Искуство со мобилни казино: Futocasi Преглед 2024

FutocasiResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус 42.000 јени + 100 бесплатни вртења
Брзи и сигурни депозити и исплати
Достапни се ВИП програми и програми за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи и сигурни депозити и исплати
Достапни се ВИП програми и програми за лојалност
Futocasi is not available in your country. Please try:
Matteo Rossi
ReviewerMatteo RossiReviewer
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусот за добредојде на Futocasi е прилично дарежлив. Се совпаѓа со првиот депозит на новиот играч и нуди 100 бесплатни вртења за подигање. Промоциите не престануваат по приклучувањето. Всушност, казиното редовно има кампањи засновани на слот и промоции за викенд. Исто така, играчите можат да заработат супер поени, кои може да се откупат за готовина, бонуси или бесплатни вртења.

Депозит бонусДепозит бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

Играчите имаат широк избор на мобилни казино игри на дофат на раката. Портфолиото на игри на Futocasi ги вклучува секогаш популарните блек џек, рулет, бинго, бакара, глупости, бинго, покер и многу други. Присутни се и повеќегодишните јапонски омилени како Хавајски сон и Змеј тигар. Видео слотови и џекпот игри се исто така многу.

Software

Изборот на мобилни казино игри понудени од Futocasi доаѓаат од некои од најпочитуваните и најпознатите развивачи во индустријата. Тие вклучуваат Evolution Gaming, Прагматична игра, NetEnt и Play'n Go. Други провајдери на софтвер чии игри може да се играат на мобилното казино Futocasi се Yggdrasil, Relax Gaming, Authentic Gaming и многу повеќе.

Payments

Payments

Futocasi им овозможува на играчите бројни опции за плаќање за депозити и повлекувања. Веб-страницата во моментов нуди плаќања преку 7 начини на депозит, вклучувајќи Credit Cards, Neteller, Skrill, MasterCard, Bank Transfer . Сите трансакции се обработуваат брзо и безбедно.

Deposits

Јапонските играчи можат да изберат од неколку методи за депонирање. Futocasi прифаќа плаќања преку кредитни картички (JCB, Visa, MasterCard) и електронски начини на плаќање како што се ecoPayz, MuchBetter и Венера Поинт. Прифатени се и виртуелни валути или криптовалути, вклучувајќи Bitcoin, Litecoin и Ethereum. Минималниот износ на депозит е 1.000 јени, додека максималниот е ограничен на 1 милион јени.

VisaVisa
+7
+5
Затвори

Withdrawals

Начинот на депонирање избран од играчот е исто така метод со кој тој или таа може да ги повлече добивките. Овие методи вклучуваат кредитни картички и електронски системи за плаќање како што се Точка на Венера и Ecopayz. Времето на обработка на плаќањата зависи од типот на користениот метод за повлекување, од еден ден до дури 7 дена.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+91
+89
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Languages

Бидејќи Јапонија е целниот пазар на Futocasi, нејзината веб-страница е целосно напишана на јапонски. Јапонските говорници ќе имаат удобно, лесно и без мака време навигација на мобилната страница, играње на нејзините игри и учење за бонуси и промоции бидејќи тие се достапни на нивниот мајчин јазик. Политиките на страницата, ЧПП и поддршката се исто така на јапонски.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Во однос на лиценците, Futocasi е регулирано од реномирани власти. Нивните акредитации покажуваат дека операторот е посветен на играчите да им даде безбедно и транспарентно искуство со мобилни игри.

Security

Во Futocasi , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Казиното користи модерни технологии за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од љубопитните очи. Покрај SSL шифрирањето, оваа страница за игри користи нераскинливи заштитни ѕидови за да ги заштити своите оддалечени сервери.

Responsible Gaming

Покрај тоа, Futocasi сериозно го сфаќа одговорното играње и е посветено на промовирање безбедни практики. Апликацијата за игри нуди неколку алатки и ресурси за да им помогне на играчите да управуваат со нивните активности за игри и да играат одговорно. Некои алатки за одговорно играње на Futocasi вклучуваат лимити за депозит, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Покрај тоа, операторот работи со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за да обезбеди брза и професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

Futocasi започна во 2020 година и работи со лиценца за игри во Курасао. Сопственост на Starfish Media NV, нуди интуитивно, лесно за навигација и забавно мобилно казино до кое може да се пристапи преку мобилна мрежа. Се грижи за играчите во Јапонија, кои можат да уживаат во традиционалните и популарни казино игри на својот паметен телефон или таблет.

Futocasi

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Како што се очекуваше, создавањето сметка на Futocasi е брзо и лесно. Посетете го mobilecasinorank-mk.com користејќи кој било ажуриран прелистувач на вашиот телефон и кликнете „Регистрирај се“ пред да дадете општи информации како име, адреса на е-пошта и датум на раѓање.

Support

Futocasi нуди корисни услуги за клиентите и поддршка до кои играчите може да пристапат за прашања, повратни информации и грижи. Услугата за поддршка на е-пошта на Казиното е достапна 24 часа, 7 дена во неделата. Разговорот во живо е достапен и од понеделник до недела помеѓу 16 часот и полноќ, по јапонско време. Играчите може да ја проверат и Твитер сметката на Futocasi за ажурирања и случувања.

Tips & Tricks

За да го подобриме вашето искуство со мобилни казино игри на Futocasi , подготвивме неколку вредни совети за вас: * Одредете буџет пред да започнете да играте на Futocasi и држете се до него. * Побарајте ги сите бонуси или промоции понудени од Futocasi . * Играјте само игри со кои сте запознаени или уживате во играњето. * Секогаш играјте одговорно и не ги бркајте вашите загуби.

Promotions & Offers

Можно е да ги искористите различните интересни бонуси и промоции на Futocasi . Специјалните понуди во ова мобилно казино ќе ги забавуваат играчите. Но, треба да знаете дека зделките на Futocasi подлежат на одредби и услови. Кога одлучувате дали да прифатите некоја понуда, важно е внимателно да ги прочитате условите за бонусот, бидејќи може да има специфични барања што треба да ги исполните пред да можете да го повлечете бонусот.

Live Casino

Live Casino

Мобилното казино на Futocasi може да се игра преку мобилна веб-страница и не бара никаква апликација за преземање. Компатибилен е со уредите со Android, Apple и Windows. Може да се пристапи и на десктоп компјутери. Футокаси има зуење Казино во живо кој има рулет во живо, блек џек во живо и многу повеќе. Достапно е и Instant Play.

Валути

Валути

Угостителство главно за играчи во Јапонија, на јапонски јен (¥) е природно меѓу валутите прифатени од Футокаси. Сепак, казиното прифаќа и плаќања и депозити во други валути, имено американскиот долар ($), британската фунта стерлинг (£) и еврото (€). Исто така, може да дојде до конверзија на валута во зависност од начинот на плаќање на играчот.

About the author
Matteo Rossi
Matteo Rossi
About

Од срцето на Рим, Матео Роси издлаби ниша како суштински рецензент на MobileCasinoRank. Спојувајќи го италијанскиот шмек со прецизна прецизност, рецензиите на Матео го осветлуваат светот на онлајн казиното, обезбедувајќи играчите да се движат со сигурност во мобилниот простор.

Send email
More posts by Matteo Rossi