Fun Casino

Age Limit
Fun Casino
Fun Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Основано во 2014 година, Fun Casino нуди стотици игри и се разви во едно од најдобрите онлајн и казина со дилери во живо во светот. Тој е во сопственост на L&L Europe Ltd Casinos и е со седиште во Vjal Indipendenza во Моста, Малта. Тој е лиценциран од Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство.

Games

Забавно казино нуди брилијантен избор на одлични игри. Од игри на маса и џекпот до слотови и игри во живо, има по нешто за секого. Бакара, блек џек, рулет и Texas Hold'em се некои од игрите на маса што ги нуди казиното. Играчите на слотови можат да изберат од LotsALoot Reel, Sizzling Hot Quattro, Wacky Panda и многу повеќе.

Withdrawals

Повлекувањето добивки од Казиното забавно е лесно и 100% безбедно. Корисниците можат да подигнат пари преку MasterCard, Visa, Paysafe Card, Zimpler, Interac и Skrill. Други методи за повлекување вклучуваат iDebit, Trustly, Neteller, Sofort и банкарски трансфери. Лимитот за повлекување е 5000 ЕУР дневно, но тоа сигурно ќе се промени со текот на времето.

Languages

Веб-страницата е многу повеќејазична и поддржува некои од најдобрите меѓународни јазици. Корисниците можат да кликнат на опаѓачкото мени во горниот десен агол на веб-локацијата за да го изберат својот јазик на претпочитање. Играчите можат да изберат англиски, норвешки, германски или фински. Корисниците од земјите што зборуваат шпански исто така не се оставени зад себе.

Live Casino

Забавното казино има професионални, вредни и пријателски претставници за услуги на клиентите кои се достапни 24 часа на ден. Гостите можат да користат е-пошта (support@funcasino.com) или опцијата за разговор во живо за да стигнете до тимот за поддршка. За оние кои претпочитаат човечки глас, можат да побараат поддршка преку телефон (+35620341659). Тимот за грижа за корисници може да се контактира и преку формулар за контакт.

Promotions & Offers

Забавно казино нуди одлични бонуси и промоции. Тој дава бонус без депозит од 11 бесплатни вртења при регистрација, кои играчите треба да ги обложуваат 50 пати. Но, овој бонус се користи на ограничени игри, вклучувајќи го и Starburst. Казиното нуди и 50% бонуси до 499 фунти и 100 бесплатни вртења на првиот и вториот депозит.

Software

Со технологијата што го револуционизира игрите, Fun Casino ги набавува своите игри од врвни развивачи на игри за да обезбеди неверојатни аудио-визуелни и привлечни искуства. NetEnt, Evolution, Microgaming, NextGen Gaming и Big Time Gaming се некои од давателите на софтвер на Fun Casino. Други врвни развивачи на софтвер за ова казино се SG Gaming, IGT и Williams Interactive.

Support

Играчите во Fun Casino имаат среќа да изберат различни методи на играње. Тие можат да пристапат до казиното за инстант игра каде што не мора да ја преземаат апликацијата пред да се обложуваат. Корисниците кои копнеат за човечка интеракција можат исто така да ги играат своите омилени игри на казино со дилер во живо за да имаат слично искуство како казино со тули и малтер.

Deposits

Забавното казино нуди широк спектар на опции за депонирање. Казиното им овозможува на играчите да прават депозити преку Visa, Mastercard, Zimpler, Giropay и банкарски трансфер. Други методи за депонирање вклучуваат Paysafe Card, Skrill и Interac Online. Минималниот износ што може да се депонира е 10 фунти, но тоа може да варира од еден до друг начин на плаќање.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (3)
Американски долари
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јужна Африка
Данска
Индија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Шведска
ИгриИгри (13)
ЛиценциЛиценци (3)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (17)