Плаќања

December 11, 2023

Мобилни начини на плаќање за вашето напредно искуство во казино во живо

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Додека популарноста на онлајн казината во живо растеше експоненцијално некое време, индустријата наскоро сфати дека мора да работи според принципи и концепти заеднички за целиот свет на iGaming. Еден од таквите примарни концепти е адаптација за паметни телефони и онлајн уреди. Статистички, повеќе од 80% од корисниците ги прелистуваат нивните страници на социјалните медиуми и интернет платформите, како и играат игри користејќи мобилни уреди.

Мобилни начини на плаќање за вашето напредно искуство во казино во живо

Ако ги погледнете порталите за рангирање, казина во живо за мобилни телефони ќе бидат оние кои заземаат врвни позиции. Не е ни чудо што прашањето за брзо, ефикасно, практично и безбедно плаќање преку Интернет за тие мобилни казина во живо стана суштинско. Во оваа статија, накратко ќе ги разгледаме најпопуларните и најверодостојните начини на плаќање преку мобилни телефони за онлајн казина во живо.

Со оглед на популарноста на iPhone и другите мобилни уреди на Apple, Apple Pay може да биде најактивно користеното мобилно решение за плаќање денес. Главната придобивка од оваа опција е што во основа треба да ја поврзете вашата кредитна-дебитна картичка, банкарска сметка или која било друг начин на плаќање еднаш, и парите ќе бидат префрлени нешто веднаш.

Друга важна работа е тоа што Apple постојано работи на своите безбедносни протоколи, нудејќи им на клиентите опции за плаќање со Face ID, отпечатоци од прсти и бројни други опции и комбинации кои ги прават плаќањата безбедни и удобни во секој случај.

Не е ни чудо, штом играчите се корисници на IOS, Apple Pay останува нивниот примарен избор додека користат мобилни казина во живо.

Samsung Pay

Постоењето на Samsung Pay е уште едно поглавје во бескрајната расправија меѓу двата мобилни гиганти.

Samsung Pay работи според истите принципи како и Apple Pay. Тоа е уште еден развој на настаните што докажува дека двете компании генерално се близнаци и на своите корисници им нудат идентични услуги на различни таблички.

Samsung Pay е исто толку популарен и го обезбедува истото ниво на удобност и безбедност како и Apple Pay за корисниците на Samsung. Сепак, не толку многу мобилни казина во живо прифаќаат Samsung Pay како Apple Pay. Но, со оглед на пазарниот удел на Samsung и неговата компатибилност со сите уреди со Android, ситуацијата најверојатно ќе се промени во догледна иднина.

MiFinity

Оваа платформа за плаќање е подеднакво атрактивна и популарна меѓу корисниците на IOS и Android. Неговата растечка популарност најмногу се објаснува со фактот дека се повеќе живи казина за мобилни телефони го препознаваат, што го прави подеднакво удобно за играчите од двата „универзума“

Главната придобивка на MiFinity е тоа што, за разлика од повеќето е-паричници што постојат денес, тој обезбедува инстант трансакции, што го прави игрите во движење толку погодни како што никогаш порано не биле.

Цимплер

Тоа е уште еден популарен е-паричник прифатен од најпопуларните мобилни казина во живо. Исто како и секоја друга платформа од ваков вид, таа ви овозможува целосен пристап до вашите средства 24/7 на врвот на вашите прсти. Обезбедува прилично ефикасен и удобен безбедносен систем преку индивидуални СМС кодови за потврда.

Со сета своја погодност, Simpler има едно критично ограничување бидејќи работи само на територијата на ЕУ.

Pay-n-Pay

Откако ќе имате сметка во една од компатибилните банки лоцирани во Шведска, Данска или Германија, може да уживате во услугите на платформата вообичаено наречена „PayPal за играчи“

Главната придобивка од Pay-n-Pay е тоа што со задоволство делува како посредник, помагајќи ви да ја избегнете потребата да ги пишувате вашите податоци. Наместо тоа, Pay-n-Pay ги испраќа сите потребни информации до операторот, исто како што би направила познатата платежна платформа.

Ви обезбедува моментално пријавување, па дури и безбедно и непречено искуство на играње во таканаречените мобилни казина без регистрација.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести