Luckland

Age Limit
Luckland
Luckland is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

За Luckland

Овој Mobile Casino е основан во 2015 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 11.01.2021 . Врз основа на севкупните искуства на играчот на мобилниот казино, Luckland добива 7.85 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на обезбедени игри, бонуси, опции за плаќање и друго .

Игри понудени на Luckland

Luckland нуди добро познати игри како што се Слотови, Рулет, Dragon Tiger, Бакара, Покер со три карти , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на Luckland

Зад игрите што ги нуди Luckland стојат некои од најомилените производители во индустријата. Luckland обезбедува игри направени од производители како што се NetEnt, Microgaming, Play'n GO, Foxium, Evolution Gaming , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на Luckland

Со оглед на тоа што овој провајдер е популарен во земји како што се Обединето Кралство , овој Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal. Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, Luckland исто така ги поздравува играчите кои користат Skrill, Visa, Credit Cards, Bank transfer, Neteller и повеќе.

Зошто да играте во Luckland ?

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. Luckland е безбедна опција за секој што е во потрага по добро Mobile Casino -experience.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања, играчите подолу ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (13)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Австрија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Финска
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Bank transferCredit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
MasterCard
MuchBetter
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Rapid Transfer
SkrillVisa
СофтверСофтвер (44)