PlayJango

Age Limit
PlayJango
PlayJango is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

За PlayJango

Овој Mobile Casino е основан во 2017 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 13.01.2022 . Врз основа на севкупните искуства на мобилните казино играчи, PlayJango добива 7.6 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на мобилни игри што се обезбедени, бонуси, опции за плаќање и повеќе.

Мобилни игри понудени на PlayJango

PlayJango нуди добро познати игри како што се Мајонг, Покер, Punto Banco, Тексас Холдем, Видео Покер , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на PlayJango

Зад игрите што ги нуди PlayJango стојат некои од најомилените производители во индустријата. PlayJango обезбедува игри направени од производители како што се Rabcat, Play'n GO, Quickfire, Edict (Merkur Gaming), Barcrest Games , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на PlayJango

Со оглед на тоа што ова казино е популарно во земји како што се Обединето Кралство , ова Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal.

Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, PlayJango исто така ги поздравува играчите кои користат Paysafe Card, Neteller, Skrill, EcoPayz, Visa и повеќе.

Зошто да играте во PlayJango ?

Многу обожаватели на Mobile Casino избираат да играат во PlayJango поради неговиот фокус на непречено користење на мобилниот телефон. Овој Mobile Casino има и импресивна колекција на мобилни игри.

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. PlayJango е безбедна опција за секој што е во потрага по добар Mobile Casino-Искуство.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања во врска со одговорното играње, подолу играчите ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

About

Казиното Playjango е страница за онлајн игри лансирана во 2018 година и во сопственост на SkillOnNet Ltd. Казиното има за цел да им обезбеди на играчите ширум светот лесно употреблива платформа за игри која содржи разновидна колекција на игри. 

Бонус наградите за новите играчи го прават казиното заедно со другите аспекти кои се прикажани во модерните казина. 

Овој преглед фрла светлина врз прекрасните карактеристики што играчите ги уживаат во ова казино, вклучувајќи брзи и сигурни банкарски методи, преглед на наслови во секоја категорија на игри, контактирање со службата за корисници и како страницата го оптимизира искуството на клиентите на мобилните уреди. 

Зошто да играте Playjango Mobile Casino.

Регистрирањето сметка на Playjango mobile ви дава пристап до бонуси што можете да ги барате на мобилен телефон. 

Играчите можат да пристапат до казиното користејќи широко користени мобилни уреди и да уживаат во игрите направени од највисоко оценети програмери. Регистрацијата на сметката трае неколку минути, по што новите играчи бараат бонус за добредојде и повеќе награди. 

Покрај тоа, казиното вклучува модерни банкарски методи што можете да ги користите за плаќање и повлекување добивки. Во казиното Playjango е достапен ВИП-клуб, каде активните играчи добиваат поени кои подоцна можат да ги разменат за повеќе награди или купони.

Playjango казино апликации

Казиното Playjango не нуди верзија на казиното за преземање. Веб-страницата е инстант казино целосно компатибилна со современи мобилни уреди без инсталирање кориснички апликации. 

Гејмерите кои се љубители на мобилни игри можат да играат игри на прелистувачи каде што игрите со брзо вчитување даваат возбудливо искуство еднакво на казина со приспособени апликации. 

Каде можам да играм Playjango Mobile Casino

Мобилната компатибилност со широко користените паметни телефони им овозможува на играчите да уживаат во практичното играње на уредите со Android и iOS. 

Инстантниот пристап до игрите им овозможува на играчите да уживаат во игрите на прелистувачот и да користат модерни прелистувачи на уреди со iOS како што се iPhone и iPad за да вртат ролни на слотови, да играат игри со карти или да купуваат во прогресивни џекпот. 

Отворањето на казиното во режим на инстант игра се случува кога ќе ја внесете URL-адресата на казиното на вашиот мобилен прелистувач и ќе добиете неограничен пристап до лобито.

Games

Мобилното казино Playjango врши обемни проверки на квалитетот на игрите наведени во лобито. 

Сопствениците работат со искусни програмери кои произведуваат квалитетни игри со одлична графика оптимизирана за изведба на повеќе платформи. 

По ова, играчите уживаат во облози на фер игри со пријателски услови за бонус и сигурни исплати за добивки. Преку 1000 игри го сочинуваат лобито во Playjango и се подредени во категории, како што е дискутирано во следните делови. 

слотови

Делот за слот игри Playjango е исполнет со забавни игри. Може да играте иконски слотови со диви авантури, овошни теми и аминирани ликови. Повеќето од игрите имаат бонуси во играта, кои стануваат активни откако ќе се совпаднат повеќе од три симболи на ролните. Популарните наслови под оваа категорија вклучуваат:

 • Клеопатра
 • Истражувач на џунглата
 • Волшебникот Fortune
 • Вртете се и гребете
 • Зен градина

Блек Џек

Playjango се грижи за љубителите на блек џек во делот за игри на маса. Овој дел за казино има варијанти кои ќе ги тестираат вашите вештини во популарната игра со карти. Уживајте играјќи против дилерот во игри како оние наведени подолу: 

 • Европската 21 Блек Џек 
 • Amerian Блек Џек
 • Бесконечен Блек Џек
 • Моќ Блек Џек
 • Сите облози Блек Џек

Рулет

Онлајн казиното исто така овозможи да се игра рулет во живо на нивната страница со тоа што има повеќе игри на маса со различни ограничувања за обложување. 

Популарните варијанти на играта се наведени во лобито што им овозможува на играчите да уживаат секогаш кога ќе го отворат овој дел од казиното. Еве примери на различни варијации на рулет наведени во лобито на Playjango:

 • Рулет за осветлување
 • Извонреден рулет
 • Инстант рулет
 • Квантен рулет 
 • Мега рулет

Други игри

Казиното Playjango им дава на членовите повеќе опции за обложување во лобито. Работата со повеќе програмери е тајната на операторот за искористување на сеопфатната колекција на игри. 

Обидете се да победите во многуте прогресивни џекпот и игри во живо наведени во казиното. Некои популарни игри што вреди да се погледнат вклучуваат: 

 • Игри со гребење со индиски тотеми
 • Ковчегот на Ное
 • Блек Џек гребење
 • Tikki Treat
 • Окото на Хорус

Bonuses

Новите играчи во казиното Playjango можат да земат бонус за добредојде што се состои од готовина од депозит за натпревар и дополнителни бесплатни вртења. 

Повторно вчитајте понуди и сезонски бонуси се наведени на страницата со промоции. Списокот подолу покажува бонус купони што можете да ги барате во казиното: 

 • 100% бонус за совпаѓање со 25 бесплатни вртења
 • Дневни турнири
 • Ексклузивни ВИП бонуси
 • Бонуси за дневни избор

 

Секој бонус понуден во Playjango доаѓа со услови и услови, кои членовите мора да ги исполнат пред да побараат да ги повлечат добивките добиени од облози со бонус средства.

Languages

Казиното Playjango користи четири различни јазици за играчите кои живеат во региони со многу гејмери. Играчите можат да се префрлат на нивниот омилен јазик меѓу следниве: 

 • Англиски
 • фински
 • норвешки
 • германски

Валути

Playjango е глобално онлајн казино, што ја зголемува потребата касиерот да понуди повеќе од една валута. Затоа, касиерот прифаќа депозити и плаќа добивки користејќи ги следните валути: 

 • канадски долар
 • ГБП
 • Американски долар
 • DKK
 • CHF

Целосната листа на достапни валути е достапна во делот Таксономии.

Software

Казиното Playjango работи со големи брендови кои помагаат да се збогати колекцијата на игри со најновите наслови. Како резултат на тоа, членовите никогаш не се досадуваат поради бројните опции наведени во фоајето. 

Сите игри минуваат низ проверки за да се осигура дека ги исполнуваат стандардите за квалитет на казиното Playjango и имаат фер шанси за победа на играчите. Некои од програмерите кои се квалификуваат да работат со Playjango вклучуваат:

 • Play'n Go
 • NetEnt
 • Еволуција игри
 • Црвен тигар
 • Прагматична игра

Support

Иако онлајн-платформата на казиното Playjango работи совршено во повеќето денови, играчите може да доживеат проблеми што се појавуваат поради големиот сообраќај кога многу играчи се обидуваат да играат игри истовремено. 

Помошта од поддршката за корисници е лесно достапна и може да биде поттикната од играчите со помош на следните канали за комуникација:

Зошто ги оценуваме Playjango Mobile и нивната апликација за казино

Казиното Playjango е целосно лиценцирано казино кое се грижи за играчите со тестирање на игрите наведени за правичност. 

Веб-страницата е обезбедена со повеќе слоеви на шифрирање, заштитувајќи ги деталите собрани во процесот на пријавување KYC од протекување на надворешни лица. 

Страницата со игри има нешто за секој вид на играчи, вклучувајќи фантастични слотови, игри со карти и прогресивни џекпот. 

Огромниот бонус за добредојде им овозможува на новите играчи топло добредојде. Бонусите за повторно вчитување се доволни за да ги задржат постојните играчи да се вратат да играат.

Банкарството работи на сигурни банкарски методи, а опциите за валута се доволни за играње од која било земја. 

Да претпоставиме дека се појавува каков било проблем при користење на казиното. Во тој случај, играчите брзо добиваат помош од услугите на клиентите користејќи модерни комуникациски платформи кои овозможуваат брзи одговори.

Deposits

Членовите можат да банкаруваат со Playjango користејќи различни банкарски методи. Казиното Playjango поддржува повлекувања и депозити преку популарните е-паричници како што се:

 • Нетлер
 • Софорт
 • Visa/Mastercard
 • Скрил
 • AstroPay

Достапноста зависи од избраниот банкарски метод. Касиерот понатаму имплементира минимални и максимални лимити на трансакции за одредени начини на плаќање.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Германски
Дански
Норвешки
Фински
Шпански
БонусиБонуси (2)
Бонус за добредојде
ВИП бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Норвешки круни
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Данска
Канада
Обединето Кралство
Финска
Шпанија
ИгриИгри (19)
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (19)
Boleto
EPS
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Multibanco
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Postepay
Przelewy24
Skrill
Sofort
SporoPay
Teleingreso
Visa
Yandex Money
Zimpler
moneta.ru
СофтверСофтвер (45)