Betchan

Age Limit
Betchan
Betchan is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Betchan казиното е меѓу потфатите за онлајн казино во сопственост и управувани од Дирекс НВ казина; конгломерат со седиште во Кипар кој работи повеќе од 20 онлајн казина. Казиното работи од 2015 година и е меѓу првите кои нудат коцкање Биткоин. Тој е лиценциран од Комисијата за еИгри во Курасао, но не е јавно ревидиран.

Games

Опциите за коцкање во Betchan се огромни. Казиното може да се пофали со 700+ висококвалитетни игри од реномирани продавачи, вклучувајќи онлајн слотови, видео слотови, џекпот и игри со топка, меѓу другото. Омилените игри вклучуваат Bonanza, Golden Book, Aztec Secret, Pyramid, Fruit Zen, Stone Age, Go Bananas, Jewels, Lost Islands and Valley of the Gods итн.

Withdrawals

За сите повлекувања од е-паричник потребни се два часа за да се рефлектираат на соодветните сметки, но повлекувањата на кредити и дебити може да потраат до 24 часа. Добитниците можат да се повлечат и на банкарски сметки преку банкарски трансфер, а тоа трае од 24 до 72 часа. Максималното ограничување за повлекување е 4000 долари дневно, 8000 долари неделно и 250000 долари месечно.

Languages

Како меѓународно онлајн казино, Betchan се труди да им служи на играчите од сите региони и затоа е достапно на многу јазици. Достапните јазици вклучуваат германски, англиски, фински, норвешки, шведски, португалски, француски, шпански и полски само да споменеме неколку. Префрлете се на претпочитаниот јазик користејќи го менито за јазици.

Live Casino

Што се однесува до опциите за поддршка на клиентите, играчите можат да ја користат поддршката за разговор во живо 24/7 за инстант повратни информации, иако агентите се главно зафатени. Обезбедени се и телефонска линија и адреса за пошта. Од многуте нерешени поплаки за Betchan, има уште многу простор за подобрување што се однесува до услугите на клиентите.

Promotions & Offers

Betchan е домаќин на неколку тековни промоции во текот на годината, затоа погрижете се да ја проверите страницата со промоции. Постои и систем за бонуси со четири нивоа. Првиот депозит им заработува на играчите бонус од 100% до 100 долари, додека вториот, третиот и четвртиот депозит доаѓаат со бонус од 50% до 100 долари. 30 бесплатни вртења доаѓаат заедно со овие бонуси за депозит.

Software

За да ја одржи конкурентската предност, Betchan останува во тек со најновите достигнувања работејќи со врвните провајдери на софтвер. Игрите на ова казино се од оние како Net Ent, Quickspin, Ezugi, Evolution Gaming, Play n' Go, Big Time Gaming, Iron Dog Studio, ELK Studios, Pragmatic Play Ltd, Microgaming и Amaya, меѓу другите.

Support

За да одговара на различните потреби на коцкарите на онлајн казино, Betchan е достапен на сите видови уреди; десктоп, таблет и мобилен. Интерфејсот реагира и не бара многу моќни уреди за да работат непречено. Платформите се обезбедени со најновото SSL шифрирање за да се осигура дека податоците на клиентите се безбедни.

Deposits

Има многу опции за депозит на Betchan, вклучувајќи кредитни и дебитни картички и е-паричници. Играчите можат удобно да ги вчитаат своите сметки користејќи Neteller, PayPal, Zimpler, Skrill, Instadebit, Visa и Mastercard. Не само што Betchan нуди широк спектар на опции за депозит, туку и пресвртот е доста брз во споредба со другите казина од овој опсег.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (9)
Англиски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Фински
Шпански
БонусиБонуси (7)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (161)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Грција
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
EcoPayz
GiroPay
Interac
Maestro
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
QIWI
Skrill
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
instaDebit
СофтверСофтвер (39)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Authentic Gaming
BallyBarcrest GamesBetsoft
Big Time Gaming
Booming Games
EGT Interactive
Elk StudiosEndorphinaEvolution Gaming
Fantasma Games
Fugaso
Gaming1
Kalamba Games
Max Win Gaming
MicrogamingNetEntNextGen Gaming
Nolimit City
NovomaticPlay'n GOPlaytechPragmatic PlayPush GamingQuickspin
Red 7 Gaming
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
Scientific Games
Shuffle Master
Sthlm Gaming
ThunderkickWMS (Williams Interactive)
Wazdan
Yggdrasil GamingiSoftBet