Топ 10 Microgaming Мобилно Казино

Microgaming Software Systems Ltd. тврдат дека го развиле првото вистинско онлајн казино во 1994 година. Тие се еден од водечките провајдери на софтвер за онлајн индустријата за коцкање. Нивната стандардна онлајн казино платформа има над 600 игри, вклучувајќи рулет, видео покер, блек џек и слотови. Тие ги обезбедуваат своите казино игри во Flash или верзии за преземање.

Топ 10 Microgaming Мобилно Казино
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Мегавејс слотови - размислете двапати пред да играте
2022-07-20

Мегавејс слотови - размислете двапати пред да играте

Одземете ништо од нив; Megaways слотови се вистински договор овие денови. Овие слотови ги зголемуваат победничките начини на стотици илјади со неверојатни исплати. Но, некои играчи едноставно не наоѓаат слотови за Megaways вредни за возбуда. Па, зошто овие играчи се скептични за Megaways системите? Дали се оправдани во нивните стравови? Ќе дознаете!

5 најефикасни прашања за избор на казино за мобилни телефони
2022-06-01

5 најефикасни прашања за избор на казино за мобилни телефони

Според Statista, корисници на паметни телефони ширум светот моментално изнесуваат 6,7 милијарди. Ова значи дека ентузијастите на казино имаат поголема веројатност да почнат да играат мобилни казино игри на паметни телефони наместо десктоп компјутери. Сепак, на новите играчи може претходно да им треба дополнително водство за тоа како да го изберат совршеното мобилно казино меѓу сите можни избори. Значи, денес, ако сè уште го учите вашиот занает во незгодната индустрија за коцкање. Потоа, еве уште неколку совети за избор на мобилно казино на кое можете да му верувате. Сега, ајде да се нурнеме веднаш!

Добијте празнично расположение со овие новогодишни слотови
2021-12-25

Добијте празнично расположение со овие новогодишни слотови

Долгоочекуваниот божиќен период конечно означува. За повеќето луѓе, ова е време да свират Jingle Bells и други божиќни песни за да се вклопат во празнично расположение. Но, за страствените играчи на казино, Божиќ слотови ќе направи само добро.

Poseidon WowPot Megaways на Microgaming победи неколку дена по објавувањето
2021-12-07

Poseidon WowPot Megaways на Microgaming победи неколку дена по објавувањето

WowPot на Microgaming е високо платен онлајн џекпот со четири нивоа, прогресив кој чини 2 милиони евра. До денес, овој џекпот има исплатено вкупно 73,34 милиони евра, а последното е 3,8 милиони освоени од шведски играч (името е задржано).