CasinoCasino

Age Limit
CasinoCasino
CasinoCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

CasinoCasino го презеде пристапот да обезбеди онлајн искуство кое блиску ги имитира истите искуства во казиното во кои се ужива офлајн. Казиното е создадено од компанија која поседува големо искуство во казино индустријата. Тие развија лесна за употреба платформа која создава постојана аура на возбуда.

Games

Првото нешто што новите играчи ќе го откријат во CasinoCasino е дека нема недостиг од игри. Изборот се движи од голем избор на видео игри, со можност за учество на турнири. Потоа, има многу игри на маса од кои можете да изберете, а некои од највозбудливите казино во живо се нудат онлајн.

Withdrawals

Да можете да извадите пари од CasinoCasino е исто толку важно како и да можете да ги депонирате. Тие имаат многу опции за да можат да го направат тоа, при што многу од нив се исти како оние што се користат за депозити. Казиното се стреми да ги обработи повлекувањата истиот ден со барањето.

Languages

Она што некои го откриваат е дека изборот на јазици што ги нуди страницата е доста ограничен. Нивното паѓачко мени за јазици поддржува само EN или FL. Меѓутоа, во прашањето за ЧПП на оваа страница, тие укажуваат дека нивниот тим за поддршка поддржува различни јазици додека англискиот е примарен.

Live Casino

CasinoCasino не нуди отворена 24-часовна поддршка, иако тие имаат достапен разговор во одредени часови. Алтернативата во оф-час е да испратите е-пошта. Тие укажуваат дека ги прегледуваат мејловите секое утро. Тие исто така имаат сеопфатен дел ЧПП, кој се однесува на многу вообичаени прашања што играчите може да ги имаат.

Promotions & Offers

CasinoCasino е онлајн казино кое останува конкурентно со своите бонуси. За оние кои се нови на страницата, се нуди 100% бонус на првиот депозит до 100 евра. Овој бонус им дава на играчите дополнителни пари за користење, за да уживаат во разновидните игри што ги обезбедува ова казино.

Software

Многу онлајн казина избраа да користат различни добавувачи на софтвер за казино. CasinoCasino избра да се фокусира на понудите на игрите на Amatic Industry. Причината за ова е затоа што игрите што се нудат преку овој провајдер се исти како и многуте што се наоѓаат во офлајн казина. Многу ентузијасти на казино го ценат ова.

Support

CasinoCasino нуди казино за инстант играње без потреба од преземање. Тие се исто така многу горди на нивното казино во живо. Ова казино навистина се фокусираше на обезбедување на голем број игри преку нивната платформа во живо. Без разлика кога играчот сака да ужива во акција во казино во живо, треба да може, овде во CasinoCasino.

Deposits

CasinoCasino ќе се погрижи играчите да имаат многу можности да можат брзо и лесно да депонираат на нивната локација. Опциите за депозит се состојат од Mastercard, Visa, Skrill, Neteller, Paysafe, Epro, Zimpler, Trustly и Flexepin. Дополнителна опција е преку банкарски трансфер, за што ќе бидат потребни неколку дена за да се регистрира во казиното.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (136)
Јамајка
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Џибути
Австрија
Азербејџан
Ангвила
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Индија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Палау
Палестински територии
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Узбекистан
Украина
Уругвај
Финска
Фиџи
Хаити
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (3)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
EPRO
MasterCardNeteller
POLi
Paysafe Card
PugglePay
Skrill
Trustly
Ukash
Visa
iDEAL
СофтверСофтвер (16)