Искуство со мобилни казино: Mason Slots Преглед 2024

Mason SlotsResponsible Gambling
CASINORANK
8.1/10
БонусБонус $400 + 100 бесплатни вртења
Бесплатно вртење на Тркалото на среќата
Специјализиран за слотови
Неделни бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бесплатно вртење на Тркалото на среќата
Специјализиран за слотови
Неделни бесплатни вртења
Mason Slots is not available in your country. Please try:
Matteo Rossi
ReviewerMatteo RossiReviewer
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното Mason Slots нуди различни висококвалитетни промоции, што го прави одлично место за играње. Mason Slots Casino има некои од најдарежливите бонуси на располагање. За да ги видите сите опции, одете во областа на веб-локацијата. Следниве стимулации се отворени за сите регистрирани корисници на казино Mason Slots.

Следниве се некои од вклучените ставки:

 • Понуда за добредојде: 200 евра на депозит + 50 бесплатни вртења
 • Повторно вчитајте ја понудата во среда
 • Тајни бесплатни вртења во понеделник
 • Зделка за втор депозит
 • Дневни падови и победи од Pragmatic
 • Тркало на среќата
 • Лотарии

Обложувањето е околу 30X и 15X во зависност од типот на бонус преку бесплатни вртења. Можете да ги видите целосните услови на секоја понуда со кликнување на копчето Правила за бонус. Дури и ако немате концепт за тоа како функционираат, тие се прилично едноставни за разбирање.

Бонус кодовиБонус кодови
+6
+4
Затвори
Games

Games

Библиотеката на Mason Slots содржи над 5000 возбудливи казино игри од најдоверливите софтверски компании во бизнисот со коцкање што може да се играат на мобилни казина. Сигурно нема да ве изневерат!

Повеќето игри работат во хоризонтални и вертикални режими; сепак, препорачуваме да играте хоризонтално за подобро да ја сликате таблата и сите достапни функции.

слотови

Делот за слотови е најголем во ова казино. Има околу 2300 наслови од различни провајдери на софтвер. Со таков разновиден избор на игри, секој коцкар треба да може да најде нешто по свој вкус на нашата веб-страница. Следниве се некои од најпопуларните слотови:

 • Книга на мртвите од Play N Go
 • Midas Golden Touch од Thunderkick
 • Долината на боговите од Игдрасил
 • Куќата за кучиња од Pragmatic
 • Вуду злато од Elk

Освен примарните слот машини, казиното има неколку прогресивни слотови. За да ги видите, одете во делот. Овие игри имаат високи џекпот кои растат во големина како што повеќе луѓе ги играат. Ако имате доволно среќа, може да освоите суми на пари кои ќе ви го променат животот!

Игри на маса

Класичните игри со карти и маса се групирани во категорија наречена Табела. Има некои игри со казино во живо таму, но обидете се да се придржувате до конвенционалниот рулет, блек џек, видео покер итн. Нема ништо за жалење со повеќе од 50 игри, и сметаме дека секој обложувач ќе најде барем неколку титули за допаѓа.

 • Молња рулет
 • Змеј тигар
 • Фаќач на соништа
 • Супер Сик Бо

Игрите на маса имаат помала разновидност од слотови, но сепак има доволно алтернативи за почетниците и стручните коцкари.

Џекпот игри

Mason Slots го олесни откривањето на вашите омилени игри со џекпот! Можете да ги филтрирате додека ја истражувате категоријата Slots, или можете да се движите директно во областа со само прогресивни игри со џекпот. Достапни се околу 200 игри со прогресивен џекпот, иако нивниот квалитет многу варира. Прогресивните џекпот што не можат да се класифицираат како слотови се засноваат на игри со коцки, што ја одвојува оваа категорија.

Популарните игри од овој дел се:

 • Ноќ во Париз
 • Милоста на боговите
 • Чарми и детелини
 • Златна жаба за пари
 • Крајни супер макари

Казино во живо

слотови Мејсон нудат игри со дилер во живо. Неколку значајни фирми на пазарот за коцкање во живо обезбедуваат мобилни казина. Тешко е да се одреди кој ги обезбедува најдобрите игри, затоа препорачуваме да ги истражите сите добавувачи. Еволуцијата, според наше мислење, има поголема разновидност во однос на жанровите и видовите на игри во ова казино за мобилни телефони.

Има повеќе од 150 соби за казино во живо каде што можете да играте казино игри како што се:

 • Различни видови на рулет
 • Различни видови на блек џек
 • Различни видови бакара;
 • Супер Сик Бо
 • Мега топка
 • Фудбалско студио (Топ карта)

Software

Во овој преглед на казиното на Mason Slots Mobile, можеме да заклучиме дека овој оператор има платформа со над 5000 онлајн казино игри со врвна оцена. Сепак, обезбедувањето толку многу опции бара солиден резервен план. Во случајот со казиното Мејсон, значителна помош даваат неколкуте продавачи на софтвер со кои соработува овој оператор. Списокот содржи најмалку 15+ провајдери на софтвер.

Некои популарни добавувачи на софтвер се:

 • QuickSpin
 • Еволуција игри
 • BetSoft
 • NetEnt
 • Играње на големо време
 • Play'n Go и други

Ова се само неколку од добавувачите достапни на Mason Slots. Сите тие имаат извонредна репутација! Бројни гејмерски групи ги ревидираат нивните игри за праведност. Можеби сте сигурни дека никогаш нема да бидете измамени ако го користите казиното Mason Slots.

Payments

Payments

Сите начини на плаќање прифатени од Mason Slots се споменати на посебна страница, што е корисно. Добрата вест е што можете да користите различни кредитни картички и е-паричници, како и некои онлајн услуги за трансфер на пари како Trustly.

Наведените начини на плаќање во мобилното казино Mason Slots за депозити и повлекувања се:

 • Виза
 • SOFORT
 • Paysafecard
 • Доверливо
 • Нетлер и други

Минималниот депозит е 20 евра, што е повеќе од индустрискиот стандард, а типот на плаќање го одредува максималниот износ по трансакција. Минималниот износ за повлекување е исто така 20 евра, и може да потрае до пет дена за да добиете средства на вашата банкарска сметка.

Deposits

Депонирањето средства на Mason Slots е јасен процес. Прво, изберете го претпочитаниот начин на депозит во благајната на веб-локацијата, а потоа внесете ја сумата што сакате да ја депонирате. После тоа, следете ги деталните инструкции за да го завршите вашиот прв депозит. Депозитите често се брзи, без оглед на начинот на плаќање што ќе го изберете.

VisaVisa
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Повлекувањето на добивките кај Mason Slots е исто така брзо и лесно. Изберете го претпочитаниот начин на повлекување во касата, а потоа внесете го износот за повлекување. Во зависност од избраната услуга за плаќање и износ, времето за повлекување може да биде неколку часа или до неколку дена. Затоа, секогаш читајте ги условите за плаќање за секој банкарски начин на оваа веб-страница за да ја изберете идеалната опција.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+175
+173
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+3
+1
Затвори

Languages

Играчите од различни региони можат да пристапат на страницата на различни јазици. Оваа функција им овозможува на сите играчи на казино слотови на Мејсон да се чувствуваат удобно и да уживаат во нивните игри. Можете брзо да го промените јазикот со кликнување на горниот десен агол на веб-страницата. Јазиците наведени подолу се исто така поддржани:

 • германски
 • фински
 • норвешки
 • Англиски
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Во однос на лиценците, Mason Slots е регулирано од реномирани власти. Нивните акредитации покажуваат дека операторот е посветен на играчите да им даде безбедно и транспарентно искуство со мобилни игри.

Security

Во Mason Slots , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Казиното користи модерни технологии за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од љубопитните очи. Покрај SSL шифрирањето, оваа страница за игри користи нераскинливи заштитни ѕидови за да ги заштити своите оддалечени сервери.

Responsible Gaming

Покрај тоа, Mason Slots сериозно го сфаќа одговорното играње и е посветено на промовирање безбедни практики. Апликацијата за игри нуди неколку алатки и ресурси за да им помогне на играчите да управуваат со нивните активности за игри и да играат одговорно. Некои алатки за одговорно играње на Mason Slots вклучуваат лимити за депозит, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Покрај тоа, операторот работи со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за да обезбеди брза и професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

Mason Slots е страница за игри која е основана во 2020 година. Има огромен избор на игри, добри бонуси и брза стапка на исплата. Иако казиното е ново, тоа ја заслужува вашата вера. Управата за игри на Малта ѝ додели на веб-страницата формална лиценца, што ја прави целосно легална на повеќето локации.

Мобилното казино Mason Slots има многу потенцијали. Бидејќи не постои апликација Mason Slots, таа обезбедува лесен пристап до различните слотови преку инстант играње во конвенционален веб-прелистувач. Казиното Mason Slots има широк спектар на игри за да одговараат на сечиј вкус. Постојат неколку слотови и игри на маса за избор. Mason Slots е онлајн казино што остава солиден прв впечаток, благодарение на масонската симболика и другите аспекти поврзани со тајните организации.

Мобилното казино Mason Slots ќе ве запознае со формулар за регистрација што ќе ве охрабри да се придружите, што генерално не е негативна работа, но може да биде незгодно ако сакате прво да ги испробате игрите. Бидејќи не се потребни преземања, мобилниот интерфејс обезбедува брз пристап до платформата за игри.

Сигурно ќе уживате играјќи во ова мобилно казино.

Зошто да играте во казиното за мобилни телефони Mason Slots?

MasonSlots избра веб-локација оптимизирана за мобилни телефони наместо мобилна апликација за да се осигура дека ќе работи на кој било уред, без оглед на производителот. Работи добро и на телефоните Samsung и на таблетите на iPad (или на која било друга комбинација на бренд на уред, за таа работа).

N1 Interactive Ltd е сопственик и управува со казиното. Вториот е корпорација која управува со неколку други казина, вклучувајќи ги и Crazy Fox и Maneki, и има MGA лиценца за коцкање. Присуството на MGA лиценца покажува дека ова не е непријателско казино; сепак, има неколку црвени знамиња во правилата и условите. Играњето во Mason слотови Мобилно казино е релативно безбедно. Корисничките и визуелно привлечни игри се дизајнирани за нивните играчи.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Како што се очекуваше, создавањето сметка на Mason Slots е брзо и лесно. Посетете го mobilecasinorank-mk.com користејќи кој било ажуриран прелистувач на вашиот телефон и кликнете „Регистрирај се“ пред да дадете општи информации како име, адреса на е-пошта и датум на раѓање.

Support

Услугата за поддршка на клиентите во Mason слотови Мобилно казино е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата преку разговор во живо и е-пошта. Агентот реагираше релативно веднаш и ни достави детален и точен одговор, како и веб-страница на која можеме да дознаеме повеќе. Поминаа со бои, а уверени сме дека гејмерите ќе уживаат во нивната брзина!

Зошто вреди да се игра во казиното Mason Slots?

Mason Slots Mobile Casino е релативно едноставно, но лесно за корисниците, и можете брзо да се движите во избор на мени на вашите мобилни телефони или таблети.

За да пристапите до него, прво мора да изберете мобилен прелистувач и да обезбедите да ја стартувате најновата верзија. Ако е тоа така, сè што треба да направите е да ја посетите веб-страницата и да ги искористите предностите на сè што има да понуди.

Без разлика дали играте во Mason Slots или кое било друго казино, не се охрабруваат внесување чувствителни лични и банкарски информации додека сте поврзани на јавна WiFi.

Недостатокот е што недостасуваат функции кога играте вертикално на вашите мобилни уреди. Останатите мобилни казина со слотови Мејсон треба да го подобрат времетраењето на бонусите и бесплатните вртења.

Казиното Mason Slots е внимателно тестирано и може безбедно да се каже дека е една од најголемите локации за игри на пазарот. Ова казино нема да ве разочара со широк избор на игри, посветена услуга за клиенти, добри промоции и брзи исплати.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го подобриме вашето искуство со мобилни казино игри на Mason Slots , подготвивме неколку вредни совети за вас: * Одредете буџет пред да започнете да играте на Mason Slots и држете се до него. * Побарајте ги сите бонуси или промоции понудени од Mason Slots . * Играјте само игри со кои сте запознаени или уживате во играњето. * Секогаш играјте одговорно и не ги бркајте вашите загуби.

Promotions & Offers

Можно е да ги искористите различните интересни бонуси и промоции на Mason Slots . Специјалните понуди во ова мобилно казино ќе ги забавуваат играчите. Но, треба да знаете дека зделките на Mason Slots подлежат на одредби и услови. Кога одлучувате дали да прифатите некоја понуда, важно е внимателно да ги прочитате условите за бонусот, бидејќи може да има специфични барања што треба да ги исполните пред да можете да го повлечете бонусот.

About the author
Matteo Rossi
Matteo Rossi
About

Од срцето на Рим, Матео Роси издлаби ниша како суштински рецензент на MobileCasinoRank. Спојувајќи го италијанскиот шмек со прецизна прецизност, рецензиите на Матео го осветлуваат светот на онлајн казиното, обезбедувајќи играчите да се движат со сигурност во мобилниот простор.

Send email
More posts by Matteo Rossi