Cadabrus

Age Limit
Cadabrus
Cadabrus is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Cadabrus Mobile Casino е мобилна платформа за онлајн казино која нуди услуги за онлајн игри. Основана е во 2020 година. Целосно е во сопственост и управувана од Romix Limited. Соработува со 16 провајдери на софтвер за да обезбеди експанзивно лоби за игри. Cadabrus Mobile Casino работи под Малтешка лиценца за игри на среќа издадена на нејзината матична компанија, Romix Limited. Играчите од земји со легални лиценци за игри од Malta Gaming Authority можат да пристапат до атрактивната мобилна казино платформа Cadabrus и да ги играат своите врвни наслови на игри.

Games

Лобито за игри е добро дизајнирано за да овозможи лесен пристап до сите играчи. Сите наслови на игри се подредени според типот и провајдерот на софтверот. Cadabrus Mobile Casino нуди слотови, казина во живо, игри на маса и џекпот. Некои од врвните титули ги вклучуваат Crazy Time, Live Monopoly, Divine Fortune, Imperial Riches, Rise of Olympus, The Dog House Megaways, Classic Blackjack и First Person Craps.

Withdrawals

Вашиот начин на депозит е секогаш препорачан метод за повлекување заради безбедносни и погодни цели. Меѓутоа, откако вашите средства ќе бидат обработени од Cadabrus Mobile Casino, тие може да одложат пред да се одразат на вашата сметка, во зависност од вашата опција за повлекување. Повлекувањата привлекуваат ни такси во ова казино. Некои опции за повлекување вклучуваат MasterCard, Trustly, Skrill, Neteller, Bank Transfer, Interac, MiFinity и Ripple.

Валути

Исто како и јазиците, Cadabrus Mobile Casino ги диверзифицираше своите поддржани валути. Можете да користите американски долари, индиски рупии, евра, руски урнатини, унгарски форинти, канадски долари и новозеландски долари. Во времето на пишувањето, Cadabrus Mobile Casino не прифаќаше криптовалути. Исто како и јазиците, Cadabrus Mobile Casino ги диверзифицираше своите поддржани валути. Можете да користите американски долари, индиски рупии, евра, руски урнатини, унгарски форинти, канадски долари и новозеландски долари. Во времето на пишувањето, Cadabrus Mobile Casino не прифаќаше криптовалути.

Bonuses

Cadabrus Mobile Casino нуди дарежливи бонуси и промотивни понуди. Најпопуларниот бонус пакет во ова мобилно казино е бонус за добредојде. Може да се пристапи во три опции:

  • 10% Cashback за минимален депозит од $30
  • 200% бонус за депозит за минимален депозит од 15 УСД
  • 100% бонус за депозит + 100 FS за минимален депозит од $30

Сите овие опции доаѓаат со максимална граница за обложување од 500 долари и услов за обложување 40 пати. Други бонус понуди вклучуваат неделен поврат на готовина во казино, неделен бонус за повторно вчитување, пад и победи и магично тркало на среќата.

Languages

За да им посака добредојде на играчите од различни региони, Cadabrus Mobile интегрира други популарни јазици на врвот на англискиот јазик. Можете да го менувате англискиот јазик со хинду, унгарски, руски, норвешки, фински и полски.

Software

И покрај тоа што Cadabrus Mobile Casino нуди помалку наслови на игри од повеќето врвни мобилни казина, тој соработува со некои од најдобрите студиа за игри во индустријата. Овие провајдери на софтвер ги вклучуваат Pragmatic Play, Play N'Go, Microgaming, Foxium, NoLimit City и NetEnt. Playtech нуди најголем број на игри со 271 наслов.

Support

Успехот на Cadabrus Mobile Casino може да се припише на професионалниот и повеќејазичен тим кој стои зад поддршката на корисниците. Ова казино обезбедува деноноќна поддршка преку објектот LiveChat на својата платформа. Достапни се и преку е-пошта (support@cadabrus.com) или телефонски повици. Тие имаат различни броеви за различни јазици.

Deposits

Играчите од различни имаат пристап до различни начини на плаќање. Cadabrus Mobile Casino го зеде предвид овој факт и искористи неколку доверливи и безбедни опции за плаќање. Играчите можат да ги финансираат своите сметки на Cadabrus Casino користејќи MasterCard, Visa, Ripple, Trustly, MiFinity и многу други.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Германски
Норвешки
Руски
Унгарски
Фински
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (7)
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Унгарски форинти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Германија
Индија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Русија
Унгарија
Финска
ИгриИгри (1)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
СофтверСофтвер (16)