LevelUp

Age Limit
LevelUp
LevelUp is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

LevelUp е сосема ново казино што беше основано во 2020 година. Со него управува нејзината реномирана матична компанија, Dama NV, под лиценца од владата на Курасао. Почетната страница на страницата има трендовска темна позадина. Се друго е организирано уредено. Секако, се чувствува пријателски за коцкар кога ја прелистувате веб-страницата на ова казино.

LevelUp

Games

Има широк асортиман на игри на LevelUp. Играчите можат да очекуваат џекпот наслови, игри на маса, трендовски игри, класични игри, игри со дилери во живо и слотови. Игрите се напојувани од модерни и домашни програмери како BetSoft, NetEnt, Ezugi, Red Tiger, Игдрасил, Playtech, да именуваме неколку. Љубителите на покер ќе се забавуваат со Casino Hold'em, Тексас Држете ги, Џокер покер, покер со три карти, Кариби Студ, Магичен покер и американски покер. Варијантите на Блек Џек што се нудат вклучуваат бесплатен блек џек за обложување, Блек Џек Класик, Блек Џек за еден дек и американски Блек Џек. Љубителите на рулетот ќе го ценат Авто-рулетот, Американскиот рулет и Европскиот рулет. Популарните наслови на слотови вклучуваат Елвис Жаба, Книга на мачки и Арапски приказни.

Withdrawals

Само потврдените сметки на LevelUp се подобни за исплати. Коцкарите можат да се одлучат да се повлечат преку Visa, Mastercard, Банкарски трансфер, Maestro, Skrill, Neteller Ecopayz, Venus Point, iDebit, Instadebit, Bitcoin, Bitcoin Cash, Lite Coin, Ethereum, DogeCoin и Usdt Coin. Повлекувањата преку крипто и е-паричници се моментални. Наплатата преку банка и кредитни картички трае од еден до пет дена.

Валути

Иако LevelUp е ново казино, поддржува и дигитални и фиат валути. Поддржаните криптоси вклучуваат BCH, BTC, DOGE, LTC и ETH, додека стандардните валути вклучуваат БРИШЕЊЕ, USD, PLN, EUR, NZD, CAD, KZT, JPY, ZAR, AUD и NOK. Сите трансакции, било да се тоа плаќање или наплата, мора да се направат преку овие валути.

Bonuses

Депозитите за прв пат привлекуваат 100% бонус до 100 долари или 1 БТК. Новите корисници добиваат и 100 бесплатни вртења на првиот депозит. Вториот, третиот и четвртиот депозит доаѓаат со стимулација за усогласување од 50%, 50% и 100%, соодветно. Повеќе бонуси за повторно вчитување вклучуваат награда за Breezy Level, Breezy Boost и Weekend Level.

Languages

Кога станува збор за поддржаните јазици, LevelUp работи лош. Се чини дека англискиот е единствениот достапен јазик. Нема смисла ова казино да се означува како меѓународно казино, но сепак не може да поддржува различни јазици. Со нудење на еден јазик, тој заклучува многу светски обложувачници и во исто време станува џуџест од конкурентските казина.

Mobile

Казиното LevelUp е добро оптимизирано за мобилни уреди. Веб-страницата за мобилни телефони доаѓа со сличен интерфејс на страницата на компјутерот и е одговорна. На оваа страница не се зборува за мобилна апликација. Коцкарите можат да се тркалаат во џекпот и да уживаат во други казино игри без потреба да преземаат дополнителен софтвер.

Support

Играчите можат да стапат во контакт со поддршката на LevelUp преку е-пошта, разговор во живо или да го пополнат формуларот за контакт. Нивната е-пошта е info@levelupcasino.com, и на тимот генерално му требаат неколку минути пред да одговори. Исто така, функцијата за онлајн разговор е достапна 24/7. Делот ЧПП обезбедува информативни написи и водичи за оваа страница за казино.

Deposits

Играчите можат да ги надополнуваат своите сметки на LevelUp преку Mastercard, Visa, Neosurf, Маестро, Neteller, Skrill, Interac, Instadebit, Venus Point, iDebit, Siru, Bitcoin, Ecopayz, Ethereum, Lite монета, Bitcoin Cash, Usdt Coin и DogeCoin. Депозитите во казиното LevelUp се инстант. Во повеќето процесори за плаќање, минималната исплата е 10 долари, додека максималната е поставена на 4.000 долари.

Total score8.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (10)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јужна Африка
Австралија
Австрија
Германија
Нов Зеланд
Норвешка
Швајцарија
ИгриИгри (17)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoinEcoPayz
Ethereum
Litecoin
Maestro
MasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
QIWI
Siru Mobile
Skrill
Venus Point
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (45)