Играјте Dream Catcher денес - Освојте вистински пари

Dream Catcher е заснован на позната казино игра со тули и малтер. Тој е омилен за многу играчи поради неговата едноставност и возбуда. Играчите едноставно се обложуваат и вртат тркало за вистински пари.

Вртењето на тркалото за вистински пари е совршен начин да дознаете повеќе за светот на мобилните казино игри. Играта е многу забавна и ги тера луѓето да играат со часови.

Играјте Dream Catcher денес - Освојте вистински пари
Што е Dream Catcher?
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Што е Dream Catcher?

Играта Dream Catcher користи исправено вертикално тркало со 54 различни обоени делови поделени како пита или торта. Секоја обоена област има број, како што се 1, 2, 5, 10, 20 и 40. Може да има и множители.

Обоениот и нумериран дел плаќа различни коефициенти ако играчот има доволно среќа да слета на него. Шансите одговараат на тоа колку од истиот број и бои постојат на тркалото. Боите со повеќе делови привлекуваат помали шанси, додека боите со помалку делови привлекуваат повеќе шанси. На пример, 40 плаќа повеќе бидејќи има многу малку делови со 40 на тркалото. Меѓутоа, спротивното важи за бројот 1, кој е најчестиот број на тркалото.

Играчите се обложуваат (обично чипови за казино) на број за кој веруваат дека ќе слета. Тие обично се ставаат на маса со квадрати во офлајн казино. Сепак, на а мобилни казино ова може да се разликува.

Победникот го добива облогот назад и освоената сума. Значи, ако играчот се обложи 5 долари на број 2, тој го добива својот облог од 5 долари, а потоа уште 10 долари (2 x облог од 5 долари) од мобилното казино Dream Catcher. Меѓутоа, ако не се добие број значи дека облогот е изгубен. Сите победници се платени, а загубените облози се бришат од табелата. Потоа, мобилното казино ќе започне уште едно вртење.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)