Lucky Niki

Age Limit
Lucky Niki
Lucky Niki is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Lucky Niki Casino е онлајн платформа за игри со јапонска тема, во која се појавува аниме лик Ники, која се однесува како придружник и водителка на играчите и се гордее како среќна божица. Lucky Niki беше лансиран во 2017 година од Skill On Net Limited Casinos и е лиценциран од Комисија за коцкање на Обединетото Кралство и на Властите за игри на Малта.

Games

Со повеќе од 600 слот игри што треба да се играат, казиното нема недостаток во оваа област. Прогресивни слотови за џекпот како што се Ninja Master, Mega Moolah и Ѕвездено избувнување се таму. Достапни се и игри на маса, со рулет, блек џек, покер и бакара исто така достапни. Достапни се и игри со дилер во живо, со доминација на блек џек и рулет во живо.

Withdrawals

Во однос на повлекувањето на добивките, од играчите се бара да го користат истиот банкарски метод што го користеле за депонирање. Како и при депонирање, казиното Лаки Ники ги информира играчите за времето за обработка на повлекување за секој метод, како и за минималното ограничување за повлекување. Повлекувањата преку опции како што се Skrill, Neteller, EcoPayz и Entropay се обработуваат во рок од еден ден.

Languages

Играчите можат да уживаат во своето искуство во казиното Лаки Ники на различни јазици, вклучувајќи англиски, норвешки, јапонски, шведски, фински и германски. За казино што започна само во 2017 година, ова е јасно долг список. Сепак, не можеме да кажеме дека овие јазици се доволни. На играчите нема да им пречи да видат додадени повеќе јазици во деновите што доаѓаат.

Live Casino

Персоналот за поддршка на Лаки Ники Казино работи 24/7 во обид да се осигура дека секое прашање што доаѓа од клиентите на казиното е решено на задоволство на клиентите. Постојат три начини за контактирање со тимот, а тие вклучуваат телефон, е-пошта и разговор во живо. Тимот се труди максимално да одговори на кое било прашање што е можно побрзо.

Среќниот Ники е познат и по одличните ВИП менаџери. Менаџерите на ВИП ќе им помагаат на клиентите со високи ролери со добивање билети за спортски настани, специјални бонуси, подароци и друго.

Promotions & Offers

Лаки Ники Казиното нуди различни бонуси, како што е бонус за депозит за добредојде за натпревар од 100% ограничен на 100 фунти, кој се доделува заедно со 25 бесплатни вртења што ќе се користат во слот-играта Ninja Master. Исто така, постои шема за лојалност на играчите каде играчите заработуваат поени кои може да се откупат за бесплатна игра и други поволности.

Software

Игрите на Lucky Niki Casino доаѓаат од повеќе даватели на игри, кои се сите почитувани имиња. Тие вклучуваат Microgaming, NextGen Gaming, Quickfire, Evolution Gaming, Net Entertainment, Williams Interactive и SkillOnNet. Со сите овие големи имиња кои го служат ова казино, лесно е да се разбере зошто изборот на игри во казиното е толку голем оддел.

Support

За да играте Lucky Niki Casino, не мора да преземате и инсталирате софтвер бидејќи игрите може да се играат директно преку прелистувач. За оние кои сакаат да играат на своите рачни уреди во движење, до игрите на Niki може да се пристапи преку паметни телефони и таблети поврзани на интернет.

Deposits

Непотребно е да се каже дека депонирањето во казиното Лаки Ники е само лесно. На играчите ќе им се допадне да најдат различни банкарски методи за избор, вклучувајќи ги EcoPayz, Entropay, Skrill, MasterCard и Visa. Казиното им овозможува на играчите да знаат колку време е потребно за состојбата да се одрази на нивната сметка во однос на секој метод.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (4)
Јапонски
Англиски
Тајландски
Хинди
БонусиБонуси (13)
High Roller бонусReload бонусБез обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (19)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (3)
Јапонија
Индија
Тајланд
ИгриИгри (24)
ЛиценциЛиценци (4)
Danish Gambling Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (47)
ATM
ATM Online
AstroPay
AstroPay Card
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Citadel Direct
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Direct Bank Transfer
E-wallets
EZIPay
EcoCard
EcoPayz
Entropay
Envoy
Instant Bank
JCB
Jeton
Lobanet
Maestro
MasterCard
MuchBetter
Neteller
Online Bank Transfer
POLi
PayPalPaysafe Card
Postepay
Prepaid Cards
QIWI
QR Code
Rupeepay
Skrill
Sofortuberwaisung
UPI
UseMyFunds
Venus Point
Visa
Visa Debit
Visa Electron
Wire Transfer
eChecks
iDEAL
instaDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (46)
1x2Gaming2 By 2 Gaming
All41 Studios
BTGBally
Bally Wulff
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Cayetano Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)Elk StudiosEvolution Gaming
Extreme Live Gaming
Fantasma Games
GameArt
Gamomat
Ganapati
Grand Vision Gaming (GVG)
IGT (WagerWorks)
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning BoxMicrogamingNetEntNextGen GamingPlay'n GOPlaysonPlaytechQuickspin
RTG
RabcatReal Time GamingRealistic GamesRed Tiger Gaming
Reel Time Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Shuffle Master
SkillOnNet
Slingo
ThunderkickWMS (Williams Interactive)
Wazdan
Yggdrasil Gaming