казино и спортска книшка со модерна локација за игри што ги содржи најновите игри и популарните спортски настани на една платформа. Овој длабински преглед на казиното се фокусира на придобивките од играњето на мобилни во Sportaza. 

Карактеристиките на казиното вклучуваат привлечна целна страница со добро распоредени етикети за лесна навигација. 

Новите и постоечките играчи имаат пристојни бонуси, како што се бонуси за добредојде и повторно вчитување. Играчите уживаат и во разновидна листа на банкарски опции и бројни валути. 

Мобилното казино Sportaza се позиционираше како крајна дестинација за мобилни играчи. Продолжете да читате за да откриете некои посебни карактеристики што ги нуди ова казино. 

Зошто да играте Sportaza Mobile Casino

Мобилното казино Sportaza содржи конкурентни казино игри и игри со дилери во живо под еден покрив. Овие игри се напојувани од реномирани провајдери на софтвер кои нудат модерна графика и непречена игра. 

Покрај тоа, мобилното казино Sportaza ги наградува новите и постоечките играчи со фантастични бонуси, промоции и турнири. 

Секоја карактеристика на казиното е компатибилна со мобилни уреди, дозволувајќи им на играчите да уживаат во далечинско играње. 

Коцкањето не престанува кога ќе се одморат сезонските настани. Големиот избор на игри со дилери во живо им нуди на играчите возбудливо искуство со крупиите од реалниот живот. 

Sportaza казино апликации

За онлајн игри во мобилното казино Sportaza не се потребни никакви кориснички апликации. Дизајнот на казиното ги содржи најновите технологии во веб-развојот, овозможувајќи пристап во прелистувачот до игрите во режим на флеш. 

Играњето на инстант казино е исто толку добро како играњето во казина со апликации за казино што може да се преземат. Сепак, игрите се вчитуваат многу побрзо кога вашиот пренослив мобилен е поврзан на брз интернет.

Games

Казиното лоби во Спортаза содржи повеќе од 5.000 игри. Сеопфатната колекција на игри обезбедува возбудливо искуство за новите играчи.

Ги држи подалеку постоечките играчи, редовно додавајќи нови изданија. Скролувањето низ многу такви игри може да биде тешко. 

Сепак, дизајнот на казиното има филтри кои помагаат да се стесните на игри во одредена категорија или наслови развиени од специфичен развивач на игри. 

слотови

Слотовите со бонус кругови во играта и џекпот сочинуваат огромен дел од популарните игри во ова казино. 

Избраните наслови им овозможуваат на членовите да ги тестираат перформансите на играта обезбедувајќи им шанси да играат во демо-режим. Еве ги слотови рангирани како најпопуларни од играчите. 

 • Книга на мртвите
 • Big Bass Bonanza
 • Бафало Блиц
 • Волк Фанг
 • Џамин тегли

Блек Џек

Блек Џек е популарна игра според статистиката во мобилното казино Sportaza. Страницата со игри има неколку варијации на добро познати блек џек игри контролирани од дилери во живо и повеќе игри управувани од софтвер. 

Обидете се со следните блек џек наслови за да видите како вашите вештини се споредуваат со искусни гејмери во мобилното казино Sportaza:

 • Прво лице Блек Џек
 • Блек Џек бонус
 • Повеќерачен Блек Џек 
 • Блек Џек Предавање
 • Клуб Ројал Блек Џек

Рулет

Богатата колекција на игри во Спортаза вклучува креативно дизајнирани варијации на рулет. Играчите уживаат во повеќе игри на рулет во казиното во живо и повеќе опции во делот за класични игри. 

Мобилниот рулет е возбудлив и доаѓа со многу странични облози. Почетниците можат да си ја пробаат среќата на варијации на рулет како што се:

 • Г-дин Мини рулет
 • Рулет од прво лице
 • Рулет Дијамант
 • Европски рулет 
 • Рулет за зумирање

Казино во живо

Sportaza Mobile Casino нуди возбудливо искуство во нивниот дел за казино во живо. Играчите се соочуваат со вистински крупиери и исто така комуницираат со нив. 

Достапните игри имаат различна игра, исплати и правила. Категоријата на казино во живо е разновидна и нуди игри како што се:

 • Молња Блек Џек
 • Пари или несреќа
 • Брзински рулет
 • Слатка Bonanza Candyland
 • Казино ХолдЕм

Bonuses

Мобилни игри во казиното Sportaza доаѓаат со многу бонуси. На врвот на листата на предности се бројните шанси членовите да бараат бонуси и купони за среќа. 

Новите добиваат дарежлив бонус за добредојде по регистрацијата. Наградува 100% бонус за депозит до 500 евра плус 200 бесплатни вртења. 

Бонусот за совпаѓање доаѓа со барања за обложување 35 пати, додека бесплатните вртења имаат барања за обложување 40 пати. Сите барања за бонусите пред да се наплатат се разгледани во Т&К. Други бонуси вклучуваат:

 • Во живо казино Cashback бонус
 • Неделни повторно вчитај бесплатни вртења
 • Неделен Cashback
 • Бонус за повторно вчитување за викенд
 • Дневни падови и победи
 • Рулет награда капки

Играчите исто така можат да се запишат во ВИП-програмата од 5 нивоа и да уживаат во персонализираните карактеристики и награди.

Languages

Мобилните гејмери уживаат во користењето на казиното на локални и меѓународни јазици. Широкиот избор на јазични опции се појавува откако ќе кликнете на иконата за знаме во горниот десен агол на целната страница. 

Поддржани се главните јазици и јазиците специфични за земјата, вклучувајќи го следново:

 • Англиски
 • германски
 • француски
 • португалски 
 • норвешки

 

Валути

Казиното Sportaza им нуди на мобилните гејмери многу опции во делот за банкарство.

Достапноста на услугата низ повеќе региони бара од касиерот да прифати различни валути, нешто што програмерите на страницата го направија неверојатно добро. При банкарството, играчите ги наоѓаат следните опции за валута:

 • Лајткоин
 • Етереум
 • евра
 • американски долари
 • Британска фунта

Software

Богатата колекција на казино игри во мобилното и спортското казино Sportaza вклучува придонеси од водечки развивачи на софтвер. 

Одделот за маркетинг допира до програмерите со највисоко рангирање и ги убедува да наведат игри во лобито на Sportaza. 

Најдобрите компании кои доставија игри во ова казино го вклучуваат следново: 

 • Play n' Go
 • Прагматична игра
 • NetEnt
 • Microgaming
 • Црвен тигар

Support

Поради големиот сообраќај на онлајн гејмерите кои сакаат да играат во мобилното казино Sportaza, играчите понекогаш имаат проблеми со нивните сметки. Кога тоа ќе се случи, помошта од поддршката за корисници е лесно достапна. 

Професионалниот тим работи дење и ноќе за да им помогне на членовите да ги решат сите проблеми со нивните сметки и е достапен преку следните комуникациски платформи:

 • Разговор во живо
 • Е-пошта: support@sportaza.com
 • Телефон: +356 800 62 513

Како ги оценуваме Sportaza Mobile и нивната апликација за казино

Мобилното казино Sportaza е реномирана платформа за игри која поседува лиценца Курасао и ги обезбедува деталите на играчите користејќи ја најновата технологија во сајбер-безбедноста.

Освен тоа, промотивниот дел содржи многу бонуси, рангирајќи ја страницата над многу други мобилни казина ширум светот. Многу малку казина одговараат на креативниот дизајн на казиното. 

Корисничкиот интерфејс е лесен за користење, а колекцијата на игри има за цел да го задоволи секој тип на играчи. 

Покрај тоа, казиното нуди многу банкарски методи кои го олеснуваат процесот на депозит и повлекување.  

Играчите од различни региони можат да го користат казиното, кое доаѓа на повеќе јазици, и да ги решат сите проблеми што произлегуваат од користењето на казиното со сигурни методи за поддршка на клиентите.

Deposits

Казиното Sportaza вклучува модерни банкарски методи со користење на крипто и прифаќа фиат плаќања преку брзи и безбедни е-паричници. 

Еве ги најчесто користените банкарски опции од играчите во мобилното казино Sportaza:

 • Биткоин
 • Скрил
 • Visa/MasterCard
 • Нетлер
 • Бран

Играчите мора да се придржуваат до минималните и максималните ограничувања кога вршат трансакции со касиерот. 

Плаќањата мора да бидат 10 евра или повеќе, додека повлекувањата не смеат да надминуваат 5.000 евра по трансакција.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
БонусиБонуси (9)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (15)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Руски рубли
Унгарски форинти
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (16)
Австралија
Австрија
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Перу
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Франција
Чешка
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (26)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (37)
American ExpressBank transfer
Boleto
Carta Si (by Skrill)
Credit Cards
Crypto
Direct Bank Transfer
E-wallets
EcoPayz
Ethereum
Interac
Klarna
Litecoin
Maestro
MasterCard
MuchBetter
Neosurf
Neteller
Nexi
OP-Pohjola
PayPalPaysafe Card
Perfect Money
Piastrix
Postepay
Revolut
Ripple
S-pankki
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Sofort (by Skrill)
Sofortuberwaisung
Trustly
Zimpler
iDEAL
iDeal (by Skrill)
СофтверСофтвер (67)
1x2Gaming2 By 2 Gaming
All41 Studios
Amatic Industries
BF Games
BetgamesBetsoft
Big Time Gaming
Blueprint GamingBooongo Gaming
Caleta
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)Elk StudiosEndorphinaEvolution GamingEzugi
Fantasma Games
Felix Gaming
Felt Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
GameBurger Studios
Gamomat
Golden Hero
Golden Rock Studios
Habanero
Hacksaw Gaming
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Kiron
Leap Gaming
Mascot Gaming
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GO
PlayPearls
PlaysonPlaytech
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush GamingQuickspinRabcatRed Rake GamingRed Tiger GamingRelax Gaming
SmartSoft Gaming
Spinomenal
Stormcraft Studios
Swintt
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
Tom Horn Gaming
Triple Edge Studios
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
ZITRO Games
iSoftBet