Искуство со мобилни казино: Das Ist Casino Преглед 2024

Das Ist CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.67/10
БонусБонус $400 + 150 бесплатни вртења
24/7 поддршка
Повеќе валута
Произведено во Германија
Поддржано
Потврдено
Безбедно
24/7 поддршка
Повеќе валута
Произведено во Германија
Das Ist Casino is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

DasIst Casino има фантастичен бонус пакет за добредојде за нови играчи. При првото пријавување, се доделува бонус за депозит на првите три депозити што ги прават играчите.

Првиот депозит им дава на играчите 100% исти бонус до 100 евра и 100 бесплатни вртења. Вториот депозит доделува бонус од 50% до 100 евра. Третиот бонус за депозит дава 75% усогласен бонус до 100 и 50 евра бесплатни вртења. Ова овозможува вкупен бонус за добредојде од 300 евра и 150 бесплатни вртења.

Исто така, постои голем избор на различни промоции што им се нудат на играчите во казиното DasIst, како што е редовен бонус за повторно вчитување од 25% што е достапен секој викенд.

Исто така, постои ВИП шема која им овозможува на играчите шанса да зграпчат многу повеќе бонуси додека се движат напред низ нивоата. Таа е поставена како игра, каде играчите имаат шанса да однесат лик во авантура. Секој заработен поен го носи играчот на патување на повисоко ниво и тоа ќе им овозможи на играчите да пристапат до поголеми и подобри награди.

Депозит бонусДепозит бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

Казиното DasIst има фантастичен избор на игри на располагање на своите играчи. Има голем избор на видео слотови, игри на маса и наслови на дилери во живо. Сите овие се обезбедени од некои од најдобрите програмери таму. И NetEnt и Evolution се два од најдобрите провајдери во бизнисот. Игрите со дилер во живо се особено квалитетни поради Еволуција да се биде лидер на пазарот за овој тип на казино игра.

Software

Казиното DasIst им нуди на играчите одличен избор на игри за играње. Има широк спектар на различни провајдери на казино софтвер за уживање со некои од најдобрите и најпопуларните наслови што се нудат. Играчите имаат пристап до игри од софтвер како Evolution Gaming, Microgaming, iSoftBet, Betsoft, NetEnt, Booming Games, Amatic, EGT, Yggdrasil, Play'n Go, Pragmatic Play, NYX и Endorphina.

Payments

Payments

Кога станува збор за плаќање со DasIst Casino, играчите имаат многу различни избори. Првите опции кои се нудат се банкарски трансфери и плаќања со картички. И двете од овие им овозможуваат на играчите лесно да прават депозити и повлекувања. Депозитите се извршуваат веднаш со двата од овие методи, но повлекувањата може да потраат до пет работни дена за да се изврши.

Понуден е и голем избор на е-паричници. Ако претпочитате побрз начин на повлекување, тогаш можноста за плаќање со Skrill или Нетлер е достапна овде. И двете од нив овозможуваат повлекувањата да се обработат во рок од 24 часа, што е многу побрзо отколку користењето на традиционалните методи.

Deposits

Депонирањето средства на Das Ist Casino е јасен процес. Прво, изберете го претпочитаниот начин на депозит во благајната на веб-локацијата, а потоа внесете ја сумата што сакате да ја депонирате. После тоа, следете ги деталните инструкции за да го завршите вашиот прв депозит. Депозитите често се брзи, без оглед на начинот на плаќање што ќе го изберете.

Withdrawals

Повлекувањето на добивките кај Das Ist Casino е исто така брзо и лесно. Изберете го претпочитаниот начин на повлекување во касата, а потоа внесете го износот за повлекување. Во зависност од избраната услуга за плаќање и износ, времето за повлекување може да биде неколку часа или до неколку дена. Затоа, секогаш читајте ги условите за плаќање за секој банкарски начин на оваа веб-страница за да ја изберете идеалната опција.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+183
+181
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+1
+-1
Затвори

Јазици

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Во однос на лиценците, Das Ist Casino е регулирано од реномирани власти. Нивните акредитации покажуваат дека операторот е посветен на играчите да им даде безбедно и транспарентно искуство со мобилни игри.

Security

Во Das Ist Casino , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Казиното користи модерни технологии за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од љубопитните очи. Покрај SSL шифрирањето, оваа страница за игри користи нераскинливи заштитни ѕидови за да ги заштити своите оддалечени сервери.

Responsible Gaming

Покрај тоа, Das Ist Casino сериозно го сфаќа одговорното играње и е посветено на промовирање безбедни практики. Апликацијата за игри нуди неколку алатки и ресурси за да им помогне на играчите да управуваат со нивните активности за игри и да играат одговорно. Некои алатки за одговорно играње на Das Ist Casino вклучуваат лимити за депозит, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Покрај тоа, операторот работи со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за да обезбеди брза и професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

Казиното DasIst е формирано во 2016 година од N1 Interactive. Дизајниран е и продаван имајќи го предвид германскиот пазар. DasIst Casino има лиценца од MGA, која е една од најдобрите регулатори на пазарот. Користи некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата за својот список на игри и ова го вклучува NetEnt, Playtech и Evolution Gaming. Das Ist Casino

Кратки факти

Година на основање: 2016

Account

Како што се очекуваше, создавањето сметка на Das Ist Casino е брзо и лесно. Посетете го mobilecasinorank-mk.com користејќи кој било ажуриран прелистувач на вашиот телефон и кликнете „Регистрирај се“ пред да дадете општи информации како име, адреса на е-пошта и датум на раѓање.

Support

Играчите секогаш можат да добијат помош од нивниот 24/7 разговор во живо со англиски јазик, германски и руски јазици. Казиното има и интегрирана форма за контакт со е-пошта на веб-страницата.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го подобриме вашето искуство со мобилни казино игри на Das Ist Casino , подготвивме неколку вредни совети за вас: * Одредете буџет пред да започнете да играте на Das Ist Casino и држете се до него. * Побарајте ги сите бонуси или промоции понудени од Das Ist Casino . * Играјте само игри со кои сте запознаени или уживате во играњето. * Секогаш играјте одговорно и не ги бркајте вашите загуби.

Promotions & Offers

Можно е да ги искористите различните интересни бонуси и промоции на Das Ist Casino . Специјалните понуди во ова мобилно казино ќе ги забавуваат играчите. Но, треба да знаете дека зделките на Das Ist Casino подлежат на одредби и услови. Кога одлучувате дали да прифатите некоја понуда, важно е внимателно да ги прочитате условите за бонусот, бидејќи може да има специфични барања што треба да ги исполните пред да можете да го повлечете бонусот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Уживајте во бонус за повторно вчитување до 100 евра во понеделник и петок во казиното Das Ist
2023-07-18

Уживајте во бонус за повторно вчитување до 100 евра во понеделник и петок во казиното Das Ist

Неделните бонуси им даваат можност на играчите на мобилните казино да играат користејќи бесплатни кредити и да ги продолжат своите скапоцени банкроти. И ако имате среќа, можете да добиете пристојна исплата од нив.