20bet

Age Limit
20bet
20bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Обложувалницата и спортската обложувалница 20Bet е основана во 2020 година. Сопственост и управувано од TechSolutions Group NV, казиното нуди обложување исполнето со акција во безбедна и сигурна средина за коцкање, гарантирана со лиценцата на Управата за игри на среќа Курасао. Има над 1700 опции за обложување со најмалку 50.000 настани пред натпреварот и 96%+ исплата во врвните спортски лиги.

20bet

Games

Главниот фокус е спортското обложување на 20Bet, но има ветувачко портфолио на игри. Слотовите спаѓаат во три категории, имено нови, популарни и џекпот. Дури и најновите играчи имаат шанса да играат прогресивни џекпот на слотови. Популарните џекпот ги вклучуваат Age of the Gods, 5 Lions Gold, Bank Robbers и Book of Tattoo.

Withdrawals

Играчите на 20Bet можат да иницираат исплати со 11 банкарски методи, вклучувајќи MasterCard, Visa, EcoPayz и Skrill. Може да потрае околу 24 часа за да се обработи барањето за повлекување, во зависност од конкретниот метод. Потврда се испраќа до играчот во рок од 12 часа. Веб-страницата не наплаќа за повлекувања без оглед на износот на трансакцијата. Валути Кога играчите депонираат пари со други валути, казиното 20Bet ги менува во евра пред да ги додаде на соодветната сметка. Услугата може да чини такса за конверзија во зависност од давателот на плаќање. Сепак, казиното не наплаќа за конверзија на валута. Затоа, играчите можат да депонираат готовина во EUR, CAD, CHF, CLP, NZD, БРИШЕЊЕ, JPY, итн.

Bonuses

20Bet нуди 100% бонус за усогласување до 120 евра плус 120 бесплатни вртења при уплата на првиот депозит (10 евра или повеќе). Следно, е бонусот на 20Bet Forecasts кој нуди до 1.000 евра кога играчот ги предвидува резултатите од спортските настани. Редовните играчи може да бараат неделен бонус за повторно вчитување во петок од 50% депозит до 100 евра.

Languages

Освен на англиски, казиното 20Bet е достапно и на други јазици, вклучувајќи норвешки, германски, полски, унгарски, португалски, шпански, француски, италијански, фински, јапонски и чешки. Спортската книшка привлекува играчи главно од Канада, Германија, Португалија и Шведска. Прифатени се и играчи од над 100 земји за да можат да ја изберат верзијата на страницата на нивниот претпочитан јазик.

Mobile

Во моментов, 20Bet Casino не нуди мобилна апликација за обложување, но десктоп верзијата изгледа добро дури и на паметните телефони. И сопствениците на Android и iOS можат да ги играат достапните игри без напор. Посветен дел за обложување во живо, исто така, прикажува резултати во живо за спортски настани. Опфатени се и сите врвни еспортски натпревари.

Software

Има огромен избор од 56 даватели на игри во 20Bet. Најдобрите слотови во казиното се дизајнирани од Big Time Gaming, Elk Studios и Habanero. Игри на маса во живо, вклучувајќи бакара, рулет и блек џек во живо се од Pragmatic Play, NetEntи Playtech. Другите наслови се напојувани од Fugaso, Belatra, Microgaming, Play'n GO, iSoftBet и Quickspin.

Support

Всушност, постојат неколку начини за контактирање на службата за грижа за корисници на 20Bet. Играчите можат да користат е-пошта што добива одговор за кратко време. Плус, има веб-форма на страницата и текстуален разговор достапен 24 часа на ден. Прегледите на интернет откриваат дека казиното дава брзи одговори и одговори на секое прашање.

Deposits

Обложувачите можат да вршат депозитни трансакции на 20Bet преку криптовалути (Bitcoin, Ethereum и Litecoin), Neteller, Visa, MasterCard, Perfect Money, ecoPayz, Jeton, Skrill и банкарски трансфери како Interac. Депозитите секогаш се обработуваат веднаш, а минималниот износ за еден настан е 0,10 евра. Максималните добивки се ограничени на 250.000 евра дневно и 100.000 евра по облог.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (7)
Јапонски јен
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Руски рубли
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (32)
Јапонија
Австралија
Австрија
Азербејџан
Аргентина
Бразил
Венецуела
Виетнам
Данска
Ерменија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камбоџа
Канада
Кенија
Лаос
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Португалија
Саудиска Арабија
Тајланд
Турција
Украина
Филипини
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (23)
AstroPay
AstroPay Card
Bank transferBitcoin
Coinspaid
Credit Cards
Crypto
Debit CardEcoPayz
Ethereum
Flexepin
Interac
Jeton
Litecoin
MasterCard
MuchBetter
Neteller
Perfect Money
Prepaid Cards
Skrill
SticPay
Visa
Zimpler
СофтверСофтвер (42)