Casino Midas

Age Limit
Casino Midas
Casino Midas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaTrustly
Trusted by
Curacao

За Casino Midas

Овој Mobile Casino е основан во 2017 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 13.01.2022 . Врз основа на севкупните искуства на мобилните казино играчи, Casino Midas добива 7.5 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на мобилни игри што се обезбедени, бонуси, опции за плаќање и повеќе.

Мобилни игри понудени на Casino Midas

Casino Midas нуди добро познати игри како што се Казино Холдем, Pai Gow, Крепс, Слотови, Видео Покер , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на Casino Midas

Зад игрите што ги нуди Casino Midas стојат некои од најомилените производители во индустријата. Casino Midas обезбедува игри направени од производители како што се , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на Casino Midas

Со оглед на тоа што ова казино е популарно во земји како што се , ова Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal.

Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, Casino Midas исто така ги поздравува играчите кои користат Bitcoin, MasterCard, Visa и повеќе.

Зошто да играте во Casino Midas ?

Многу обожаватели на Mobile Casino избираат да играат во Casino Midas поради неговиот фокус на непречено користење на мобилниот телефон. Овој Mobile Casino има и импресивна колекција на мобилни игри.

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. Casino Midas е безбедна опција за секој што е во потрага по добар Mobile Casino-Искуство.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања во врска со одговорното играње, подолу играчите ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

About

Казино Мидас користи ексклузивна платформа која содржи RTG игри за играчи ширум светот. Бонусите и повеќе награди за играчите ја прават оваа популарна локација за игри во различни региони. Казиното Мидас е инспирирано од познатиот крал Мида од старогрчки јазик. Тој е запишан како единствениот човек во книгите на историјата кој имал моќ да допре и допре што било во злато. 

Покрај бонусите доделени на почетници и постоечки играчи, членовите можат да играат игри на мобилни телефони во лобито што содржи игри во популарни категории. Продолжете да читате за да дознаете за шансите што ги користат играчите кои се придружуваат на мобилното казино на Midas, поддржаните банкарски методи, како играчите бараат помош од поддршката на клиентите и многу повеќе.

Зошто да играте Casino Midas Mobile

Казино Мидас поддржува модерни мобилни уреди за игри. Огромен бонус за добредојде се добива кога ќе се регистрирате и ќе потврдите корисничка сметка. Наградите постојат надвор од бонусот за добредојде по успешни депозити со крипто или избрани банкарски методи. Сопствениците ги нудат најдобрите бонуси на RTG игрите, единствениот развивач на игри со кој контактира Midas Casino. 

Лобито содржи над 300 игри и ги опфаќа популарните категории што ги сакаат играчите ширум светот. Покрај тоа, играчите имаат 24/7 пристап до сигурен и пријателски тим за поддршка на клиентите. Неодамнешното ажурирање на делот за банкарство го вклучи Биткоин во делот за благајна, отворајќи го казиното за гејмерите кои сакаат анонимно да се коцкаат. Целната страница испушта елеганција, има темна позадина со златни ознаки за копчињата и етикетите.

Games

Казино Мидас е партнер со RTG, развивач на игри со највисоко рангирање на врвните пазари и водечки земји во онлајн игрите. Работата со еден развивач на игри помага да се одржи униформноста во лобито, за разлика од казината кои наведуваат игри од повеќе развивачи на игри. Еве примери на препорачани игри во различни делови од лобито:

слотови

RTG слотови сочинуваат повеќе од 50% од игрите наведени во Казино Мидас. Можете да изберете игри со различни нивоа на тежина, вклучувајќи слотови со три, пет и седум ролни. Популарните игри во оваа категорија вклучуваат:

 • Златен лотос
 • Златото на пандата
 • Троен Твистер
 • Авантура за патување со коцки низ времето
 • Активирање Среќен

Игри на маса

Казино Мидас има неколку наслови на Блек Џек во делот за игри на маса. Тоа е надополнето со рулет, казино игра која е на пазарот веќе неколку години. Сите достапни табели се напојуваат со RTG. Тие имаат различни граници и правила за обложување. Тие вклучуваат:

 • Европски Блек Џек
 • 21 Блек Џек
 • Европски рулет
 • Американски рулет

Видео покер

Во Казино Мидас, видео покерот има значителен дел од достапните игри. На играчите им требаат претходни вештини и стратегии за да победат во видео покер. Тие се неколку достапни маси за сместување на сите видови покер играчи, вклучително и високи ролки. Масите за видео покер вклучуваат:

 • Sevens Wild
 • Лабави Deuces
 • Џек или подобро
 • Џокер покер
 • Deuces Wild

Други игри

Казино Мидас сака да го диверзифицира лобито. Казиното го ажурира делот за игри со нови изданија од RTG и ги класифицира насловите, што им олеснува на членовите да ги најдат своите омилени игри. Уживајте во следните специјални игри и прогресивни џекпот во лобито заедно со турнирите со гребење: 

 • Игра на зарове
 • Кено
 • Духот на џекпот на Инките
 • Treasure Tree Scratch Tournament
 • Мегасаурски прогресивен џекпот

Bonuses

Мобилните играчи бараат одлични бонуси во Казино Мидас. Раководството подготвува профитабилни зделки за нови играчи кои се остварливи за откуп по уплатата на првичниот депозит. Покрај тоа, одделот за маркетинг ја ажурира страницата за промоции со нови понуди и купонски кодови. Еве ги бонусите што можете да ги барате на оваа страница за игри:

 • Златен бонус за добредојде во вредност од 3.000 долари и 150 бесплатни вртења
 • 5.000.000 вредни комп поени за крипто корисници
 • Бонус за играта на месецот
 • Дневен бонус за мајстор игра
 • Гламур 77 бонус

Овие бонуси имаат различни барања за обложување опфатени во Условите и правилата за бонуси. Постојните играчи уживаат во одлична ВИП програма која нуди персонализирани функции и награди.

Languages

Казино Мидас прифаќа играчи кои живеат во региони каде што онлајн коцкањето е легално. Сопствениците им дозволуваат на играчите да го приспособат изгледот на веб-локацијата со префрлање помеѓу поддржаните јазици. За среќа, казиното поддржува широко распространети јазици, што им служи на многу гејмери. Еве ги јазичните опции на Казино Мидас:

 • Англиски
 • германски
 • шпански
 • француски
 • италијански

Countries

Плаќањата во ова мобилно казино може да се вршат со користење на главните валути. Делот за благајна ги интегрира фиат-валутите заедно со дигиталните валути базирани на технологијата на блокчејн. Поддржаните валути зависат од користената банкарска опција и ги вклучуваат следните главни валути: 

 • БТК
 • потполковник
 • ЕТХ
 • американски долари
 • евра

Mobile

Казино Мидас е достапно како казино за инстант играње, поддржано од мобилни прелистувачи. Не се спомнуваат апликации достапни за преземање на почетната страница на казиното. Играчите се потпираат на верзијата за инстант играње на казиното, достапна преку мобилен прелистувач. Тоа доаѓа со предности како што се брзите игри и врската до казиното кога сакате да играте преку мобилен телефон. Се надеваме дека во иднина, Casino Midas ќе користи мобилни апликации што играчите ќе можат да ги преземаат и да уживаат во целосните функции што ги нуди казиното. 

Каде можам да играм Casino Midas Mobile

Пристапот за инстант игра поддржан од казиното доаѓа со компатибилност со повеќе платформи. Играчите можат да отворат казино на телефони со Android, како и на уреди со iOS. Поврзувањето со страницата бара стабилна интернет конекција. После тоа, играчите ја отвораат почетната страница на казиното и уживаат во обложувањето на игрите наведени во лобито, бараат бонуси и вршат плаќања во делот на благајната. Видот на играчите на мобилни телефони не ги ограничува карактеристиките што ги уживаат во мобилната верзија на казиното.

Software

Казино Мидас обезбедува уникатно искуство со игри на членовите на играчите. Сите игри наведени во лобито доаѓаат од RTG, познат развивач на игри за слотови компатибилни со мобилни телефони, игри со карти, игри со гребење со карти и прогресивни џекпот. Добивањето игри од еден развивач им помага на членовите да добијат бонуси за многу игри. Сепак, лобито нема доволно разновидност во деловите за игри на маса и игри во живо.

Support

Сите проблеми со вашата сметка може да се препратат до поддршката за корисници дење или ноќе. Тимот за поддршка работи деноноќно за да им помогне на клиентите да го подобрат искуството со игри во Casino Midas. Играчите се потпираат на сигурни методи за комуникација за да добијат помош, вклучувајќи:

 • Инстант разговор
 • Е-пошта за поддршка: support@casinomidas.com
 • Телефонска линија за поддршка: 00611800018435 или 006408004531789

Deposits

Мобилните гејмери во Казино Мидас уживаат во банкарството со повеќе начини на депозит и повлекување. Касиерот прифаќа плаќања со крипто и фиат, што го прави ова казино да биде многу чекори пред операторите за игри кои допрва треба да ги усвојат плаќањата со криптовалути. Подолу се дадени неколку популарни банкарски опции кои играчите ги користат за депозити и повлекувања:

 • Неорсурф 
 • ВИЗА
 • Жиропај
 • Биткоин
 • Лајткоин

Членовите можат да земат најмногу 2.000 евра неделно. Трансакциите со електронски паричник се потребни до 48 часа за да се завршат, додека наплатата на кредитна картичка може да одложи пет дена.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Италијански
Шпански
БонусиБонуси (2)
Бонус за добредојде
ВИП бонус
ВалутиВалути (5)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (4)
Австрија
Ирска
Канада
Чешка
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Cashlib
Crypto
Ethereum
Klarna
MasterCard
Neosurf
Prepaid Cards
Trustly
UseMyBank
Visa
СофтверСофтвер (1)
RTG