Искуство со мобилни казино: Play Ojo Преглед 2024

Play OjoResponsible Gambling
CASINORANK
10/10
БонусБонус 80 бесплатни вртења
Над 3000+ игри
Обложување бесплатни врти
Без обложување
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Над 3000+ игри
Обложување бесплатни врти
Без обложување
Play Ojo is not available in your country. Please try:
Matteo Rossi
ReviewerMatteo RossiReviewer
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker
Bonuses

Bonuses

Откако ќе се регистрирате и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете 50 бесплатни вртења во бонус средства што не се повлекуваат за да ги користите на достапните казино игри. Може да проверите и на mobilecasinorank-mk.com ако Play Ojo има бројни промоции за лојалност и бонуси за да ги задржи играчите да се вратат за повеќе.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

PlayOjo е вистинска играчка арена како што може да се пофали повеќе од 1000 онлајн казино игри. Списокот вклучува онлајн слотови, видео слотови, вегас слотови, џекпот слотови, видео покер, игри на маса, игри со карти и казино во живо. Book of Dead, Cazino Cosmos, Queen's Day Tilt, Wild Plunder и London Roulette се меѓу омилените игри што треба да се испробаат.

PlayOjo мобилни казино игри

PlayOjo е дом на илјадници наслови за игри со разновидни мобилни функции. Ова мобилно казино е партнер со Nyx Gaming Group, Red Tiger, ELK Studios, Microgaming и NetEnt, меѓу другите врвни дизајнери, за редовно снабдување со нови наслови. На iPad, iPhone, Android паметен телефон или таблети, играчите можат да уживаат во овие PlayOjo игри додека се во движење.

слотови

Делот за мобилни слотови PlayOjo има примамливи наслови со 3D графика и анимации. Играчите имаат опции за различни подкатегории во овој дел. Новиот слотови дел има Hooties Fortune, Viral Spiral и Raging Rex2, за да споменеме само неколку. Популарната подкатегорија на наслови на казиното има игри како Book of Cleopatra и Dynamite Riches Megaways.

Рулет

Рулетот е популарна игра во мобилните казина. PlayOjo не е исклучок. Мобилното коцкање со рулет вклучува ставање чипови за обложување на одреден број(и) или места каде што коцкарот мисли дека топката што се врти ќе престане.

Играњето на оваа возбудлива игра на маса преку апликацијата или веб-локацијата PlayOjo е забавно. Постојат избори за редовни опции како што се европскиот рулет или францускиот рулет.

Интересно е тоа што варијантите на Live Roulette нудат извонредна игра на мобилното искуство.

Roulette Live, European Roulette Special Pro и VIP Roulette French имаат дилери во живо кои носат врвна забава на вашиот мобилен телефон. Овие игри доаѓаат со дополнителна возбуда, што ви овозможува да ја прилагодите јачината на звукот на вашиот уред за поинтерактивна сесија на крупието.

Игри со карти

Делот за игри со карти на PlayOjo е подеднакво привлечен. Ја носи возбудата за коцкање преку Интернет до вашите прсти. Главно, варијантите на покер доминираат со игри како Deuces Wild, Aces & Faces и Double Down Poker. Други достапни игри со карти вклучуваат Punto Banco, Casino Hold'em, Dragon Tiger и Craps.

Портфолиото на мобилни игри на казиното содржи варијанти на блек џек, мноштво гребнатинки и импресивни џекпот. Тоа е едноставно разновидна платформа каде што коцкарите се гушкаат во удобноста на софите кои скокаат од еден омилен.

+4
+2
Затвори

Software

За да одржи толку богато портфолио на онлајн казино игри, PlayOjo соработува со неколку врвни провајдери на софтвер. Големите имиња вклучуваат NetEnt, WMS (Williams Interactive), Chance Interactive, Sigma Games, Real Time Gaming Microgaming, Evolution Gaming, Nyx Interactive, Lightning Box, Play'n GO, XPro Gaming, 1x2Gaming, Barcrest Games, Yggdrasil Gaming и Blueprint Gaming .

Payments

Payments

Play Ojo им овозможува на играчите бројни опции за плаќање за депозити и повлекувања. Веб-страницата во моментов нуди плаќања преку 12 начини на депозит, вклучувајќи Neteller, PayPal, Payz, Bank Transfer, Jeton . Сите трансакции се обработуваат брзо и безбедно.

€10, $10
Минимален депозит
€20, $10, $5
Минимално повлекување

Deposits

За да се осигура дека играчите ќе започнат навистина брзо, PlayOjo нуди неколку начини на плаќање, почнувајќи од е-паричници до картички. Депозитите може да се канализираат до PayPal, Neteller, Trustly, Visa, Maestro, Paysafe Card, Skrill, EcoPayz, банкарски трансфер и брз банкарски трансфер. Минималниот износ на депозит е 10 долари, а трансакциите се инстант или траат неколку минути.

Withdrawals

Сите повлекувања на PlayOjo се предмет на период на чекање од 12 часа. Максималното ограничување за повлекување е 10.000 фунти по трансакција, а има и минимално ограничување за повлекување од 10 фунти. Повлекувањата може да се направат со користење на е-паричници за 24 часа, кредитни/дебитни картички за 2-7 дена и банкарски трансфери за 2-7 дена.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+117
+115
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+6
+4
Затвори

Languages

Казиното PlayOjo им служи на играчи од толку многу земји, иако има неколку што се ограничени. Меѓутоа, јазиците што се поддржани сугерираат поинаку. Достапно е само на четири јазици; англиски, норвешки, фински и германски. Тоа изоставува огромен број заинтересирани играчи од подобни земји од француски, шпански и италијански јазик.

+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Во однос на лиценците, Play Ojo е регулирано од реномирани власти. Нивните акредитации покажуваат дека операторот е посветен на играчите да им даде безбедно и транспарентно искуство со мобилни игри.

Security

Во Play Ojo , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Казиното користи модерни технологии за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од љубопитните очи. Покрај SSL шифрирањето, оваа страница за игри користи нераскинливи заштитни ѕидови за да ги заштити своите оддалечени сервери.

Responsible Gaming

Покрај тоа, Play Ojo сериозно го сфаќа одговорното играње и е посветено на промовирање безбедни практики. Апликацијата за игри нуди неколку алатки и ресурси за да им помогне на играчите да управуваат со нивните активности за игри и да играат одговорно. Некои алатки за одговорно играње на Play Ojo вклучуваат лимити за депозит, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Покрај тоа, операторот работи со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за да обезбеди брза и професионална поддршка за проблеми со коцкање.

Алатки за самоограничување

  • Алатка за ограничување на депозити
  • Алатка за ограничување на временската сесија
  • Алатка за самоисклучување
  • Алатка за време на ладење
  • Алатка за самооценување
About

About

PlayOjo е онлајн казино со седиште во Малта, управувано од SkillOnNet Ltd; познат оператор на казина. Компанијата е лиценцирана од страна на Органот за игри на среќа на Малта, Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Шведската комисија за коцкање. Откако започна со работа во 2017 година, PlayOjo одржува висок кредибилитет и врвни стандарди, за разлика од сестринските компании кои се соочуваат со различни обвинувања.

Играјте од апликацијата Казино PlayOjo или веб-локацијата за мобилни уреди

Коцкањето со мобилни казино сè повеќе добива на внимание ширум светот. Додека пазарот се движи високо на мобилните казино платформи, Statista.com смета дека неговата вредност ќе достигне 92,9 американски долари до 2023 година.

Мобилната веб-страница на казиното е целосно оптимизирана. Лесно се префрла од десктоп на мобилен во зависност од уредот на плеерот. Веб-страницата овозможува без напор пристап до сите игри, веднаш достапни преку флеш плеери на прелистувачот.

Не е потребно преземање, а корисничкиот интерфејс има одлични навигациски карактеристики за прелистувачите Android и iOS. Навигацијата на мобилната веб-страница е подеднакво едноставна. Има стандардна лента за пребарување и директни врски до категориите на игри и ексклузивните специјални понуди на OJO.

PlayOjo има пријателска и бесплатна апликација за уреди со iOS и Android. Оваа апликација PlayOjo има супериорни функции за навигација преку Ултра практични јазичиња.

Страницата OJO им овозможува на играчите побрзо да ги проверуваат салдата, да депонираат и да повлекуваат добивки. Картичката за награди веднаш ве поврзува со кој било подарок за кој се квалификувате да барате. Пинг помага да се следат вашите активности на PlayOjo, вклучувајќи го и нивото на прогресија на ексклузивното тркало OJO.

Кратки факти

Компанија: Skill On Net Limited
Година на основање: 2017

Account

Како што се очекуваше, создавањето сметка на Play Ojo е брзо и лесно. Посетете го mobilecasinorank-mk.com користејќи кој било ажуриран прелистувач на вашиот телефон и кликнете „Регистрирај се“ пред да дадете општи информации како име, адреса на е-пошта и датум на раѓање.

Support

Ова казино има застрашувачки тим за поддршка на клиентите кој помага навремено да се решат поплаките на клиентите и тие исто така ги водат почетниците. Играчите можат да дојдат до компанијата преку разговор во живо што е достапен од 6:00 до 12:00 часот. Достапни се и телефонски број и адреса на е-пошта.

Телефонска поддршка: 2031500852

Tips & Tricks

За да го подобриме вашето искуство со мобилни казино игри на Play Ojo , подготвивме неколку вредни совети за вас: * Одредете буџет пред да започнете да играте на Play Ojo и држете се до него. * Побарајте ги сите бонуси или промоции понудени од Play Ojo . * Играјте само игри со кои сте запознаени или уживате во играњето. * Секогаш играјте одговорно и не ги бркајте вашите загуби.

Promotions & Offers

Онлајн казиното PlayOjo може да се пофали со Програма за лојалност за своите членови; тие заработуваат бесплатни вртења за секои депонирани £/€/$1. Новите членови добиваат и бесплатни вртења кои можат да ги освојат неограничена сума. И покрај тоа што нема бонуси за депозит, PlayOjo е меѓу ретките казина кои немаат барања за обложување, играчите ги задржуваат сите добивки.

Live Casino

Live Casino

Казиното PlayOjo е достапно како инстант игра што значи дека не се потребни преземања освен прелистувач и Flash Player 11.3 или погоре. Играта е поддржана на сите уреди, вклучително и десктоп, таблет и мобилни верзии. Со SSL заштитена веб-локација, играчите не треба да се грижат за измама или за безбедноста и доверливоста на нивните податоци на PlayOjo.

About the author
Matteo Rossi
Matteo Rossi
About

Од срцето на Рим, Матео Роси издлаби ниша како суштински рецензент на MobileCasinoRank. Спојувајќи го италијанскиот шмек со прецизна прецизност, рецензиите на Матео го осветлуваат светот на онлајн казиното, обезбедувајќи играчите да се движат со сигурност во мобилниот простор.

Send email
More posts by Matteo Rossi