Frumzi

Age Limit
Frumzi
Frumzi is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Curacao

Frumzi

Казиното Фрумзи е ново во конкурентниот бизнис со онлајн игри. Ова казино веќе има над 4000 од најдобрите онлајн казино игри, што им овозможува на играчите да се нурнат во светот на возбудлива акција во казино.

Казиното Frumzi исто така презема пристап за играње без регистрација, така што можете да започнете со само неколку кликања без да мора да поминете низ какви било мачни процедури за пријавување. Со минимални одвлекувања, онлајн казиното е скратено за целосно да се фокусира на неверојатната содржина на играта. Овој центар за игри е задоволство да се користи на сите платформи поради неговиот чист дизајн и првокласна употребливост.

Зошто да играте во казиното Frumzi Mobile?

Frumzi е пријателски за мобилни телефони и се фокусира на обезбедување пријатна средина, но тие сè уште не се обврзале да развијат мобилна апликација. Секако, ова се должи на нивната обемна библиотека за игри и користење на HTML 5 технологијата. Без разлика, изградената мобилна платформа ја обезбедува разновидноста што ја бараат мобилните коцкари за високо ангажирано искуство со мобилни игри. Ова е моторот што Frumzi го користи за да обезбеди платформа која работи и на десктоп и на мобилни уреди.

Како резултат на тоа, мобилната страница им овозможува на корисниците да вршат основни операции на сметката. Искуството е идентично без разлика дали правите финансиска трансакција, играте игри или контактирате со поддршка во живо. Се разбира, со обележување на нашата рецензија на Frumzi ќе бидете сигурни дека сте први што ќе дознаете секогаш кога е достапна мобилна апликација.

About

Управата за игри на Малта лиценцира и го регулира казиното Фрумзи, кое е во сопственост и управувано од Romix Limited. Казината мора да исполнуваат строги услови за да се земат предвид за лиценца од ова раководно тело, кое нашироко се смета за едно од најуверливите и најсигурните во индустријата за игри. 

Казиното Фрумзи првпат ги отвори своите врати во 2020 година, со цел да се издвои од конкуренцијата преку модерната технологија и креативноста. Во денешно време, нормално е да се очекува да може да играте казино игри на мобилни уреди. Мобилните игри се исто толку популарни како, ако не и повеќе од традиционалните компјутерски игри, и секој оператор што не се грижи за мобилните гејмери пропушта. Како резултат на тоа, Фрумзи нуди неверојатно и одговорно мобилно казино.

Games

Поголемиот дел од игрите достапни на компјутер или лаптоп се достапни и на мобилното издание на казиното Фрумзи. Гледате во целосно функционално, практично и одговорно мобилно казино кое е без доцнење, грешки и други тешкотии. Ќе забележите дека е вложен многу напор за поставување продавница веднаш штом ќе го вчитате казиното на вашиот паметен телефон.

Казиното има вкупно 4000 игри, а најмалку 3000 од нив може да се играат со паметни телефони со Android и iOS. Сепак, тие се достапни само за германски и фински жители. Мислевме дека ќе бидете заинтересирани да ја видите нашата листа на најдобрите мобилни казина достапни за играчи од различни земји.

Bonuses

Иако Фрумзи сега не нуди бонус за добредојде, очекуваме дека ќе биде достапен во иднина. Ако бонусот за добредојде на Фрумзи е нешто што го нарушува договорот за вас, вашата најдобра опција е да чекате за развојот на настаните. Друга алтернатива е да го обележите нашиот преглед на казиното Frumzi, бидејќи ќе го ажурираме кога ќе станат достапни нови информации.

Payments

Во казиното Фрумзи има само една достапна валута и начин на плаќање. Само евра и Trustly се прифаќаат како начини на плаќање. Ова не значи дека ова е казино со вистински пари без детали за картичката. Ќе ви треба финска или германска банкарска сметка пред да можете да депонирате или повлечете пари од казиното.

И депозитите и повлекувањата имаат минимален износ на депозит и повлекување од 20 евра. Временските рамки за обработка на повлекување може да се движат од инстант до неколку работни дена, во зависност од различни околности. Депозитите, пак, секогаш се веднаш. Неделниот лимит за повлекување е 7.000 евра, со месечен лимит за повлекување од 25.000 евра.

Валути

Бидејќи Фрумзи се продава во европските земји, валутата прифатена во казиното е евра.

Languages

За жал, за играчите кои претпочитаат да играат на нивниот локален јазик, ова мобилно казино поддржува само англиски и фински. Се надеваме дека во иднина ќе видиме содржини на повеќе јазици за нивните корисници.

Software

Лобито на казиното Frumzi содржи игри од некои од најнапредните добавувачи на игри. Овде ќе најдете игри од: 

  • Еволуција
  • Microgaming
  • Playtech
  • Игдрасил
  • Quickspin, меѓу другото

Во моментов, казиното е дом на околу 19 најдобри тркачи. Понатаму, програмерите продолжуваат да додаваат во веќе големата и висококвалитетна база на игри, давајќи им на гејмерите нешто да очекуваат кога ќе се вратат.

Support

За да контактираат со поддршката за корисници, играчите можат да користат еден од трите комуникациски канали. Е-пошта, телефон и разговор во живо се достапни за коцкарите, иако разговорот во живо е единствениот канал отворен 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Постојат два различни телефонски броеви, еден за фински играчи, а другиот за меѓународни играчи. Од понеделник до петок, од 10 до 20 часот, тимот на казино прима повици. Просечното време на одговор на е-пошта е 45 минути.

Total score6.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Фински
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (2)
Германија
Финска
ИгриИгри (7)
БакараБлек ЏекКазино ХолдемКарибски СтудПокер со три картиРулетСлотови
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly
СофтверСофтвер (16)