Malina

Age Limit
Malina
Malina is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Malina

Владата на Курасао го регулира казиното Малина, кое е меѓународна платформа за коцкање. Операторот обезбедува казино игри од различни продавачи на софтвер, од кои многу се добро познати. Како резултат на тоа, може да очекувате фантастично искуство со игри.

Казиното Малина го оживува светот на казино и задоволство од спортските книги со својата неверојатна естетика. Со своите остри слики и привлечен дизајн, овој оператор за онлајн игри има елегантен и привлечен изглед.

Зошто да играте во казиното Малина?

Казиното Малина е одличен избор за поединци кои претпочитаат да играат казино игри во најбогатите и најпривлечните казино поставки. Операторот има еден тон работи за игри за избор, вклучувајќи разновидни игри и промоции. Ако претпочитате да ги искористите предностите на бонусите и понудите за враќање на готовина, ќе имате доволно да изберете од огромните бонуси и промоции за враќање на готовина што ќе се извршуваат цела недела.

About

Araxio Development NV поседува и управува со казиното Малина, кое беше отворено во 2016 година. Оваа корпорација не е непозната за секторот за игри, бидејќи претходно ги поседуваше и управуваше со казиното Cadoola и Alf Casino. Операторот има лиценца и е регулиран со законодавството за коцкање на Курасао. Оваа лиценца е добро позната во индустријата, а нејзината правичност и безбедност зборуваат сами за себе.

Веднаш штом ќе пристигнете на страницата, ќе забележите колку убаво изгледа; нежните виолетови и едноставните менија даваат врвен допир на вашето искуство со игри. Сè е дизајнирано да обезбеди пријатно корисничко искуство, а истовремено да биде и визуелно привлечно.

Games

Со блек џек и рулет маси, традиционални овошни слотови, најнови слот игри, видео покер, врвни џекпот, дилер во живо и многу други игри, има по нешто за секого.

Слот игри

Стигнавте на совршената локација ако сте мајстор за слот кој бара сериозна акција на ролните. Најдобро оценетите слот игри ги има во многу во казиното Малина. Постојат различни теми и ограничувања за обложување за да се приспособат на сите типови играчи, како и елементи што ве потопуваат во некои вистински награди. Понатаму, прозорецот за игра ве потопува уште повеќе во возбудливата акција на слотот. „Gonzo's Quest“, „Monster Pop“, „Wolf Gold“, „Great Rhino Megaways“, „Danger High Voltage“, „Spinfinity Man“ и „Back to Venus“ се некои од најдобрите RTP слотови во ова казино.

Игри на маса

Можете да изберете од различни виртуелни маси во кои се сместени класичните казино игри без разлика дали уживате во возбудата на тркалото на рулетот или во интензитетот на блек џек. Блек џек, рулет, видео покер, бакара и други игри на маса се достапни.

Bonuses

Создавањето нова сметка на платформата е една од најважните фази во квалификациите за новиот бонус за добредојде на клиентите во казиното. Понудата за добредојде е 100% бонус за совпаѓање до 500 евра на вашиот прв депозит.

Ќе добиете 200 бесплатни вртења како додаток на паричниот дел од промоцијата, кој ќе го искористите за играње на слотови што отсекогаш сте сакале да ги играте. Бесплатните вртења во казиното Малина се даваат во групи од 20 за период од десет дена. Првите 20 бесплатни вртења ќе ви бидат дадени веднаш по уплатата на квалификуваниот депозит, а остатокот ќе ви биде даден во точното време кога сте го направиле квалификуваниот депозит во следните 9 дена.

Payments

Казиното Малина работи со реномирани и овластени финансиски институции за да обезбеди сигурни и сигурни алтернативи за плаќање. Некои од овие опции ви дозволуваат брзо да вршите депозити и повлекувања.

 • Дебитни картички, 
 • банкарски трансфери, 
 • ecoPayz, 
 • Многу подобро, 
 • Неосурф, па дури и дигиталните валути се сите прифатливи начини на плаќање.

Bitcoin, Ethereum, Litecoin и Ripple се прифатени во ова онлајн казино. Оние кои сакаат поголема финансиска тајност и побрзи готовина ќе ги претпочитаат крипто изборите.

Валути

Играчите можат да вршат трансакции во EUR, PLN, RUB, CAD, NOK, HUF и NZD, меѓу другите валути. Казиното „Малина“ дозволува и плаќања со криптовалути, како што е Биткоин, што ќе биде корисно за некои гејмери.

Languages

Кинески, англиски, германски, унгарски, норвешки, полски, португалски, француски, романски, руски и турски се меѓу јазиците достапни во казиното Малина.

Software

Мобилната платформа за игри на казино Malina е навистина привлечна и прави фантастична работа во претставувањето на својот разновиден избор на игри и промоции. Бројот на понудени слотови и маси ќе ги задоволи сите љубители на казино. Казиното Малина ексклузивно нуди игри од најдобрите и најпознатите гејмерски студија, како што се:

 • Прагматична игра
 • Играјте N Go
 • Игри на среќа Yggdrasil

Support

Услугата за клиенти во казиното Малина е посветена, пријателска и загрижена за благосостојбата на своите клиенти. Поддршката одговара брзо кога поднесувате жалба, предлог или барање, но тоа зависи од начинот на комуникација што ќе го изберете.

Кога треба да контактирате со службата за корисници, секогаш користете еден од методите наведени подолу:

 • Разговор во живо
 • Е-пошта за поддршка: support@malincasino.com
 • Телефонска поддршка: +35627780669
Total score8.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Германија
Канада
Норвешка
Полска
Русија
Унгарија
Финска
ИгриИгри (41)
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (46)
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
Bancontact/Mister Cash
Beeline
Bitcoin
Boleto
Carte Bleue
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euteller
GiroPay
Google Pay
Interac
Klarna
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Moneta.ru
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
PaySec
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Ripple
Sepa
Siru Mobile
Skrill
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
СофтверСофтвер (24)