Bizzo

Age Limit
Bizzo
Bizzo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Bizzo

Bizzo Casino е нов учесник во просторот за игри, лансиран во 2021 година. Казиното е во сопственост на TechSolutions Group, добро позната група одговорна за водење операции во други популарни мобилни казино брендови ширум светот. Bizzo Casino поседува лиценца Курасао што значи дека е легитимна платформа. Веб-страницата содржи сеопфатен избор на слот игри, најнови игри со карти и исклучителни бонуси во мобилното казино. Копавме длабоко во веб-локацијата за да најдеме повеќе информации за ова ново казино. Овој преглед има за цел да ви даде детални детали за мобилното казино Bizzo, вклучувајќи ги бонусите, начините на плаќање, безбедноста, компатибилноста со мобилни телефони и многу повеќе.

Зошто да играте Bizzo Mobile Casino?

Играјте во мобилното казино Bizzo за искуство надвор од светот. Модерното казино има единствена библиотека која содржи над 3000 различни игри. Игрите се добиени од врвни програмери и имаат уникатни теми. Секој играч има што да игра во лобито на ова казино. Слотови за обложување, игри на маса, игри со дилери во живо, прогресивни џекпот и многу повеќе. Можете исто така да ги искористите предностите од значителни бонуси за добредојде, дневни понуди, слот турнири и профитабилна ВИП програма. Веб-страницата има модерен дизајн со остри визуелни слики и одлична компатибилност со мобилни телефони, овозможувајќи им неограничен пристап на корисниците на Android и iOS до игрите.

Bizzo казино апликации

Во моментов, Bizzo Casino нема мобилна апликација за преземање. Сепак, веб-страницата е дизајнирана со користење на современи техники за развој на веб, како што е јазикот HTML5. Игрите може да се стартуваат во режим на инстант игра директно од мобилниот веб-прелистувач. Можете лесно да пристапите до нивната веб-страница преку вашиот мобилен прелистувач и да се нурнете во возбудливи игри. Казиното има добро дизајнирана веб-страница која содржи големи копчиња. Покрај тоа, шемата на бои прави сè лесно да се види и оттука играчите лесно се движат во различни делови од казиното. На почетниците ќе им биде удобно да ја користат веб-страницата за казино Bizzo кога играат игри за прв пат. Бидејќи инстант казиното е компатибилно со IOS и Android, најпопуларните оперативни системи за мобилни, играчите ширум светот сметаат дека користењето на казиното е многу погодно.

Каде можам да играм Bizzo Mobile Casino?

Возбудливото нешто за мобилните казина е тоа што можете да играте игри од каде било и во секое време. Сето тоа зависи од вашата желба. Bizzo мобилното казино не се разликува. Можете лесно да пристапите до нивната веб-страница од кој било мобилен уред. Поддржани се сите популарни оперативни системи, вклучувајќи ги Windows, iOS и Android. Ве советуваме да не се најавувате на вашата сметка преку јавни Wi-Fi конекции за да ја заштитите вашата сметка.

About

Мобилното казино Bizzo штотуку почна да се здобива со популарност на своето основање во 2021 година. Тоа е член на TechSolutions Group NV мобилното казино Bizzo се напојува од над 60 водечки провајдери на софтвер, вклучувајќи ги и Pragmatic Play и Evolution. Сите негови операции се лиценцирани и регулирани од страна на Комисијата за еИгри во Курасао

Games

Лобито на Bizzo Casino содржи широко портфолио на игри што содржи повеќе од 3000 игри. Имате шанса да играте стотици слотови, од кои некои имаат рунди за џекпот во играта, неверојатни прогресивни џекпот кои содржат здружени награди, среќни мега начини и видео покер. Пробајте ја вашата среќа во виртуелните табели каде се одржуваат повеќе од 200 игри со дилери во живо. Игрите често се ажурираат за да ги одржуваат работите свежи секогаш кога членовите се најавуваат за да играат.

слотови

Може да освоите извонредни награди со капки и да добивате подароци што содржат дополнителни пари. Казиното, исто така, нуди слотови за купување бонус што им овозможува на членовите да се смират и да добијат право на бонус кругови со зголемување на големината на облогот. Некои од достапните слотови вклучуваат:

 • Слатка бонанца
 • Џон Хантер
 • Книга на Хор
 • Господар на злато
 • Црвен лав

Блек Џек

Блек Џек е игра со карти каде дилерот започнува додека играчите имаат за цел да достигнат 21 или затвораат. Блек Џек е многу распространет ширум светот и е претставен во речиси секое казино. Правилата се едноставни и можете постојано да спроведувате стратегии со висока плата. Некои од насловите вклучуваат:

 • 21 Брн Блек Џек
 • Атлантик Сити Блек Џек злато
 • Назад Блек Џек
 • Блек Џек (3 рака)
 • Бесконечен Блек Џек

Рулет

Рулетот е одамна постоечка казино игра каде што победата се заснова исклучиво на среќа. Големо тркалезно тркало со ознаки се ротира во центарот на масата. Играчите се обложуваат во кој џеб ќе слета топката кога тркалото ќе застане. Некои од најдобрите наслови на рулет вклучуваат:

 • Американски рулет
 • Класичен рулет
 • Европски рулет
 • Француски рулет
 • Казино рулет

Други игри

Мобилното казино Bizzo наведува специјални игри под ознаката „Брзи игри“. Играчите можат слободно да ги играат повеќето од овие уникатни игри под демо-режим. Специјалните игри во ова казино се слични на она што другите казина го нарекуваат специјализирани игри. Некои од популарните наслови во оваа категорија вклучуваат:

 • Дис
 • Фудбалски менаџер
 • Златна детелина
 • Среќни тенкови
 • Мафија: Синдикатот

Bonuses

Новите играчи во мобилното казино Bizzo се добредојдени со фантастичен бонус пакет за пријавување. Ги наградува играчите со депозит за натпревар до 400 евра плус 150 бесплатни вртења. Бесплатните вртења се однесуваат само на избраните слотови. Постојните членови можат да ја посетат страницата со промоции за некои достапни бонус понуди. Еден член може да бара бонус за повторно вчитување што му доделува повеќе од 100 бесплатни вртења секој понеделник.

Понатаму, достапен е 50% бонус за повторно вчитување во четврток, каде играчите заработуваат до 200 евра плус 100 бесплатни вртења за депозити почнувајќи од 20 евра. Тие исто така имаат Oracle Slot Race турнир со награден фонд од 2000 евра. И на крај, тие можат да учествуваат на луксузен турнир на битка на маса со награден фонд од 500 евра и ВИП клуб на повеќе нивоа кој содржи ексклузивни бонуси.

Payments

Bizzo казиното има брзи и безбедни начини на плаќање, што го прави казино погодно за играчи во повеќето земји. Потребен е минимум депозит од 10 CAD за канадски играчи или еквивалент за други. Вашиот начин на плаќање ќе го одреди максималниот износ на депозит.

Некои од достапните начини на плаќање вклучуваат:

 • Виза
 • MasterCard
 • Скрил
 • Нетлер
 • Ecopayz

Валути

Мобилното казино Bizzo има уникатен систем за плаќање што овозможува плаќање со помош на криптовалути како што се биткоин, Ethereum и Litecoin или Fiat валути. Системот ја препорачува најдобрата валута за валутите на FIAT бидејќи тоа е карактеристика специфична за локацијата. Тие вклучуваат:

 • американски долари
 • Руски урнатини
 • Норвешка круна
 • евра
 • австралиски долар

Languages

Bizzo казиното е глобално мобилно онлајн казино. Играчите од целиот свет се регистрираа на страницата, додека повеќе продолжуваат да создаваат кориснички сметки. Тие нудат услуги за онлајн игри на англиски и германски, два од најкористените јазици меѓу играчите. Играчите можат слободно да се префрлаат помеѓу овие 2 јазици.

Software

Бројот на провајдери на софтвер наведени во ова казино е извонреден. Се чини дека Bizzo соработува со сите најистакнати и најпознати развивачи на софтвер за онлајн казино. Нивната веб-страница има уникатни игри со одлични карактеристики благодарение на овој провајдер на софтвер.

Некои од давателите на софтвер во ова казино вклучуваат:

 • Betsoft
 • Играње на големо време
 • Еволуција игри
 • iSoftBet
 • Прагматична игра

Support

Bizzo Casino Canada има одлична услуга за клиенти, која се истакнува по брза и доверливост. Поддршката за корисници на Bizzo Casino може да се контактира преку разговор во живо, е-пошта или контакт форма на нивната веб-страница. Тие бараат да реагираат во рок од 24 часа ако ги напишете. Тие исто така имаат ЧПП со многу добро детални одговори кои повеќето членови ги сметаат за многу корисни.

Зошто ги оценуваме Bizzo Mobile и нивната апликација за казино

Прегледот јасно го покажа идеалното оперативно поставување во мобилното казино Bizzo. Казиното содржи тони понуди за нови и постоечки членови. Играчите треба да ги искористат предностите на бонусот за добредојде, како и неделните бонуси, повратот на готовина и понудите на програмата за лојалност. Нивните начини на плаќање се брзи и безбедни. Обложувачите кои бараат платформа со огромна колекција на игри и уникатни карактеристики треба да размислат да станат членови на мобилното казино Bizzo. Добијте брз пристап до игри на кој било мобилен уред. Тоа вклучува паметни телефони кои работат на Android или iOS. Со оглед на сите фактори, на играчите ширум светот им се гарантира уникатно искуство во ова мобилно казино. Посетете ја нивната веб-страница, прегледајте ја платформата, регистрирајте се, испробајте некои игри и видете ја забавата на оваа платформа.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Полски
Португалски
Унгарски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (3)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австрија
Бразил
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Португалија
Сиера Леоне
Унгарија
Финска
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (6)
All Bets Blackjack
Azuree Blackjack
БакараБлек ЏекРулетСлотови
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (20)
AstroPay
AstroPay Card
Coinspaid
Directa24
EcoPayz
Ezee Wallet
Flexepin
Interac
Jeton
MasterCard
MuchBetter
Multibanco
Neosurf
Neteller
POLi
Paysafe CardSkrill
Sofort
SticPay
Visa
СофтверСофтвер (49)
1x2Gaming2 By 2 GamingAmatic Industries
Authentic Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)Elk StudiosEndorphinaEvolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fantasma Games
Felix Gaming
Fugaso
GameArtGenesis GamingHabanero
Iron Dog Studios
Just For The Win
LuckyStreakMicrogaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Platipus Gaming
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush GamingQuickspinRabcatRed Tiger GamingRelax Gaming
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil GamingiSoftBet