Dafabet

Age Limit
Dafabet
Dafabet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

About

Основана во 2004 година, Dafabet стана доверлив бренд на онлајн казино. Покрај тоа што има корени од Азија, таа ужива огромна популарност надалеку. Казиното нуди ширење на казино игри на маса, лоби за игри во живо, но може да се најде дека недостасува кога станува збор за варијанти на слот игри - со слотови од еден провајдер.

Games

Типовите на казино игри што ги нуди Dafabet вклучуваат слот игри, игри во живо, игри со карти, игри на маса, видео покер, аркадни игри. Dafabet облогот обезбедува и добро заокружен дел за спортска книга. Ова е едно од оние казина што се чини дека фаворизираат некои играчи, а не други, особено кога се гледаат сортите слотови што се нудат овде.

Withdrawals

За разлика од опциите за депозит, методите за повлекување се помалку. Официјалните методи за повлекување на Dafabet вклучуваат Visa, Skrill, Neteller, Webmoney и Paysafecard. Ова се стандардните опции за повлекување, но има некои други методи достапни во други јурисдикции и отсутни во други. Прифатените методи за повлекување и каде се применуваат се користат кристално на официјалната веб-страница на Dafabet.

Languages

Со своите корени на Филипините, Дафабет поддржува многу азиски јазици. Некои од јазиците поддржани овде вклучуваат англиски, кинески, корејски, виетнамски, тајландски и индонезиски. Гледајќи ги јазиците што се користат овде, евидентно е дека овој букмејкер изгледа повеќе фокусиран на азискиот пазар, а на источните играчи може да им биде непријатно во поголема мера овде.

Live Casino

Додека Dafabet продолжува да ја унапредува својата глобална агенда да стане меѓународна локација за коцкање, казиното нуди верзија за инстант играње и платформа за преземање за компјутерски игри. Играчите можат да ги обложуваат и со помош на прелистувачот на нивните паметни телефони или со преземање мобилна апликација Dafabet за корисници на Android и iOS.

Promotions & Offers

Dafabet е дарежлив со своите понуди, особено оние во спортските книги. Покрај бонусот за добредојде и „Препорачај пријател“, повеќето од неговите бонуси се насочени кон специфични типови облози, што секој активен играч би ги сакал. Новите играчи имаат корист од промотивните кампањи, како што е уживањето на почетниците, бонус за прв депозит. Промотивните кампањи понудени овде имаат тенденција да бидат единствени за играта што се игра.

Software

Dafabet избра да се држи до само еден софтвер - Playtech. Користењето на еден развивач, а не на двојка не е ограничувачко на кој било начин имајќи предвид дека Playtech нуди неколку стотици игри за играње. Како што се очекуваше, Playtech обезбедува огромна разновидност на онлајн и мобилни игри, кои се сите робусни по природа и се карактеризираат со супериорна графика и игра.

Support

Dafabet секогаш сака да го подобри коцкарското искуство на своите играчи со тоа што ќе ги реши сите проблеми што може да ги имаат што е можно поскоро. Нивните опции за разговор во живо, телефон и е-пошта 24/7 значат дека играчите секогаш можат да ги решат своите грижи во секое време. Со социјалните медиуми, може да се контактира и со нивната служба за помош преку нивната рачка на Твитер.

Deposits

Секој играч со поглед кон победата со вистински пари треба да биде заинтересиран прво за опциите за депозит што ги нуди казиното. На Dafabet, играчите можат да ги вчитаат своите сметки користејќи банкарски трансфери, дебитни и кредитни картички или е-паричници. Вреди да се напомене дека ограничувањата на трансакцијата и времето на обработка зависат од користениот начин на плаќање.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Тајландски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (13)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Кинески јуани
Малезиски рингити
Полски злоти
Руски рубли
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (9)
Јапонија
Јужна Кореа
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Русија
Тајланд
ЛиценциЛиценци (1)
Cagayan Economic Zone Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Asipay8
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit CardsDebit Card
GoCash88
Local/Fast Bank Transfers
Maestro
MasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
WebMoney
СофтверСофтвер (2)
Opus Gaming
Playtech
СпортСпорт (36)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
Rocket League
StarCraft 2
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз