Вести

April 4, 2022

888 холдингс гледаат нови пазари, овој пат Онтарио

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Embattled iGaming оператор 888 Holdings е најновиот учесник во индустријата за коцкање Онтарио. Играчите во оваа канадска провинција ќе имаат шанса да уживаат во својот омилен мобилни казино игри, вклучувајќи го и најновиот мобилен рулет и мобилен покер, меѓу другите опции за коцкање. Ова е и на десктоп компјутерите, на мобилните веб-прелистувачи и на апликациите за iOS/Android.

888 холдингс гледаат нови пазари, овој пат Онтарио

AGCO лиценцирање

888 Holdings е лиценцирана од страна на Комисијата за алкохол и игри на Онтарио (AGCO), агенција на Онтарио Краун со мандат да ги надгледува секторите за алкохол, игри и коњски трки. 888 Holdings им се придружува на PointsBet, Rivalry Corp. и theScore, додавајќи на списокот на компании што AGCO ги има лиценцирана. 

Триото ветува дека ќе понуди многу понуди, вклучително и бонуси за мобилни казино. Бонусите за добредојде ќе бидат во многу сега кога фокусот е на стекнување клиенти.

Извршниот директор на компанијата, Итаи Пазнер, го покажа своето задоволство од овој пробив, повторувајќи ја мисијата на компанијата да рашири крилја во порегулираните индустрии за коцкање. Тој потврди дека 888 Holdings нема да губат време. Ќе почне да работи веднаш штом ќе биде отворен регулираниот пазар за коцкање во Онтарио, почнувајќи од 4 април 2022 година.

Пазар за коцкање во Онтарио

Онтарио ќе биде првата канадска провинција што ќе работи со приватен пазар и е подготвена да биде меѓу најголемите пазари во Северна Америка. Додека коцкањето беше нелегално, многу нерегулирани веб-страници за коцкање сè уште беа во функција. Новиот потег за отворање на пазарот се соочи со многу приговори, но конечно, коцкарските компании ја имаат последната смеа, бидејќи пазарот за коцкање во Онтарио е отворен.

Спортско обложување, онлајн казино и покер

888 Holdings објави дека ќе се појави на свежиот пазар за мобилни игри во Онтарио со три популарни производи. Прво е 888 Casino, кое на играчите ќе им понуди широк спектар на игри, почнувајќи од најновите игри генерирани од софтвер до автентични игри со дилер во живо. 

Ова е заедно со посакуваните мобилни казино игри на компанијата што може да се играат на мобилни прелистувачи. На сцената ќе дојде и 888poker, една од најдобрите онлајн покер соби денес. Конечно, тие имаат 888sport, нивната посветена спортска книшка позната по пазарите за обложување на коњски патеки и спортско обложување со некои од највисоките коефициенти наоколу.

Сепак, немаше споменување на било какви бинго страници управувани од 888 Holdings.

Против сите шанси

888 Holdings, и покрај сите шанси, продолжи да се впушта на нови пазари. Компанијата неодамна беше казнета од Обединетото Кралство за коцкање (UKGC) со огромни 9,4 милиони фунти за обвиненија поврзани со прекршување на нејзините должности за општествена одговорност и перење пари на неколку нејзини брендови.

 Во 2017 година, компанијата исто така беше во центарот на вниманието кога беше казнета со 7,8 милиони фунти поради неуспехот да ги заштити ранливите коцкари, вклучително и мобилни казино навивачите.

И покрај овие наводи, компанијата опслужува над 19 регулирани пазари, вклучително и седум држави во САД. Во неодамнешните вести, 888 Holdings, една од водечките iGaming компании на глобално ниво, забележа пораст на приходите од 14% во 2021 година. Интересно е што конгломератот откри дека го купил William Hill International, врвен оператор, за 2,2 милијарди фунти.

Проширување на нови пазари, клучен двигател

Растот на 888 Holdings може да се припише на неговото проширување на нови регулирани пазари. Покрај Канада, компанијата се прошири и во неколку други држави во САД, вклучувајќи ги Делавер, Њу Џерси и Невада.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести