Royale500

Age Limit
Royale500
Royale500 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

За Royale500

Овој Mobile Casino е основан во 2015 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 17.02.2022 . Врз основа на севкупните искуства на мобилните казино играчи, Royale500 добива 7.9 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на мобилни игри што се обезбедени, бонуси, опции за плаќање и повеќе.

Мобилни игри понудени на Royale500

Royale500 нуди добро познати игри како што се Слотови, Бакара, Гребки, Рулет, Блек Џек , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на Royale500

Зад игрите што ги нуди Royale500 стојат некои од најомилените производители во индустријата. Royale500 обезбедува игри направени од производители како што се Aristocrat, Quickspin, iSoftBet, BTG, NetEnt , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на Royale500

Со оглед на тоа што ова казино е популарно во земји како што се Обединето Кралство , ова Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal.

Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, Royale500 исто така ги поздравува играчите кои користат MasterCard, PayPal, Paysafe Card, EcoPayz, Credit Cards и повеќе.

Зошто да играте во Royale500 ?

Многу фанови на Mobile Casino избираат да играат во Royale500 поради неговиот фокус на непречено користење на мобилниот телефон. Овој Mobile Casino има и импресивна колекција на мобилни игри.

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. Royale500 е безбедна опција за секој што е во потрага по добар Mobile Casino-Искуство.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања во врска со одговорното играње, подолу играчите ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Дански
Норвешки
Португалски
Словачки
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
ВИП бонус
Депозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Финска
Шведска
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (4)
Danish Gambling Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (26)
AstroPay
Bank Wire Transfer
Cashlib
Citadel Direct
Credit CardsEcoPayz
Euteller
Fast Bank Transfer
GiroPay
Interac
Jeton
MasterCard
MuchBetter
Neteller
Nordea
PassNGo
PayPalPaysafe Card
Siru Mobile
Skrill
Sofort
Sofortuberwaisung
Swish
Trustly
Visa
Zimpler
СофтверСофтвер (56)
1x2GamingAristocrat
Authentic Gaming
BTGBarcrest Games
Big Time Gaming
Black Pudding Games
Blueprint Gaming
Booming Games
Cayetano Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)Elk StudiosEvolution Gaming
Extreme Live Gaming
EzugiFoxiumGameArt
Gamomat
Ganapati
Golden Hero
Grand Vision Gaming (GVG)
Habanero
High 5 Games
IGT (WagerWorks)
Inspired
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leap Gaming
Lightning Box
Max Win Gaming
MicrogamingNetEnt
Nyx Interactive
Oryx Gaming
Play'n GOPlaytech
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush GamingQuickfireQuickspinRealistic GamesRed Rake GamingRed Tiger GamingRelax Gaming
SYNOT Game
Slingo
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Tom Horn Gaming
WMS (Williams Interactive)
Wazdan
Yggdrasil GamingiSoftBet