Paripesa

Age Limit
Paripesa
Paripesa is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

За Paripesa

Овој Mobile Casino е основан во 2021 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 24.06.2021 . Врз основа на севкупните искуства на играчот на мобилниот казино, Paripesa добива 7.8 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на обезбедени игри, бонуси, опции за плаќање и друго .

Игри понудени на Paripesa

Paripesa нуди добро познати игри како што се Онлајн обложување, Фудбалско обложување, Мини Бакара, Покер, Слотови , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на Paripesa

Зад игрите што ги нуди Paripesa стојат некои од најомилените производители во индустријата. Paripesa обезбедува игри направени од производители како што се GameArt, Booongo Gaming, Rival, Elk Studios, Thunderspin , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на Paripesa

Со оглед на тоа што овој провајдер е популарен во земји како што се Бугарија , овој Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal. Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, Paripesa исто така ги поздравува играчите кои користат Dogecoin, Visa, Bitcoin, MasterCard и повеќе.

Зошто да играте во Paripesa ?

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. Paripesa е безбедна опција за секој што е во потрага по добро Mobile Casino -experience.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања, играчите подолу ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (49)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Ирски
Исландски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тагалог
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (75)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Западноафрикански CFA франци
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Мавриски рупии
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Намибиски долари
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (17)
Азербејџан
Бразил
Бугарија
Виетнам
Грузија
Ерменија
Индија
Исланд
Казакстан
Луксембург
Молдавија
Нигерија
Таџикистан
Туркменистан
Узбекистан
Хрватски
Чешка
ИгриИгри (62)
Arena of Valor
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крикет
Лакрос
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Сурфање
Тексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Crypto
Dogecoin
Ethereum
Litecoin
MasterCard
Ripple
UPI
Visa
СофтверСофтвер (81)
1x2Gaming
7mojos
Aiwin Games
Amatic Industries
Apollo Games
Aspect Gaming
August Gaming
Authentic Gaming
BF Games
BGAMING
Belatra
Betixon
Betsoft
Booming Games
Booongo Gaming
CT Gaming
Cayetano Gaming
Concept Gaming
DLV Games
Dragoon Soft
DreamTech
Elk StudiosEndorphina
Espresso Games
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Felix Gaming
Fugaso
Gamatron
GameArt
Gamefish
Gameplay Interactive
Gamevy
Gamomat
Gamshy
Ganapati
Genesis GamingHabanero
High 5 Games
IgrosoftInbet Games
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander Games
Leap Gaming
Mascot Gaming
Mr. Slotty
Multislot
OMI Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
PlayPearls
PlayStar
Playson
RTG
Red Rake Gaming
Revolver Gaming
Rival
Ruby Play
SYNOT Game
Slot Factory
Spigo
Spinmatic
Spinomenal
SuperlottoTV
Swintt
ThunderkickThunderspin
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Vela Gaming
Wazdan
We Are Casino
World Match
X Play
ZEUS PLAY
ZITRO Games
iSoftBet