Alf Casino

Age Limit
Alf Casino
Alf Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Alf Casino е казино кое не е ништо помалку од спектакуларно. Ова казино е дизајнирано имајќи ја предвид големината, од добро изведениот дизајн до неверојатно привлечниот избор на игри. Од своето основање во 2018 година, Alf Casino се понапред и подалеку за да се осигура дека сите аспекти потребни за успех се на место и подготвени за употреба.

Games

Alf Casino е едно од најпопуларните онлајн казина на платформата Playtech. Слотови, рулет, блек џек, видео покер, аркада и други игри се меѓу жанровите претставени од моделите на Alf Casino. Новите ставки, најпопуларните имиња и игрите со кумулативни џекпот се сите наведени во посебни делови. Тие можат да се подредат по азбучен ред, според датумот на приемот, важноста или според други критериуми.

Withdrawals

Повлекувањата мора да се направат со користење на истата кредитна картичка, банкарска сметка или е-паричник што се користеле за депонирање. Максималното повлекување се одредува според нивото на ВИП на играчот. Новите играчи започнуваат со месечен лимит од 10.000 евра.

Валути

Евра, долар, полска злота, руска рубља, норвешка круна, унгарска форинта, канадски долар, индиска рупија и новозеландски долар се сите прифатени валути.

Bonuses

Бонусот за добредојде на казиното Alf им нуди на новите корисници 100% бонус до 500 ЕУР и 200 бесплатни вртења на нивниот прв депозит. Новите обложувачи мора да депонираат минимум 20 евра за да започнат со обложување. Во однос на времето, имате 10 дена да го завршите ова правило. Изненадувачки, добивките од бесплатни вртења имаат услов за превртување од 40 пати. Се препорачува да ги прочитате сите правила и услови пред да ја искористите оваа промоција.

Languages

Веб-страницата на Alf Casino е достапна на различни јазици, бидејќи е меѓународна компанија. Англиски, германски, италијански, руски, фински, грчки, унгарски, јапонски, норвешки, полски и португалски се меѓу десетте јазици достапни на страницата. Ова е несомнено одличен начин да се осигура дека тие ги задоволуваат потребите на голем број клиенти ширум светот, а истовремено да го прошират својот пазар.

Mobile

Играњето слотови и игри на маса на мобилен уред стана префериран начин за забава. Како резултат на тоа, Alf Casino создаде најдобро мобилно казино во класата, дозволувајќи им на играчите да уживаат во игрите во движење без да го жртвуваат квалитетот. Alf Casino нема мобилна апликација во моментов. Веб-страницата за мобилни телефони, од друга страна, е толку ефикасна и добро дизајнирана што недостатокот на посветена мобилна апликација не е прекршување на зделките.

Software

Alf Casino има широк спектар на игри од некои од најпознатите развивачи на софтвер за казино. Microgaming, Thunderkick, Ezugi, Evolution Gaming, Rival Gaming, Pragmatic Play, NetEnt, Red Tiger Gaming, Pragmatic Play, Elk Studios, EGT и Amatic Industries се меѓу провајдерите на софтвер што ја напојуваат оваа страница. Многубројните даватели на содржини гарантираат дека има широк опсег на опции.

Support

Alf Casino вложи многу напор за да обезбеди сеопфатен оддел за услуги на клиентите и лесно можете да контактирате со претставник преку разговор во живо, телефон или е-пошта. Разговорот во живо и е-поштата се достапни 24 часа на ден, додека телефонската поддршка е достапна од 10:00 до 20:00 часот по Гринич. Претставниците на службата за корисници брзо реагираат, се пријателски расположени и помагаат во решавањето на проблемите.

Deposits

Кога станува збор за депозити на вашата сметка, имате различни опции за плаќање од кои можете да изберете. Можете брзо и безбедно да го надополнувате салдото на вистинските пари користејќи дебитна или кредитна картичка, Skrill, Neteller, Paysafecard, банкарски трансфер и други методи. Понатаму, ако претпочитате повисоко ниво на безбедност на плаќањето, можете да депонирате средства на вашата сметка користејќи популарни криптовалути како што се Bitcoin, Ethereum, Ripple и Litecoin. Индустрискиот стандард е минимален депозит од 10 евра и минимално повлекување од 20 евра.

Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
БонусиБонуси (3)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Унгарски форинти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Јапонија
Германија
Индија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Русија
Унгарија
Финска
ИгриИгри (14)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (45)
Alfa Bank
Alfa Click
Bancontact/Mister Cash
Beeline
Bitcoin
Boleto
Carte Bleue
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euteller
GiroPay
Interac
Klarna
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Ripple
Sepa
Siru Mobile
Skrill
SticPay
Trustly
Venus Point
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
moneta.ru
СофтверСофтвер (24)